Lobeč

Podobně jako nedaleké Mšeno leží i Lobeč na okraji chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj. Za vidění stojí především zdejší zámek, pivovar, připomínaný již roku 1586, a samozřejmě nedaleký hrad Houska, legendární brána do pekel.

Lobeč kdysi a nyní

Barokní zámek Lobeč sloužil několik desetiletí jako léčebna a po restitucích byl vrácen původním majitelům; ti nyní kromě Lobče pečují i o hrad Houska a zámek Stránov. Ve vsi si také můžete prohlédnout kostel Povýšení sv. Kříže a zajímavou technickou památku, Parostrojní pivovar, který je svědkem pětisetleté tradice vaření piva na Kokořínsku. Od roku 2015 je po znovu v provozu, pravidelně se tu vaří několik druhů piv a jste zváni i na prohlídky s degustacemi.
 

Letní působiště Eduarda Štorcha

Lobeč byla oblíbeným místem spisovatele Eduarda Štorcha (1878–1956), jednoho z objevitelů místních archeologických nálezů. Měl tu dům, kam jezdíval v letních měsících, ze sousedních Libovic pocházela jeho manželka, pobyty v Lobči se promítly i do knihy Minehava a na hřbitově můžete navštívit místo jeho posledního odpočinku. Život, knihy a dobu, o které psal, mapuje Muzeum Eduarda Štorcha. Největší muzejní atrakcí je maketa mláděte mamuta a část Štorchovy sbírky pazourků, z velké části nalezených právě v okolí Lobče.
 

Tajemný hrad, roubenky, větrný mlýn a koupaliště

Pro seznámení s Kokořínskem využijte modrou turistickou značku, která z Lobče vede na sever do Nosálova s unikátním souborem lidové architektury, dřevěných chalup z přelomu 18. a 19. století. Z Nosálova můžete pokračovat k rozhledně na Vrátenské hoře a dál k hradu Houska. V letních měsících se nechte zlákat k návštěvě Mšena s památkově chráněným koupalištěm v stylu art déco, zajímavou památkou je i větrný mlýn ve Vrátně.

Aktivity v obci Lobeč

Parostrojní pivovar Lobeč u Mšena

Příběh půltisícileté tradice vaření piva na Kokořínsku. Nechte se provést obnovenou technickou památkou, ochutnejte naši kuchyni a řemeslné pivo nebo se u nás ubytujte.
Lobeč, Středočeský kraj

Muzeum Eduarda Štorcha Lobeč

Navštivte muzeum jenž je věnované významnému spisovateli, novináři a archeologovi. Nachází se v malé obci Lobeč nedaleko Mšena.
Lobeč, Středočeský kraj

Kostel Povýšení sv. Kříže v Lobči

Kostel Povýšení sv. Kříže se nachází v Lobči, uprostřed místního hřbitova. Původní název kostela byl Nalezení sv. Kříže. Postaven byl ve 12. století jako farní kostel.
Lobeč, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Lobeč

Zámek Lobeč – ideální místo pro romantický pobyt

Již několik let nabízí zámek Lobeč svým hostům ubytování a kompletní servis pro svatební hostiny a jiné rodinné a firemní oslavy.
Lobeč, Středočeský kraj

Ubytování v pivovaru Lobeč

Sháníte pěkné ubytování pro svou dovolenou nebo volný víkend? Zkuste pivovar Lobeč v romantickém přírodním prostředí na pomezí Kokořínska a Máchova kraje. Součástí komplexu je i restaurace, baru a zahrada. Wi-Fi zdarma je samozřejmostí.
Lobeč, Středočeský kraj

Cidérka Lobeč

Vyrábíme cidre francouzského typu řemeslným způsobem pomalou fermentací moštu z původních jablečných odrůd pěstovaných ve starých sadech na Lobči, bez přidaného cukru, barviv a aromat, lehce sířen, nepasterován. Kromě toho produkujeme i bylinkové sirupy.
Lobeč, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Mělnicko – Kokořínsko


Na hrad Kokořín za loupežníky

Lehce strašidelné ladění může mít návštěva hradu Kokořín – víte, že byl údajným doupětem Petrovských loupežníků?

Pěší trasa přes rokle a skály z Kokořína do Mšena

Naplánovali jste si výlet na Kokořín a přemýšlíte, s čím spojit prohlídku hradu? Rozhodně by byla škoda jet sem jen na otočku a hned se vracet, ať už jste vyrazili s celou rodinou, v páru nebo třeba sami. Okolní příroda nabízí spousty zajímavostí a míst, kde se pobavíte a ledacos se dozvíte.

Zažijte adrenalin na kole nedaleko Prahy

Udělejte si pořádný cyklovýlet v okolí Prahy. Projedete se z Horoměřic do Kralup nad Vltavou a zpátky krásným údolím Únětického potoka a přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí. Užijete si trochu adrenalinu na uzoučkých stezkách podél Vltavy a během přestávek bude vašemu oku lahodit pohled na pěkné přírodní scenérie. Kopcovitá trasa je poměrně náročná, a tak děti tentokrát raději nechte doma.

Okruh z Mělníka na Kokořín

Projeďte se po kouzelném kraji hlubokých údolí, roubených staveb a jedinečných skalních útvarů. Cílem naší příjemné trasy je hrad Kokořín.