Unhošť

Výhodná poloha poblíž hlavního města a na okraji křivoklátských lesů lákala výletníky a letní hosty do Unhoště již koncem 19. století. Vypravte se na výlet po stopách mlynářského řemesla, ke zřícenině hrádku Jenčov anebo na toulky přírodním parkem Povodí Kačáku.

Unhošť: město mezi Prahou a Kladnem

Dominantou historického jádra města je barokní, původně gotický kostel sv. Petra a Pavla; na vrcholku kostelní věže bývala světnice pro věžného. Kolem stojí několik barokních soch, s historií Unhoště a místními archeologickými nálezy se seznámíte v Melicharově vlastivědném muzeu. Sídlí v budově bývalé radnice a k vidění jsou například obrazy regionálních umělců. Muzeum pořádá rozmanité krátkodobé výstavy, v přízemí najdete informační centrum.
 

Dvojí život rybníka Bulhar

Oblíbeným místem procházek v Unhošti je okolí rybníka Bulhar. Kdysi se jmenoval Velký a lemovaly jej aleje, ale ve 20. letech 19. století se městská rada rozhodla rybník vysušit, aleje vykácet a vzniklé louky pronajímat. K novému životu se rybník Bulhar probudil v roce 1950. Dnes po jeho březích vedou příjemné cesty, postupně přibývají dubová stromořadí, lavičky, mola i herní prvky pro děti, v mokřadech na kraji rybníka se plánuje stavba ptačí pozorovatelny.
 

Křivoklátsko, oslí farma a lovecký hrádek

Od Bulharu se po značené trase můžete vydat do nitra přírodního parku Povodí Kačáku a lesů Křivoklátska, k prohlídce láká zážitková oslí farma nabízející procházky s oslíky. V údolí Černého potoka objevíte několik starých mlýnů, v údolí říčky Loděnice stojí Proškův mlýn se zvoničkou, dál v lesích se skrývá Jenčov, zřícenina loveckého hradu krále Václava I. Kousek od Unhoště leží Červený Újezd s nově vybudovaným hradem; najdete tu Muzeum venkova, restauraci, skanzen a Muzeum videoher a automatů

Turistická informační centra