Kutná Hora, Kudyznudy
"> Kutná Hora, Kudyznudy "> Kutná Hora, Kudyznudy "> Kutná Hora, Kudyznudy "> "> Kutná Hora, Kudyznudy "> "> "> Kutná Hora, Kudyznudy "> "> "> "> "> "> Kutná Hora, Kudyznudy "> "> "> "> "> "> "> "> Svatá Barbora Stanislav Druhý
Přidat foto

Kutná Hora

Přijeďte si odpočinout a načerpat novou energii. Kutná Hora vám otevírá svou náruč. Čekají na vás dechberoucí památky, festivaly a mnoho zábavy pro celou rodinu.

Kutná Hora a její stříbrné bohatství 

Kutná Hora je přibližně dvacetitisícové městečko ve Středočeském kraji. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Dnes je hojně navštěvovaná turisty a její významná městská památková rezervace je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou města a současně jeho nejnavštěvovanější historickou památkou je klenot pozdní gotiky – Chrám sv. Barbory, která je vzývána jako pomocnice v nouzi, přímluvkyně za dobrou smrt a patronka všech, kdo mají nebezpečné povolání, zejména horníků.
 
Tato velkolepá stavba svědčí o slávě a bohatství stříbrné Kutné Hory i o hluboké zbožnosti svých tvůrců. Její monumentálnost vám doslova vezme dech. Doporučujeme ji navštívit v průběhu bohoslužby nebo se objednat na letní noční prohlídku, která vám ukáže chrám po setmění, zahalený do tajuplného hávu.
 
V těsné blízkosti chrámu najdete např. Kapli Božího těla s kostnicí nebo další významnou památku, a sice Jezuitskou kolej, ve které sídlí Galerie Středočeského kraje (GASK). Svou sbírkou i výstavním programem se zaměřuje na výtvarné umění 20. a 21. století. Ohromující jsou ale také její přilehlé zahrady, které nabízí zónu klidu a odpočinku, doplněnou o uklidňující vodní prvky. Jsou jako stvořené pro dokonalou relaxaci těla i ducha. Nudit se však nebudou ani děti, kterým je věnováno celé jedno podlaží galerie s vizuálními hernami a možností tvoření vlastních obrazů. Malí umělci tak mohou naplno vyjádřit svou kreativitu.
 

Kutná Hora nabízí mnoho kulturních zážitků

To ale stále není všechno. Kutná Hora každoročně pořádá nejrůznější soutěže a festivaly. Mezi ty nejznámější patří Královské stříbření Kutné Hory, recitační soutěž Ortenova Kutná Hora, Mezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže nebo folkový Festival Kocábka. Ve městě dále najdete spoustu méně známých, avšak velmi zajímavých míst a impozantních staveb, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
 
⭐ Vydejte se třeba na Hrádek, kde sídlí České muzeum stříbra a středověký důl. Jsou pro vás připravené dva okruhy komentovaných prohlídek, které popisují historii města, těžbu stříbra i výrobu mincí.
 
⭐ Barokní Kostel sv. Jana Nepomuckého, který prošel v letech v letech 1997–2000 nákladnou rekonstrukcí.
 
⭐ Nádherná bohatě zdobená kamenná kašna v pozdně gotickém stylu ve tvaru dvanáctibokého hranolu.
 
Morový sloup se sochou Panny Marie na vrcholu, který připomíná morovou epidemii, při níž v roce 1713 zahynulo více než tisíc lidí.
 
Klášter řádu sv. Voršily a Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně a další nejen sakrální památky.
 

Kutná Hora pohladí vaše chuťové pohárky

Milovníky dobrého jídla a pití nadchne květnový Gastro festival, který je jednou z nejvýznamnějších gastronomických slavností v regionu. Oslavuje dobré jídlo a pití a umožní vám ochutnat vybrané speciality mezinárodní kuchyně, zajímavá menu i sladkosti, kutnohorské pivo a víno od několika vinařů, a hlavně poctivé lokální potraviny od místních výrobců.
 
A potěšíme i sportovně založené jedince. Ve městě je totiž vodní park, krytý plavecký stadion, zimní stadion, tenisové kurty, kuželna, bowling, posilovna, sauna a druhá nejdelší bobová a motokárová dráha v Evropě. Přijďte si dát pořádně do těla! Kutná Hora disponuje také mnoha dětskými hřišti, které ocení zejména rodiny s malými dětmi nebo maminky s kočárky. A odreagovat se můžete třeba v solné jeskyni nebo na lekci jógy. Dopřejte si trochu odpočinku. Kutná Hora vám zkrátka bude slušet.

Pojďte se podívat na Kutnou Horu očima místních

Prozradí vám co mají na Kutné Hoře nejraději! Video vzniklo ve spolupráci oddělení cestovního ruchu a marketingu Města Kutná Hora a Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko, z.s.

Turistická informační centra


11.8.
Z příběhů kutnohorských

Z příběhů kutnohorských

Kutná Hora, Středočeský kraj
11.8.
Příběh Mince

Příběh Mince

Kutná Hora, Středočeský kraj
11.8.
Příběh Mince

Příběh Mince

Kutná Hora, Středočeský kraj
12.8.
Noční prohlídka sedlecké kostnice a katedrály

Noční prohlídka sedlecké kostnice a katedrály

Kutná Hora, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Kutná Hora, Středočeský kraj
Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Středočeský kraj