Dobříš

Do Dobříše, města na úpatí Brd jihozápadně od Prahy, se jezdí na výlety především kvůli rokokovému zámku s francouzskou zahradou a anglickým parkem. Díky krásným a rozsáhlým lesům láká okolí Dobříše také turisty a milovníky cyklistiky, navíc tu narazíte na stopy známého spisovatele K. Čapka.

Výlet s francouzským šarmem

Největším turistickým lákadlem je zámek Dobříš, postavený ve stylu slavných francouzských zámků. Kromě historických interiérů včetně obrazové galerie a speciální trasy pro děti si můžete prohlédnout také expozice městského muzea, velkolepou francouzskou zahradu s květinovými ornamenty, stříhanými živými ploty a řadou sousoší, soch a fontán i rozsáhlý anglický park. Milovníci romantiky se na zámku mohou ubytovat, hostům zámeckého hotelu je k dispozici fitness nebo půjčovna horských kol.
 

Odpočiňte si tam, kde trávil volno Karel Čapek

Kousek od Dobříše, pod hrází rybníka ve Staré Strži, objevíte letní sídlo a památník spisovatele, dramatika a novináře Karla Čapka. Na Strži Čapek napsal Válku s mloky, Bílou nemoc, První partu, Cestu na sever i další díla; tady si vychutnával venkov, houbaření a malebnou přírodu Dobříšska, podílel se i na přestavbě domu a na úpravách rozsáhlé zahrady. Kromě domu si můžete prohlédnout také řadu příjemných odpočinkových zákoutí v okolí a projít se po místech, kam Čapek rád chodíval. Kdo touží po odpočinku a relaxaci, ten by se měl vydat do obce Svaté Pole jižně od Dobříše; zdejší Wellness centrum nabízí řadu rehabilitačně-regeneračních a relaxačních programů s rozmanitými terapeutickými účinky.

Židovské památky v Dobříši

Někdejší židovskou komunitu připomíná bývalá synagoga, nyní Kulturní dům, dějiště častých výstav, koncertů a divadelních představení. Na severním okraji města na vrchu Větrník si můžete prohlédnout cenný židovský hřbitov.
Celý popis

Aktuality z města

Prázdninová výstava na zámku Dobříš představuje svatební šaty, kytice či dorty
2. červenec 2019 7:00

Prázdninová výstava na zámku Dobříš představuje svatební šaty, kytice či dorty

Dobříš
Desítky svatebních obřadů se každoročně odehrají na zámku Dobříš, jehož prostory jsou pro romantický akt jako stvořené. Ve svatebním duchu se nese také prázdninová výstava v expozici zámku, která zde trvá od 1. 7. do 31. 8. 2019. V červenci a srpnu si tak návštěvníci prvního zámeckého okruhu prohlédnou zajímavou výstavu historických i současných svatebních šatů a doplňků.

Turistická informační centra


7.12.
Vánoční trh na zámku Dobříš

Vánoční trh na zámku Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
11.10.
11.12.
Výstava obrazů Ivety Jiroušové

Výstava obrazů Ivety Jiroušové

Dobříš, Střední Čechy

Ubytování a restaurace

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy