!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Mšené-lázně

Městečko pří dolním toku Ohře leží v úrodné rovině mezi Litoměřicemi a Slaným. Slatinné lázně založené roku 1796 úspěšně léčí řadu nemocí, architektonickým skvostem lázeňského areálu je secesní Pavillon Dvorana, práce architekta Jana Letzela.

Co musíte vidět v Mšeném-lázních

Slatinné lázně Mšené byly založeny roku 1796, léčí se zde nemoci pohybového ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy, onemocnění páteře a jiné neduhy.

Přírodním léčebným zdrojem je slatina, těžená nedaleko odtud. K oslavám 220. lázeňské sezony vznikla nová kaple Salve, v lese nad lázeňským areálem stojí romantická zřícenina nedostavěné kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1805.
 

Architekt Jan Letzel

Patrně nejznámější stavbou českého architekta ve světě je Obchodní a průmyslové muzeum architekta Jana Letzela (1880–1925), součást Hirošimského památníku míru. V Česku se podílel na přestavbě secesního hotelu Evropa v Praze a je autorem secesního Pavillonu Dvorana z roku 1905 v obci Mšené-lázně, jinak ovšem žák Jana Kotěry působil hlavně v zahraničí. Jeho další práce v Japonsku bohužel zničila četná zemětřesení i druhá světová válka. Letzel je pochován ve svém rodném Náchodě.
 

Příroda, hrady, zámky a bleší trhy

Lázeňský areál obklopující jednotlivé léčebné domy volně přechází v lesopark a les, protkaný řadou vycházkových cest a vedoucí údolím Mšenského potoka až k Budyni nad Ohří. Navštívit můžete také zámek Libochovice a romantický hrad Házmburk na pozadí úchvatné krajiny Českého středohoří. Kousek od lázní leží Ředhošť, kde se od března do prosince konají tradiční nedělní trhy s různým zaměřením, v létě se areál každý pátek po setmění mění v autokino.

Aktuality z města

28. červenec 2020 10:52

Vyberte si z pobytů v lázních Mšené a přijeďte si odpočinout

Mšené-lázně
Nedaleko Roudnice nad Labem, jen 45 km od Prahy se nachází Lázně Mšené, zaměřené na léčbu pohybového aparátu, zánětů nervů nebo pooperační stavy. Ovšem široká je i nabídka wellness, beauty, regenerace a relaxace. Terapeutické spektrum tvoří celá škála balneologických a rehabilitačních procedur a metod, hlavní důraz je kladen na použití přírodního léčebného zdroje – slatiny a na pohybovou terapii.
Lázně Mšené – lázeňský resort nedaleko Prahy

Lázně Mšené – lázeňský resort nedaleko Prahy

Mšené-lázně, Severozápadní Čechy
Lázeňská kaple Salve v Mšené-lázně

Lázeňská kaple Salve v Mšené-lázně

Mšené-lázně, Severozápadní Čechy
Zřícenina kaple sv. Jana Nepomuckého

Zřícenina kaple sv. Jana Nepomuckého

Mšené-lázně, Severozápadní Čechy