Hlučín

Když se vydáte z Ostravy do Opavy, budete projíždět třemi většími městy. Prvním z nich je Hlučín; zbytky hradeb, sedm bašt a zvláštní půdorys městského jádra vám prozradí, že město je mnohem starší, než by se mohlo zdát.

Co musíte vidět v Hlučíně

Hlučín založil v polovině 13. století král Přemysl Otakar II. Zajímavých památek by tu byla celá řada, ovšem na osudech řady z nich se podepsaly opakované požáry.

Pozornost si tak v současnosti vedle zbytků středověkých hradeb zaslouží zejména kostel sv. Jana Křtitele s věží, radnice a původně renesanční zámeknezvyklým obloukovým půdorysem, kde sídlí informační centrum a Muzeum Hlučínska.
 

Bohatý jako Rotschild

V roce 1844 se majiteli hlučínského a šilheřovického panství téměř na sto let stali Rothschildové. Členové této rodiny byli po několik staletí významnými evropskými bankéři, podnikateli i mecenáši a jejich jméno je dodnes synonymem bohatství. Významným členem rodu byl zejména Salomon Mayer von Rothschild (1774–1855), majitel Vítkovických železáren a řady dolů. Vybudoval mimo jiné Severní dráhu císaře Ferdinanda, která spojovala Vídeň s Ostravou, Krakovem a polskými solnými doly.
 

Hlučínsko nabízí skvělé koupání a vojenské památky

Rájem pro všechny milovníky letního koupání a vodních radovánek je Hlučínské jezero zvané také Štěrkovna se sportovně rekreačním areálem. Travnaté pláže doplňují sportoviště, restaurace, půjčovna lodí a vodních kol, vlek pro vodní lyžování nebo Dětský ranč. Hlučínsko je protkané sítí cyklostezek; můžete tak podniknout výlet ke zbytkům předválečného opevnění v pevnostním areálu v Darkovičkách, z řady pěchotních srubů je přístupný například pěchotní srub Jaroš.

Turistická informační centra


2.7.
Stříhání lamátora a ovcí

Stříhání lamátora a ovcí

Hlučín, Moravskoslezský kraj
8.7.
10.7.
Prajzská řezbářská show

Prajzská řezbářská show

Hlučín, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace

Mutant Fast Food & Catering

Mutant Fast Food & Catering

Hlučín, Moravskoslezský kraj