Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Brdy a okolí > Bohutín

Bohutín

Prozkoumejte starou hornickou obec Bohutín a nabídku turistických atraktivit. Na počátku obce se nachází věž jámy Řimbaba a za rybníkem další, větší věž šachty familiárně zvané Rudolfka, tedy Dolu korunního prince Rudolfa. Dominantou Bohutína je farní kostel svaté Maří Magdalény na návrší s nadmořskou výškou 567 m n m. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází  7 km jihozápadně od Příbrami v turistické oblasti Brdy a okolí. Obec se skládá ze čtyř částí na třech katastrálních územích – Bohutín, Havírna, Tisová a Vysoká Pec.

Na Řimbabě našel svoje útočiště i Spolek příbramských betlémářů a je tady stálá výstava betlémů. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Fabiánova naučná stezka, Muzeum Bohutínska, kostel sv. Máří Magdalény. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití.Turisty láká nádherná příroda Brd a také značená cyklistická trasa Příbram – Bohutín č.302a. Jedná se o alternativu k trase č. 302, která je součástí západní cyklistické trasy Praha – Vídeň. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Bohutín

Fabiánova naučná stezka

Fabiánova naučná stezka vede obcemi Podbrdského regionu, poukazuje na místní pamětihodnosti a seznamuje turisty a cyklistmi s krásami tohoto regionu.
Bohutín, Středočeský kraj

Kostel svaté Maří Magdalény v Bohutíně

Farní kostel svaté Maří Magdalény je dominantou obce Bohutín, stojí na nejvyšším místě v obci – návrší s nadmořskou výškou 567 metrů.
Bohutín, Středočeský kraj

Muzeum mikroregionu Bohutínska

Soukromé muzeum na bývalém dole Řimbaba, zaměřené na oblast kolem obce Bohutín, hornictví, betlemářství, místní osobnosti, zvyky a obyčeje.
Bohutín, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Bohutín

Rodinný penzion Rafanda

Nabízíme celoroční ubytování nedaleko bývalého hornického města Příbram v krásné přírodě brdských lesů,. Ubytování v klidném prostředí na okraji malé vesničky Láz.
Bohutín, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Brdy a okolí


Vánoční trh a procházka parkem na Dobříši

Chcete si užít trochu klidu a pohody v předvánočním shonu? Dopřejte si procházku zámeckým parkem v Dobříši. Během adventu se na nádvoří zámku koná oblíbený vánoční trh a také prohlídky Zrcadlového sálu.

Cyklotoulky Brdy – z Orlova na Tok a k Padrťským rybníkům

Příbramská část Orlov má pro turisty ideální polohu. Parkoviště pod lesem svou nadmořskou výškou 650 m převyšuje řadu jiných brdských výchozích bodů, umístěných kolem hranic CHKO. Vypravte se tedy z Orlova na Tok, poté do překrásného údolí Reservy, k Padrťským rybníkům, na Bor a přes Borské sedlo zpět do Orlova. Čekají vás krásné výhledy, pěkné sjezdy i trocha stoupání. Cyklovýlet Brdskou vrchovinou si určitě užijete, ačkoliv turistické stezky tu zatím nevedou. Trocha dobrodružství však nemůže být na škodu!
Příbram a Brdy, Na kole po Česku

Perly Petra Brandla – barokního mistra plátna

Petr Jan Brandl, německy Peter Johann Brandl, on sám se psal Petrus Brandl (24. října 1668 Praha – 24. září 1735 Kutná Hora), byl český malíř, jeden z hlavních představitelů vrcholného baroka v Čechách. Posunul hranice středoevropského baroka u malířském umění. Díky němu si pod pojmem barokní malba nejen kunsthistorici představí typickou postavu, barevné tónování i krajinu. Zveme vás k prohlídce jeho díla na vlastní oči! Řekneme vám, kde s jeho díly můžete dodnes setkat.
Výlet za barokním uměním, Cesty poznání

Výlet na zámek a do okolí Březnice za Filipinou a Ferdinandem

Březnický zámek s renesanční zahradou, obklopenou baštami na jedné straně a anglickým parkem na straně druhé, se pyšní řadou nej. Sgrafitová omítka s motivy psaníček na zámeckých fasádách patří k nejstarším u nás, dochovala se tu jedinečná Lokšanská knihovna s původním mobiliářem a navíc právě tady se odehrála tajná svatba, která ve své době zamávala celou Evropou.