Klimkovice
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto

Klimkovice

Klimkovice jsou proslulé díky lázeňskému areálu, který podobně jako Priessnitzovy lázně v Jeseníku neleží ve městě, ale trochu stranou, v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku. V krásné přírodě s výhledem na Beskydy vás ani nenapadne, že jen pár kilometrů odtud kypí životem rušná Ostrava.

Co musíte vidět v Klimkovicích

Dominantou Klimkovic je kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, který na první pohled zaujme atypickým zakončením věže. Masivní věž z 16. století se záhy začala naklánět a zastavit ji měl mohutný opěrný pilíř. Nezdařilo se, dnes je vychýlená z osy o 64 cm. V klimkovickém zámku sídlí městský úřad a muzeum, cestou k Sanatoriím Klimkovice si prohlédnete kostel Nejsvětější Trojice, nejstarší budovu ve městě, která slouží pro pořádání výstav, koncertů a jiných společenských akcí.
 

Klimkovice a Jarmila Glazarová

Ve městě najdete několik vil ze třicátých let 20. století. Jednu z nich si nechala postavit spisovatelka Jarmila Glazarová (1901–1977), která se roku 1926 provdala za o mnoho let staršího MUDr. Podivínského a podle svých slov tu prožila nejšťastnější roky svého života. Vila se zahradou se stala dějištěm její románové prvotiny s názvem Roky v kruhu, nejslavnějším dílem však je román Vlčí jáma z roku 1938 o soužití venkovského starosty s jeho stárnoucí despotickou ženou a mladou schovankou.
 

Lázně, cesty po okolí a ostravská zastavení

Klimkovice jsou moderní lázně a sanatorium, kde se k léčbě využívá jodobromová solanka, původem mořská přírodní léčivá minerální voda, která se vytvořila v období třetihorního vrásnění. Vybrat si můžete z řady léčebných pobytů různého zaměření. Krásnou přírodou v okolí lázní se můžete projet po připravených trasách na elektrických balančních dvoukolkách WindRover, využít můžete i širokou nabídku nedaleké Ostravy, například planetárium nebo letní přírodní koupaliště v Porubě.

Klimkovické rybníky, studánky a potoky hrají hlavní roli

Turistická informační centra