Mladé Buky

Jedna z nejstarších obcí v podhůří východních Krkonoš leží v údolí, jímž protéká řeka Úpa a vede silnice z Trutnova do Svobody nad Úpou a dál do nitra nejvyšších českých hor. Čekají tu na vás sjezdovky a bobová dráha, golfové hřiště, řada sportovních areálů a také lesní koupaliště.

Co musíte vidět v Mladých Bukách

Název Mladé Buky je prý odvozen od původního bukového porostu, který první osadníci našli na březích Úpy. V první polovině 19. století v obci vznikla první mechanická tkalcovna a přádelna ve střední Evropě, průmyslovou tradici dodnes uchovávají menší výrobny stavebních prvků a nábytku. Nejstarší památkou je původně gotický, barokně upravený kostel sv. Kateřiny, poblíž stojí dvoupatrová hranolová zvonice s cibulovou bání. Původně se jí procházelo na hřbitov, ale dnes už je brána zazděná.
 

Co všechno nabízí areál Mladé Buky?

Areál s celoročním provozem se zaměřuje na rodiny s dětmi. V zimě tu objevíte lyžařské středisko, po zbytek roku pak můžete využívat bobovou dráhu a další atrakce, od lanovky přes dětské hřiště s bungee trampolínou a lanovou pirátskou lodí až po minizoo a tubingovou dráhu. Lákadlem je vodní dětské hřiště Baldův svět, tvořené soustavou jezírek, potůčků, hrází, mlýnků, korýtek, čerpadel a mnoha dalších vodních prvků, nechybí ani Bike Park a zábavná Čertovská stezka věnovaná místním pekelníkům.
 

Výlet na Hrádeček za Václavem Havlem a na golf

S krásami přírodního parku Hrádeček i historií lyžování v Mladých Bukách se seznámíte při putování naučnou stezkou okolo Pekelského vrchu. Trasa vychází ze skiparku, měří 10 km a zavede vás například ke zřícenině hradu Břecštejn a také do osady Hrádeček, kde měl svou milovanou chalupu exprezident Václav Havel. V Mladých Bukách objevíte také golfové hřiště Grund Resort Golf & Ski, severně od obce se nachází oblíbená lesní plovárna Retropark Sejfy.
Celý popis

Aktuality z města

Nové aktivity na Kudy z nudy za 31. týden roku 2010
8. srpen 2010 17:15

Nové aktivity na Kudy z nudy za 31. týden roku 2010

Mladé Buky
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 2. do 8. srpna 2010). Mezi novinkami z tohoto týdne najdete tipy pro rodinnou dovolenou uprostřed krásné přírody i adrenalinové zážitky.
Baldův svět v areálu Mladé Buky

Baldův svět v areálu Mladé Buky

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Naučná stezka okolo Pekelského vrchu

Naučná stezka okolo Pekelského vrchu

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Areál Mladé Buky

Areál Mladé Buky

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Přírodní park Hrádeček

Přírodní park Hrádeček

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší