!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Mladé Buky

Jedna z nejstarších obcí v podhůří východních Krkonoš leží v údolí, jímž protéká řeka Úpa a vede silnice z Trutnova do Svobody nad Úpou a dál do nitra nejvyšších českých hor. Čekají tu na vás sjezdovky a bobová dráha, golfové hřiště, řada sportovních areálů a také lesní koupaliště.

Co musíte vidět v Mladých Bukách

Název Mladé Buky je prý odvozen od původního bukového porostu, který první osadníci našli na březích Úpy. V první polovině 19. století v obci vznikla první mechanická tkalcovna a přádelna ve střední Evropě, průmyslovou tradici dodnes uchovávají menší výrobny stavebních prvků a nábytku. Nejstarší památkou je původně gotický, barokně upravený kostel sv. Kateřiny, poblíž stojí dvoupatrová hranolová zvonice s cibulovou bání. Původně se jí procházelo na hřbitov, ale dnes už je brána zazděná.
 

Co všechno nabízí areál Mladé Buky?

Areál s celoročním provozem se zaměřuje na rodiny s dětmi. V zimě tu objevíte lyžařské středisko, po zbytek roku pak můžete využívat bobovou dráhu a další atrakce, od lanovky přes dětské hřiště s bungee trampolínou a lanovou pirátskou lodí až po minizoo a tubingovou dráhu. Lákadlem je vodní dětské hřiště Baldův svět, tvořené soustavou jezírek, potůčků, hrází, mlýnků, korýtek, čerpadel a mnoha dalších vodních prvků, nechybí ani Bike Park a zábavná Čertovská stezka věnovaná místním pekelníkům.
 

Výlet na Hrádeček za Václavem Havlem a na golf

S krásami přírodního parku Hrádeček i historií lyžování v Mladých Bukách se seznámíte při putování naučnou stezkou okolo Pekelského vrchu. Trasa vychází ze skiparku, měří 10 km a zavede vás například ke zřícenině hradu Břecštejn a také do osady Hrádeček, kde měl svou milovanou chalupu exprezident Václav Havel. V Mladých Bukách objevíte také golfové hřiště Grund Resort Golf & Ski, severně od obce se nachází oblíbená lesní plovárna Retropark Sejfy.

Aktuality z města

14. únor 2021 6:00

Vyzkoušejte běžky v Grund Resortu Golf & Ski Mladé Buky

Mladé Buky
Mladé Buky jsou jednou z nejstarších obcí v podhůří východních Krkonoš. Členitá krajina v okolí Grund Resortu vám nabídne nepřeberné množství aktivního odpočinku. V zimních měsících je ideálním místem pro lyžování nebo pro výlety na sněžnicích. Když nejsou k dispozici sjezdovky využijte značených a upravovaných běžeckých tras. Projedete se krásnou krajinou s výhledem na Krkonoše a užijete si dokonalý sportovní zážitek.
Skipark Mladé Buky

Skipark Mladé Buky

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Lesní plovárna – Retropark Sejfy Mladé Buky

Lesní plovárna – Retropark Sejfy Mladé Buky

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Areál Mladé Buky

Areál Mladé Buky

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
Přírodní park Hrádeček

Přírodní park Hrádeček

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší