Úvod > Kam pojedete? > Karlovarský kraj > Západočeské lázně > Kynšperk nad Ohří

Kynšperk nad Ohří

Vodáci znají město Kynšperk nad Ohří jako místo, kde řeka opouští roviny kolem Chebu a začíná se prodírat mezi kopci směrem k Sokolovu. Najdete tu všechno, co byste rádi objevovali a zažívali při výletech a dovolené: sportovní vyžití, zajímavé památky i noblesní a romantické zámecké hotely.

Co musíte vidět v Kynšperku nad Ohří

Vedle barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie s dvojicí věží a bohatě zdobeným vstupním průčelím mohli mít Kynšperk i druhou dominantu: pomezní královský hrad Königsberg. Jenže za třicetileté války jej vypálili Švédové a místní si hrad postupně rozebrali na vlastní domky, takže dnes se z něj na Zámeckém vrchu zachovalo pramálo. Líbit se vám však budou pozůstatky staré německé architektury v podobě hrázděných domů, morový sloup, kašna i někdejší městská brána.
 

Romantické noclehy na zámcích

Chtěli byste si alespoň jednou v životě vyzkoušet královské spaní na zámku, romantickou atmosféru luxusu a pohody? U Kynšperku nad Ohří se vám právě taková možnost nabízí, a to v pseudogotickém zámeckém hotelu Mostov, který je obklopen parkem na břehu Ohře.
 

Kolem Kynšperku po vodě i do kopců

Milovníci technických památek musí k řece: přes Ohři totiž vede 63 metrů dlouhý dřevěný krytý most, po rechlích v Českém Krumlově nejdelší v Česku. Pivařům udělá radost Kynšperský pivovar, v areálu najdete i restauraci, šenkovnu, dětské hřiště a minizoo. Příjemným výletním místem je i barokní poutní areál kolem chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Máří Magdalény a proboštství řádu Křížovníků s červenou hvězdou v Chlumu Svaté Maří, postavený podle plánů architekta Kryštofa Dientzenhofera.

Zamykání Ohře 2023 s půjčovnou Dronte

Tradiční zamykání Ohře letos proběhne na trase z vodáckého tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří do tábořiště Dronte v Sokolově.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Dřevěná lávka v Kynšperku nad Ohří

Lávka v Kynšperku nad Ohří spojující centrum města s levobřežní částí města (k železnici) byla původně železobetonová, dlouhá 130 m, vybíralo se u ní mýto. Jedná se o druhou nejdelší krytou lávku v ČR.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kynšperku nad Ohří

Barokní kostel stojí na místě, kde původně stával od 12. století kostel gotický. Ten však přestal velikostí vyhovovat a tak v roce 1721 začala jeho přestavba do nynější podoby.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Střelnice Goldiearms

Nová krytá střelnice, 5 stavů – 25 m, 2 stavy – 50 m. Možnost střelby z krátkých i dlouhých zbraní. Střelba pro všechny i bez zbrojního průkazu pod vedením zkušených instruktorů.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Ornitologická pozorovatelna u Libockých mokřadů

V Kynšperku nad Ohří objevíte poblíž vlakové stanice mokřady se vzácnou vodomilnou faunou. Mokřadní ptáky, kteří v mokřadech hnízdí, je možné sledovat z dřevěné pozorovatelny.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Půjčovna vodáckých potřeb Dronte na Ohři

Na výlet po Ohři si můžete zapůjčit lodě, rafty, kajaky a další vybavení u půjčovny Dronte. Na své si přijdou jak začátečníci, tak opravdoví znalci říčních tajů. Využít můžete i kurzy kajakářské školy Dronte.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace

Kynšperský Pivovar v Kynšperku nad Ohří

Kynšperský pivovar zásoboval po roce 1945 většinu hostinců v okrese Sokolov. Jeho činnost skončila v roce 1955 a z objektu se staly sklady řemeslnických potřeb. Nyní, po dlouhých letech, se tu znovu tradice kynšperského pivovarnictví obnovuje.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Pojeďte na výlet


Karavanem od jara do zimy: za krásnou přírodou a památkami do západočeských lázní a Slavkovského lesa

Máte rádi Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně? Na Kudy z nudy vám ukážeme, že svět západočeských lázní nekončí v lázeňských parcích, a že rozhodně stojí za to vypravit se o kousek dál, za hranice všedních i nevšedních lázeňských dnů.
Karavanem nejen do lázní, Cesty pro zdraví

Karavanem od jara do zimy: cesta přes klášter Plasy a zámky Chyše a Manětín k Panence skákavé do Skoků

Vydejte se s Kudy z nudy na toulky s karavanem po severním Plzeňsku. Není to klasická rekreační oblast, a tak nehrozí davy turistů ani přecpané silnice. O to víc si ale cestování s obytňákem užijete, zvlášť s našimi výletními tipy. Čekají na vás malebné zámky, obří klášter, zajímavé pivovary, kostel se sádrovými duchy a také téměř zapomenuté poutní místo ve Skokách.
Postřelím na výlet, Cesty krajinou

S osobností na procházku: z Chyší do Mlýnců a na vrch Vladař s Josefem Váňou

Městečko Chyše se zámkem ve stylu anglické gotiky, zámecký pivovar, východní výběžky Doupovských hor, magický vrch Vladař opředený řadou pověstí, a k tomu krajina, kde zahlédnete stáda koní a tu a tam potkáte jezdce. Žádný div, jedeme se totiž podívat tam, kde je doma dostihový jezdec, chovatel a trenér Josef Váňa.
Chyše a okolí, Cesty pro zdraví

Běžecká trasa Karlovy Vary – Meandr Ohře

Karlovy Vary jsou bezesporu nejznámějším lázeňským městem v Čechách. Že se dá v lázních nejen chodit po kolonádě, dívat se na filmy, pít léčivé minerální prameny, ale i pěkně běhat, a to dál než na záchod, vám nyní ukážeme. Tato trasa je navíc celá osvětlená, takže po ní můžete běhat bez problémů i večer.
běh lázeňským městem, Cesty pro zdraví