Úvod > Kam pojedete? > Karlovarský kraj > Západočeské lázně > Kynšperk nad Ohří

Kynšperk nad Ohří

Vodáci znají město Kynšperk nad Ohří jako místo, kde řeka opouští roviny kolem Chebu a začíná se prodírat mezi kopci směrem k Sokolovu. Najdete tu všechno, co byste rádi objevovali a zažívali při výletech a dovolené: sportovní vyžití, zajímavé památky i noblesní a romantické zámecké hotely.

Co musíte vidět v Kynšperku nad Ohří

Vedle barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie s dvojicí věží a bohatě zdobeným vstupním průčelím mohli mít Kynšperk i druhou dominantu: pomezní královský hrad Königsberg. Jenže za třicetileté války jej vypálili Švédové a místní si hrad postupně rozebrali na vlastní domky, takže dnes se z něj na Zámeckém vrchu zachovalo pramálo. Líbit se vám však budou pozůstatky staré německé architektury v podobě hrázděných domů, morový sloup, kašna i někdejší městská brána.
 

Romantické noclehy na zámcích

Chtěli byste si alespoň jednou v životě vyzkoušet královské spaní na zámku, romantickou atmosféru luxusu a pohody? U Kynšperku nad Ohří se vám právě taková možnost nabízí, a to v pseudogotickém zámeckém hotelu Mostov, který je obklopen parkem na břehu Ohře.
 

Kolem Kynšperku po vodě i do kopců

Milovníci technických památek musí k řece: přes Ohři totiž vede 63 metrů dlouhý dřevěný krytý most, po rechlích v Českém Krumlově nejdelší v Česku. Pivařům udělá radost Kynšperský pivovar, v areálu najdete i restauraci, šenkovnu, dětské hřiště a minizoo. Příjemným výletním místem je i barokní poutní areál kolem chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Máří Magdalény a proboštství řádu Křížovníků s červenou hvězdou v Chlumu Svaté Maří, postavený podle plánů architekta Kryštofa Dientzenhofera.

Turistická informační centra


Dřevěná lávka v Kynšperku nad Ohří

Lávka v Kynšperku nad Ohří spojující centrum města s levobřežní částí města (k železnici) byla původně železobetonová, dlouhá 130 m, vybíralo se u ní mýto. Jedná se o druhou nejdelší krytou lávku v ČR.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kynšperku nad Ohří

Barokní kostel stojí na místě, kde původně stával od 12. století kostel gotický. Ten však přestal velikostí vyhovovat a tak v roce 1721 začala jeho přestavba do nynější podoby.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Ornitologická pozorovatelna u Libockých mokřadů

V Kynšperku nad Ohří objevíte poblíž vlakové stanice mokřady se vzácnou vodomilnou faunou. Mokřadní ptáky, kteří v mokřadech hnízdí, je možné sledovat z dřevěné pozorovatelny.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Půjčovna vodáckých potřeb Dronte na Ohři

Na výlet po Ohři si můžete zapůjčit lodě, rafty, kajaky a další vybavení u půjčovny Dronte. Na své si přijdou jak začátečníci, tak opravdoví znalci říčních tajů. Využít můžete i kurzy kajakářské školy Dronte.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Střelnice Goldiearms

Nová krytá střelnice, 5 stavů – 25 m, 2 stavy – 50 m. Možnost střelby z krátkých i dlouhých zbraní. Střelba pro všechny i bez zbrojního průkazu pod vedením zkušených instruktorů.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace

Kynšperský Pivovar v Kynšperku nad Ohří

Kynšperský pivovar zásoboval po roce 1945 většinu hostinců v okrese Sokolov. Jeho činnost skončila v roce 1955 a z objektu se staly sklady řemeslnických potřeb. Nyní, po dlouhých letech, se tu znovu tradice kynšperského pivovarnictví obnovuje.
Kynšperk nad Ohří, Karlovarský kraj

Pojeďte na výlet


S osobností na procházku: z Chyší do Mlýnců a na vrch Vladař s Josefem Váňou

Městečko Chyše se zámkem ve stylu anglické gotiky, zámecký pivovar, východní výběžky Doupovských hor, magický vrch Vladař opředený řadou pověstí, a k tomu krajina, kde zahlédnete stáda koní a tu a tam potkáte jezdce. Žádný div, jedeme se totiž podívat tam, kde je doma dostihový jezdec, chovatel a trenér Josef Váňa.
Chyše a okolí, Cesty pro zdraví

Běžecká trasa Karlovy Vary – Meandr Ohře

Karlovy Vary jsou bezesporu nejznámějším lázeňským městem v Čechách. Že se dá v lázních nejen chodit po kolonádě, dívat se na filmy, pít léčivé minerální prameny, ale i pěkně běhat, a to dál než na záchod, vám nyní ukážeme. Tato trasa je navíc celá osvětlená, takže po ní můžete běhat bez problémů i večer.
běh lázeňským městem, Cesty pro zdraví

Výlet Mariánskými Lázněmi pro milovníky literatury

Mariánské Lázně jsou v poslední době atraktivní nejen pro zastánce wellness procedur, lázní a dlouhých procházek přírodou, ale také pro milovníky literatury. Pokud se k nim počítáte i vy, vyzkoušejte oblíbenou Stezku spisovatelů. Tvoří ji 11 informačních tabulí se jmény slavných spisovatelů, kteří město navštívili. Mezi nimi jsou Johann Wolfgang Goethe, Maxim Gorkij, Mark Twain, Ivan Gončarov, Franz Kafka, Theodor Lessing, Jaroslav Seifert, Josef Dobrovský, Vladimír Páral a další. Stezka je doplněna literárním kvízem a účastník obdrží po jeho vyřešení ocenění.
Mariánské Lázně, Cesty poznání

Dovolená s dětmi – Karlovarský kraj – 5denní program

Chcete s dětmi procestovat nejzápadnější výběžek České republiky? Najdete tu půvabná malá městečka, ochutnáte minerální prameny, můžete objevovat středověké hrady, romantické skály a podnikat nekonečné procházky do upravených lázeňských lesů plných rozhleden, vyhlídek a dalších zajímavostí.
Karlovarský kraj - 5denní program, Výlety pro děti