Zaječí

Jihomoravskou vinařskou obec znáte z filmových pláten: ve vinařství U Kapličky se natáčely filmy Bobule a Bobule 2. Kromě řady vinařství v Zaječí najdete zajímavý pozdně gotický kostel, do okolních vinic s rozhlednami vede oblíbená vinařská cyklostezka a na výlet se můžete vypravit třeba na Pálavu.

Zaječí: neobyčejný výhled na Pálavu

Dominantou vinařské obce ležící kousek od Novomlýnských nádrží je mohutný, pozdně gotický kostel sv. Jana Křtitele. Stojí na mírném návrší, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Přímo od kostela vede značený vycházkový okruh na další místa krásných výhledů, například k rozhledně Maják na vrcholu Přítlucké hory. Pálavu a Nové Mlýny jako na dlani uvidíte také z kopce Kalvárie nad vinařstvím U Kapličky, kde stojí kaplička sv. Urbana a rozhledna Dalibor.
 

Víno a vinařská stezka

Vinice U kapličky, Růžový vrch, Stará a Nová hora, Hrádek, Kalvárie nebo Zelnice: zná je každý, kdo si zamiloval vína ze Zaječí. Pod Kalvárií se rozkládá malebný areál vinařství U Kapličky, přímo v obci najdete vinařství Nosreti s lanovým centrem či vinařství Šabata. Podobně jako přes další vinařské obce Velkopavlovické vinařské podoblasti vede i přes Zaječí vinařská cyklostezka, ideální pro výlet přes Rakvice do Podivína, do Lednice a dalších míst Lednicko-valtického areálu.
 

Zábava a zážitky u Novomlýnských nádrží

Za Zaječí se snadno dostanete k Novomlýnským nádržím, třem rozsáhlým jezerům pod Pálavou. Kromě prostřední nádrže Nové Mlýny slouží ke koupání, rybolovu, windsurfingu a dalším vodním sportům, v hlavní sezoně hladiny křižují výletní lodě, břehy lemují stezky pro pěší turisty a cyklisty. K oblíbeným výletním cílům u Novomlýnských nádrží patří Aqualand Moravia a vinařská obec Pavlov; na jejím okraji stojí Archeopark, mapující život našich předků v době lovců mamutů.

Turistická informační centra


Vinařství Nosreti

Vinařství Nosreti

Zaječí, Jihomoravský kraj
Půjčovna kol v Zaječí

Půjčovna kol v Zaječí

Zaječí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace