Pavlov
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Pavlov

Vinařskou obec objevíte na břehu Novomlýnských nádrží na východním úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy Děvína. Pavlov proslavilo především víno, památky a archeologie; k výletům vedle řady vinařství a obecní vinotéky láká vinařská stezka, zřícenina hradu Děvičky a pozoruhodný archeopark.

Co musíte vidět v Pavlově

Vedle kostela sv. Barbory a barokního hřbitova s nárožními věžemi v Pavlově najdete skutečné klenoty mezi vinařskými stavbami jižní Moravy: soubor barokních vinných sklepů s lisovnami na návsi a v uličkách České a Na cimbuří. Místní sedláci, kteří díky vínu zbohatli, při budování domů s bohatě zdobenými štíty rádi napodobovali domy mikulovských měšťanů. Bohatá archeologická naleziště dokládající osídlení již od dob lovců mamutů dokumentuje unikátní archeologický park.
 

Pavlov a víno

V klenutých sklepech pod pavlovskou radnicí najdete vinný archiv a vinotéku místního sdružení vinařů Vinitores Palaviensis, obcí procházejí také tři naučné stezky, Děvín, vinařská naučná stezka Mikulov a vlastní naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy. U silnice směrem na Mikulov stojí vřetenový vinařský lis z roku 1851 a možná vás bude zajímat, že v letních měsících bývá každý týden otevřené nejméně jedno pavlovské vinařství, nabízející přibližně 10–12 vzorků vín.
 

Výlety na Pálavu, do aquaparku i na vodu

Nad Pavlovem se vypíná nejznámější památka Pálavy, zřícenina hradu Děvičky. Strážní hrad chránil zemskou stezku směřující z Rakouska na Moravu a uplatnil se za tureckých válek i za třicetileté války, kdy jej vypálili Švédové. Z Dívčích hradů se vydejte na nejvyšší vrchol Děvín, za vidění stojí i přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska. Pro rodiny s dětmi je lákavým cílem aquapark Aqualand MoraviaPasohlávkách, v létě se můžete vypravit na výletní plavbu po horní nádrži kolem autokempu Merkur.
Celý popis

Aktuality z města

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!
25. listopad 2019 10:00

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Pavlov
Tradiční Den otevřených sklepů připravují každoročně jihomoravští vinaři z vinařského spolku Vinitores Palaviensis v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Ochutnat místní vína a navštívit zdejší sklípky můžete 30. 11. 2019 od 11:00 do 18:00 hodin. Otevřeno bude letos 14 sklepů a zároveň také obecní vinotéka. V každém sklepě se nabízí možnost ochutnat cca 8 vzorků vín, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se přímo s pavlovskými vinaři.

Turistická informační centra


8.7.
Letní cimbálka v Hotelu Pavlov

Letní cimbálka v Hotelu Pavlov

Pavlov, Jižní Morava
25.7.
16.10.
Vlka z Pavlova - výstava

Vlka z Pavlova - výstava

Pavlov, Jižní Morava
19.6.
30.8.
Léto otevřených sklepů v Pavlově

Léto otevřených sklepů v Pavlově

Pavlov, Jižní Morava
19.6.
30.8.
Léto otevřených sklepů v Pavlově 2020

Léto otevřených sklepů v Pavlově 2020

Pavlov, Jižní Morava