Vyškov

Vyškov není jen město s historickým centrem, zámkem, muzeem a renesanční radnicí s věží, ale také město s aquaparkem, zoologickou zahradou a atraktivním DinoParkem. Můžete se také projít kolem zbytků hradeb, zajít si na hvězdárnu a v areálu letiště si prohlédnout Muzeum letecké a pozemní techniky.

Co musíte vidět ve Vyškově

Dobu, kdy bylo město více než pět set let majetkem olomouckých biskupů, připomíná zámek. V interiérech sídlí Muzeum Vyškovska s expozicemi věnovanými historii města, národopisu a lidové keramice, která se tu vyráběla od počátku 18. století až do roku 1945.

Součástí zámeckého areálu je park, na nějž navazuje zoologická zahrada. Ta se zaměřuje na chov původních druhů a plemen domácích a hospodářských zvířat z celého světa, vyhlídkové vláčky vás dovezou do Dinoparkumodely pravěkých ještěrů.
 

Koho byste měli znát z vyškovských rodáků

Jedním ze slavných vyškovských rodáků byl režisér a scénárista Karel Kachyňa (1924–2004). Jeho široká filmografie zahrnuje více než čtyřicet celovečerních filmů, například filmy Král Šumavy, snímky Zlatí úhoři a Smrt krásných srnců podle povídek Oty Pavla, trezorové Ucho (1970), které mělo premiéru až v roce 1990, vynikající adaptaci románu australského spisovatele Alana Marshalla Už zase skáču přes kaluže, pohádku Malá mořská víla anebo televizní seriál Vlak dětství a naděje.
 

Cestovatelská potěšení Vyškova a okolí

Vojenskou techniku několika generací i objevené části letadel havarovaných za druhé světové války můžete obdivovat v leteckém muzeu na vyškovském letišti. Za vodními radovánkami se vydejte do vyškovského aquaparku, v letních měsících vyzkoušejte přírodní koupaliště v nedaleké Lulči. Cestou se můžete zastavit u rozhledny na Chocholíku, a pokud rádi jezdíte na kole, vypravte se na výlet po cyklostezce z Vyškova do Blanska – pohodlně se tak dostanete až k atraktivním jeskyním v Moravském krasu!

Turistická informační centra