Bučovice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Bučovice

Jsme jediný zámek, kde zajíci běhají i po stropě, láká k výletu do Bučovic pozdně renesanční stavba s renesanční zahradou, hradební zdí a vodním příkopem. A nemusíte zůstat jen tady, protože město leží na svazích Ždánického lesa, protkaného sítí cyklostezek a značených turistických tras.

Bučovice a zdejší pověstní zajíci

Bučovický zámek s arkádovým nádvořím je unikátní stavbou italské renesance severně od Alp. Projektoval jej Jacopo de Strada, historik, architekt a také správce uměleckých sbírek tří habsburských císařů.

Pozadu nezůstává ani výzdoba interiérů v čele se Zaječím pokojem. V převráceném světě, v němž zajíci převzali vládu nad světem, si prohlédnete útok zaječí jízdy proti lidské pěchotě, bitvu zajíců se psy, oslavy zaječího vítězství, lov lidí i hostinu královského zaječího páru.

 

Bučovice a lampiony

V centru města si prohlédněte původně barokní, klasicistně upravený kostel Nanebevzetí Panny Marie a kubistický Obecní dům, v němž sídlí Městský úřad. Ve východní části Bučovic objevíte židovský hřbitov, pro volný čas slouží plavecký bazén na Školní ulici a sportovní areál v Hájku, jehož součástí jsou tenisové kurty, fotbalové hřiště a letní vyhřívané koupaliště. A mimochodem, víte, že z roku 2003 si Bučovice odnesly zápis do knihy rekordů za největší počet lampionů na náměstí?
 

Z Bučovic do přírody

Jižně od Bučovic se zvedají svahy Ždánického lesa. Nadmořská výška nejvyššího vrcholu U Slepice (437 m) napovídá, že jde o místa ideální pro nenáročné cyklistické i pěší výlety. Pro Ždánický les i nedaleké Chřiby jsou typické rozlehlé bukové lesy, zříceniny starých hradů, pískovcové skály, větrné mlýny, mystická hradiště a památky z dob Velkomoravské říše. K nejzajímavějším místům patří zaniklá středověká osada Konůvky, objevená po dlouhých staletích až v šedesátých letech minulého století.

Aktuality z města

29. červenec 2020 11:00

Na zámku by chtěl žít každý aneb 10 nej zámků, které musíte vidět

Bučovice
Na zámku chce žít každý. Nebo by alespoň chtěl. I kdyby po tom zatoužil jen na chvilku a stačilo by mu to na pár dní. Ale chtěl. Zámek, to je totiž něco z pohádek, kde žijí bohatí a krásní lidé (případně oškliví a bohatí, ale hlavně že jsou bohatí) a mají se dobře. Pochopitelně k zámku patří princezny, a těmi chtějí dívky být, zatímco muži si je chtějí vzít a mít se dobře... na tom zámku.

Turistická informační centra


29.7.
1.8.
Zámecké filmové léto

Zámecké filmové léto

Bučovice, Jižní Morava
5.6.
31.8.
Výstava Kouzlo starých hraček

Výstava Kouzlo starých hraček

Bučovice, Jižní Morava