!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Třeboňsko
Třeboňsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Třeboňsko

Láká vás letní dovolená u vody a výlety pěšky nebo na kole? Pak se vypravte na Třeboňsko. Jedině tam se vydáte na výlet kolem Světa a za pár hodin budete zpět, užijete si pohádkový odpočinek v rašelinných lázních nebo výlety pěšky a na kole rovinatou krajinou se stovkami rybníků.
Turisté, rybáři, cyklisté, vodáci i lázeňští hosté, ti všichni milují Třeboň a její okolí, jednu z nejhezčích oblastí jižních Čech, kde ve středověku vznikla Třeboňská rybniční soustava. Za vidění stojí jak Zlatá stoka, tak rybníky Svět, Rožmberk, Staňkovský či Hejtman. Vyplatí se také ochutnat pochoutky z Třeboňských kaprů, jimž jedinečná chuť vynesla certifikát chráněného zeměpisného označení. Skvělé zážitky nabízí i zámek Třeboň, architektonický klenot Schwarzenberská hrobka v Domaníně nebo slatinné lázně, tedy Aurora a Bertiny lázně.

Zárukou skvělého koupání jsou Veselské pískovny u Veselí nad Lužnicí (nezapomeňte si prohlédnout unikátní písečný přesyp u Vlkova!), vodáky pak každé léto vábí řeka Lužnice. Zkrátka nepřijdou ani ti, co si oblíbili selské baroko anebo pověstné jihočeské zámky: je tu pohádková Červená Lhota nebo zámek ve Stráži nad Nežárkou, kdysi domov operní zpěvačky Emy Destinnové. Anebo si vyberete některé z desítek dalších lákadel Třeboňska?

Aktuality z oblasti

27. květen 2021 16:00

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Třeboně

Třeboň
Milujete fotografování a často podnikáte výlety ve stylu loveckých výprav za tou nejhezčí fotkou? Pak se nechejte inspirovat tipy na nejfotogeničtější místa jihočeské Třeboně. Centrum českého rybníkářství je fotografům místo zaslíbené. Nádherné přírodní scenérie střídají architektonické památky nebo lázeňská místa. Zvládnete tu spoustu fotografických cvičení, jako je zachycení zrcadlení na hladině rybníka, cyklista v pohybu anebo pohlednicová fotografie.