Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Region Český Krumlov

Region Český Krumlov

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony u nás. Český Krumlov patří mezi první tři česká města, která se ocitla na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, a romantické úzké uličky, gotika a renesance jsou přitažlivé v každé roční době.
Město Český Krumlov vás oslní jako barokní ohňostroj: renesanční a barokní domy na Latránu střídají malebná náměstí a uličky jak z pohádek. K nejznámějším památkám jižních Čech a také nejrozsáhlejším hradním areálům u nás i v Evropě patří hrad a zámek Český Krumlovunikátním barokním divadlem. Je to město zážitků i odpočinku: navštivte Kláštery Český Krumlov, Egon Schiele Art Centrum a další muzea a galerie, četné obchůdky s uměleckými předměty, hudební a divadelní festivaly, otáčivé hlediště v zámecké zahradě anebo Museum Fotoatelier Seidel, původní fotoateliér z roku 1905 s nostalgickou atmosférou starých časů. K posezení lákají spousty kaváren a hospůdek, a k tomu všemu samozřejmě šumí řeka Vltava se zvolna plujícími vory, což je další z klasických krumlovských radovánek.

Aktuality z oblasti

23. červenec 2021 10:00

Na zámku v Českém Krumlově proběhne Barokní noc

Český Krumlov
Na zámku Český Krumlov se 23. a 24. 7. 2021 uskuteční Barokní noc. Jedná se o závěrečnou akci Festivalu komorní hudby Český Krumlov, která nabízí začátkem léta jedinečnou řadu koncertů, umístěných do nejvýznamnějších památek ve městě zapsaném na seznamu UNESCO. Jde zároveň o jednu z mála příležitostí, kdy se v unikátně dochovaném zámeckém divadle inscenuje představení s využitím původní jevištní mašinérie. Letos je na programu barokní opera Niccoló Picciniho "La Schiava" v provedení souboru Capella Regia.
Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Český Krumlov, Jižní Čechy
Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Blanský les

Blanský les

Český Krumlov, Jižní Čechy