Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Region Český Krumlov

Region Český Krumlov

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony u nás. Romantické úzké uličky, gotika a renesance, smyčka řeky Vltavy a punc památky UNESCO: oblast Český Krumlov je krásná a přitažlivá v každé roční době.
Nejznámějším a dominantním klenotem oblasti je město Český Krumlov, ovšem mimo toto krásné historické město nabízí Českokrumlovsko širokou škálu turistických zajímavostí od přírodních krás přes oblíbené možnosti vodáctví na řece Vltavě až po řadu nádherných stavebních památek.

K výletům zve například hora Kleť, kam se lze dostat nejen pěšky, ale také lanovkou. Milovníkům památek by neměla uniknout Zlatá Koruna, starobylý klášter cisterciáků, která pamatuje Přemysla Otakara II. Středověk připomíná i zřícenina hradu Dívčí Kámen.
Celý popis

Aktuality z oblasti

20 tipů, jak poznat speciality regionální kuchyně
11. červen 2020 10:55

20 tipů, jak poznat speciality regionální kuchyně

Český Krumlov
Pečené husy, sladkovodní ryby, moravská vína, zabijačkové pochoutky… Česká tradiční kuchyně možná nepatří právě k dietním, kombinací chutí a vůní ale vše vynahrazuje. Poznejte speciality v originálním podání. Vydejte se na toulky za českou kuchyní s dvaceti tipy z Kudy z nudy.