Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Region Český Krumlov

Region Český Krumlov

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony u nás. Romantické úzké uličky, gotika a renesance, smyčka řeky Vltavy a punc památky UNESCO: oblast Český Krumlov je krásná a přitažlivá v každé roční době.
Nejznámějším a dominantním klenotem oblasti je město Český Krumlov, ovšem mimo toto krásné historické město nabízí Českokrumlovsko širokou škálu turistických zajímavostí od přírodních krás přes oblíbené možnosti vodáctví na řece Vltavě až po řadu nádherných stavebních památek.

K výletům zve například hora Kleť, kam se lze dostat nejen pěšky, ale také lanovkou. Milovníkům památek by neměla uniknout Zlatá Koruna, starobylý klášter cisterciáků, která pamatuje Přemysla Otakara II. Středověk připomíná i zřícenina hradu Dívčí Kámen.
Celý popis

Aktuality z oblasti

Festival barokních umění Český Krumlov nabídne mimořádné zážitky
14. září 2020 13:00

Festival barokních umění Český Krumlov nabídne mimořádné zážitky

Český Krumlov
Festival barokních umění Český Krumlov každoročně poutá pozornost milovníků historické hudby z celé Evropy. Již XIII. ročník se koná od 18. do 20. září 2020 a nabídne mimořádný kulturní zážitek – novodobou světovou premiéru oslavné opery Giulio Cesare in Egitto.