Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Prácheňsko

Prácheňsko

Prácheňsko je oblastí mnoha podob a tváří – malebné vísky s udržovanými lidovými zvyky a tradicemi, ale také hluboké lesy plné borůvek a hub, či kvalitní řemeslné výrobky. Celá oblast je protkána hustou sítí značených i neznačených turistických a cykloturistických tras. Prácheňsko se nazývá podle někdejšího hradu Prácheň u Horažďovic.
Prácheňsko je území s bohatou historií, se spoustou drobných památek, s tajemnými hrady a vznešeně vzhlížejícími zámky. Rozprostírá se v severní části Jihočeského kraje, u hranic s krajem PlzeňskýmStředočeským. Jeho součástí jsou mikroregiony Blatensko, StrakonickoVodňansko. Celému území vévodí řeka Otava.
 
Zdejší oblast má mnoho podob a tváří – malebné vísky s udržovanými lidovými zvyky a tradicemi, ale také zapadlé hájovny uprostřed šumících lesů plných borůvek a hub, či kvalitní řemeslné výrobky a služby oceněné certifikátem "regionálního produktu – Prácheňsko".

Krajina protkaná rybníky, lesy a voňavými loukami nabízí prostor pro mnoho sportovních aktivit i pro trávení klidné dovolené. Mezi nejoblíbenější turistické cíle Prácheňska patří Krokodýlí zoo v Protivíně, hrad Helfenburk u Bavorova nebo Strakonický hrad a Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích. Život našich předků poznáte nejlépe ve vodním mlýnu v Hoslovicích, u vyřezávaného včelína v Krušlově, rybářském muzeu ve Vodňanech nebo v Muzeu obilnářství ve Skočicích. Z památných historických míst byste neměli minout památník bitvy u Sudoměře.
Celý popis

Aktuality z oblasti

Přijďte si užít tropické dobrodružství v Krokodýlí Zoo Protivín
27. leden 2020 16:00

Přijďte si užít tropické dobrodružství v Krokodýlí Zoo Protivín

Protivín
Tropické dobrodružství v zimě nabízí jihočeská Krokodýlí Zoo Protivín, jenž má přichystaný bohatý mimosezónní program. Ukázky krmení krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů probíhají každý den. Můžete se také zúčastnit programu "Poznej dokonalý výtvor evoluce" aneb fotografování s krokodýly. Stále také probíhá světová výstava bílých krokodýlů.