Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Prácheňsko
Prácheňsko
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Prácheňsko

Turistická oblast pojmenovaná podle hradu Prácheň u Horažďovic připomíná původní historické území Prácheňska, jeden z krajů Království českého. Z hradu zbyly jen hradby a valy, ale oblast nabízí mnohem víc: malebné vesnice, pestré lidové zvyky a tradice, hluboké lesy plné borůvek a hub či kvalitní řemeslné výrobky.
Prácheňsko je území s bohatou historií, se spoustou drobných památek, s tajemnými hrady a vznešenými zámky. Navštivte a poznejte Strakonice s tradicí mezinárodních dudáckých festivalů a tamní hrad a Muzeum středního Pootaví, Vodňany a Rybářské muzeum, Protivín s Krokodýlí zoo, Bavorov a blízký hrad Helfenburk či město Volyně. Je tu rovněž malebný vodní mlýn v Hoslovicích, který znáte z filmových pohádek, malovaný a vyřezávaný Machův včelín v Krušlově nebo památník bitvy u Sudoměře, pro rodiny s dětmi je skvělým cílem Pohádková kovárna v Selibově. Krajina protkaná rybníky, lesy a voňavými loukami a hustou sítí značených i neznačených turistických a cykloturistických tras nabízí prostor pro četné sportovní aktivity i klidnou dovolenou.

Aktuality z oblasti

19. říjen 2021 16:00

Ve mlýně v Hoslovicích se chystá tradiční ukončení sezóny

Hoslovice
Zajímá vás, jak se dříve žilo na mlýně a jak se zde starali o živobytí? To vše máte možnost poznat tento víkend, v sobotu 23. října 2021, na vodním mlýně v Hoslovicích v jižních Čechách, kdy se zároveň bude konat tradiční podzimní řemeslná akce s názvem "Podzim vchází do dveří". Stavením zavoní čerstvý chléb a chlebové placky, které budete moci ochutnat.