Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Písecko-Blatensko
Písecko-Blatensko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Písecko-Blatensko

Jeden z nejmalebnějších koutů jižních Čech je jako stvořený k toulkám neporušenou přírodou i výletům za poznáním a zábavou. Najdete tu půvabné historické památky i drobné kapličky, křížky a boží muka, roviny a mokřady s rybníky i tichá zákoutí, kde se dá schovat před shonem dnešního světa.
Centry malebné oblasti jižních Čech jsou dvě města, starobylý Písek s nejstarším kamenným mostem v Česku, zábavně-naučným centrem Sladovna a Zemským hřebčincem, a Blatná se známým vodním zámkem. Jsou tu sice i další města, namátkou Čimelice či Lnáře, ale na objevování čeká hlavně spousta míst na venkově. Pěšky, na kole, autem, vlakem nebo lodí se vydejte třeba ve Švejkových stopách do Putimi, ke Kadovskému viklanu, na výlet kolem Řežabineckých tůní nebo na prohlídku Kestřanských tvrzí. Poznejte také zámek Lnáře a hrad Zvíkov, který se zrcadlí v hladině Orlické přehrady nad soutokem Otavy a Vltavy. Díky vyhlídkovým plavbám i pravidelným plavebním linkám se k hradu pohodlně dostanete na lodi, podobně jako k blízkému zámku Orlík.

Aktuality z oblasti

5. říjen 2021 9:00

Nový život starých sladoven: výlety za vůní sladu, do muzea, restaurací nebo galerie

Písek
Když přijde řeč na sladovny, kdekdo si představí tu v Písku: velkou budovu v centru města, kam se chodí hlavně na výstavy. Prozkoumejte s portálem Kudy z nudy zdejší novinky a vydejte se také do jiných sladoven. Některé slouží jako restaurace, jiné jako galerie nebo hotely. Podíváme se ale i tam, kde se dodnes vyrábí pravý slad!
29.10.
30.10.
Český revival

Český revival

Probulov, Jižní Čechy
13.11.
BoulderCup 2021

BoulderCup 2021

Písek, Jižní Čechy
27.11.
28.11.
LezeTop Cup & Písecký Pavouk

LezeTop Cup & Písecký Pavouk

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace

Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
Zámecký pivovar a palírna Blatná

Zámecký pivovar a palírna Blatná

Blatná, Jižní Čechy
Interhotel America

Interhotel America

Písek, Jižní Čechy