!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Písecko-Blatensko
Písecko-Blatensko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Písecko-Blatensko

Poznejte Písecko - Blatensko! Oblast představuje romantickou a velmi různorodou krajinu. Najdete tu půvabné historické památky i drobnou sakrální architekturu, velká městská centra i malé vesničky. Technické památky i nedotčenou přírodu...
Jedním z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje je turistická oblast Písecko-Blatensko, ležící na půli cesty mezi Prahou a Českým Krumlovem. Najdete zde vše, co je třeba k pohodovému výletu i dovolené. Vedle významných historických památek vaše oči potěší i drobné kapličky, křížky a boží muka, tak typické pro zdejší oblast. Najdete zde roviny a mokřady s rybníky, zalesněné kopce, ale i divoké kaňony potoků a řek, které se nakonec slévají v mohutnou plochu Orlické přehrady.

Centrem oblasti je starobylé město Písek se svým kamenným mostem, Prácheňským muzeem, zábavně-naučným centrm Sladovnou, nejstarší hydroelektrárnou v Čechách, ale také rozhlednou Jarníkem či přírodním parkem Písecké hory.

Mezi TOP výletní cíle oblasti patří hrad Zvíkov a nedaleký zámek Orlík, tvrz v Kestřanech, zámek Blatná i zámek Lnáře. Z přírodních zajímavostí si nenechte ujít Kadovský viklan, Řežabinecké tůně – vyhlášenou ptačí oblast anebo Sedláčkovu turistickou stezku podél řeky OtavyPísku až na Zvíkov. A milovníci koní by neměli vynechat návštěvu Zemského hřebčince.

Aktuality z oblasti

14. březen 2021 12:00

Magické, pohádkové i pamětní stoly a židle v krajině

Písek
Kuriózní výtvory přírody i místa, kde jí více či méně pomohly lidské ruce, to jsou kamenné stoly, rozeseté po Čechách a Moravě. Některé jsou skryté v hlubokých lesích a vypadají, jako by je právě vynesli z doupat pohádkových loupežníků, jiné naopak uvidíte už zdálky. Kde je najdete? Poradí vám portál Kudy z nudy.

Ubytování a restaurace

Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
Zámecký pivovar a palírna Blatná

Zámecký pivovar a palírna Blatná

Blatná, Jižní Čechy
Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Písek, Jižní Čechy
Apartmány v centru města Písek

Apartmány v centru města Písek

Písek, Jižní Čechy