Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Písecko-Blatensko
Písecko-Blatensko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Písecko-Blatensko

Jeden z nejmalebnějších koutů jižních Čech je jako stvořený k toulkám neporušenou přírodou i výletům za poznáním a zábavou. Najdete tu půvabné historické památky i drobné kapličky, křížky a boží muka, roviny a mokřady s rybníky i tichá zákoutí, kde se dá schovat před shonem dnešního světa.
Centry malebné oblasti jižních Čech jsou dvě města, starobylý Písek s nejstarším kamenným mostem v Česku, zábavně-naučným centrem Sladovna a Zemským hřebčincem, a Blatná se známým vodním zámkem. Jsou tu sice i další města, namátkou Čimelice či Lnáře, ale na objevování čeká hlavně spousta míst na venkově. Pěšky, na kole, autem, vlakem nebo lodí se vydejte třeba ve Švejkových stopách do Putimi, ke Kadovskému viklanu, na výlet kolem Řežabineckých tůní nebo na prohlídku Kestřanských tvrzí. Poznejte také zámek Lnáře a hrad Zvíkov, který se zrcadlí v hladině Orlické přehrady nad soutokem Otavy a Vltavy. Díky vyhlídkovým plavbám i pravidelným plavebním linkám se k hradu pohodlně dostanete na lodi, podobně jako k blízkému zámku Orlík.

Aktuality z oblasti

25. červenec 2021 6:52

Ornitologové z jižních Čech zvou na letní pozorování ptáků

Písek
V době mezi 25. červencem a 3. srpnem 2021 je možné navštívit tábor ornitologů na rybníku Řežabinci u Ražic na Písecku, který pořádá Prácheňské muzeum již po čtyřiačtyřicáté. Jihočeští ornitologové zvou všechny zájemce o svět ptačí říše, aby se za nimi přišli podívat. Ptáky zde odchytávají do jemných sítí, aby je pak následně vážili, měřili, všestranně zkoumali a samozřejmě nakonec pustili na svobodu. Navštívit tábor ornitologů je možné denně mezi 6. a 18. hodinou.