Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Písecko-Blatensko

Písecko-Blatensko

Poznejte Písecko - Blatensko! Oblast představuje romantickou a velmi různorodou krajinu. Najdete tu půvabné historické památky i drobnou sakrální architekturu, velká městská centra i malé vesničky. Technické památky i nedotčenou přírodu...
Jedním z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje je turistická oblast Písecko-Blatensko, ležící na půli cesty mezi Prahou a Českým Krumlovem. Najdete zde vše, co je třeba k pohodovému výletu i dovolené. Vedle významných historických památek vaše oči potěší i drobné kapličky, křížky a boží muka, tak typické pro zdejší oblast. Najdete zde roviny a mokřady s rybníky, zalesněné kopce, ale i divoké kaňony potoků a řek, které se nakonec slévají v mohutnou plochu Orlické přehrady.

Centrem oblasti je starobylé město Písek se svým kamenným mostem, Prácheňským muzeem, zábavně-naučným centrm Sladovnou, nejstarší hydroelektrárnou v Čechách, ale také rozhlednou Jarníkem či přírodním parkem Písecké hory.

Mezi TOP výletní cíle oblasti patří hrad Zvíkov a nedaleký zámek Orlík, tvrz v Kestřanech, zámek Blatná i zámek Lnáře. Z přírodních zajímavostí si nenechte ujít Kadovský viklan, Řežabinecké tůně – vyhlášenou ptačí oblast anebo Sedláčkovu turistickou stezku podél řeky OtavyPísku až na Zvíkov. A milovníci koní by neměli vynechat návštěvu Zemského hřebčince.
Celý popis

Aktuality z oblasti

Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy
10. srpen 2020 11:00

Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy

Orlík nad Vltavou
Jižní Čechy nabízejí k obdivu pomyslnou šňůru, jenž tvoří řeka Vltava, na které jsou navlečené jako zářivé perly nejkrásnější historické památky - hrady, zámky i kláštery. V létě vás tu čekají spousty zážitků, prohlídky, výstavy, koncerty a další kratochvíle.

Ubytování a restaurace

Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
Zámecký pivovar a palírna Blatná

Zámecký pivovar a palírna Blatná

Blatná, Jižní Čechy
Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy