Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Novohradsko-Doudlebsko
Novohradsko-Doudlebsko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Novohradsko-Doudlebsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod anebo krajina zapomenutých příběhů: to je oblast jihozápadně od Českých Budějovic zasahující až k česko-rakouským hranicím. Dokonale ukrytý ráj všech, kteří chtějí v pohodě a s klidem poznávat přírodní krásy i historická města bez davů dalších výletníků.
Málo známá oblast jižních Čech nabízí spousty možností pro aktivní odpočinek a zároveň téměř na každém kroku nějakou zajímavost. K  objevování zvou Nové Hradyhradem a malebným Terčiným údolím, jehož tajným klenotem je umělý vodopád, Borovany coby dějiště každoročního letního Borůvkobraní, Kaplice, Trhové Sviny, Velešín anebo Římovbarokním poutním areálem. Mezi oblíbené výletní cíle patří Trocnov, rodiště Jana Žižky, zříceniny středověkých hradů kolem řeky Malše, Bujanov s Muzeem koněspřežné železnice nebo středověká tvrz Žumberk, o kterou pečuje Jihočeské muzeumČeských Budějovicích. Královstvím pro samotáře pak jsou Novohradské hory se vzácným Žofínským a Hojnovodským pralesem, poutním místem Dobrá Voda a také Pohoří na Šumavě, osada téměř na česko-rakouských hranicích se zříceninou kostela.

Aktuality z oblasti

10. září 2021 8:00

Vypravte se na Trocnovské slavnosti a poznejte slavná husitská bojiště

Borovany
Husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova svolává všechny věrné husity na svůj rodný dvorec do Trocnova u Borovan na Trocnovské slavnosti! Ty se uskuteční v sobotu 11. září 2021 od 13:00 hod. do 18:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro děti i dospělé na louce pod mohylou i u muzejní budovy. Vstup je zdarma!