!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Novohradsko-Doudlebsko

Novohradsko-Doudlebsko

Objevte kouzlo, rozmanitost a ryzost přírody i poutavost historie. Málo známá oblast na jihu Čech protkaná spletí cest a cestiček, které spojují malebné vesnice, nabízí téměř na každém kroku nějakou zajímavost.
Oblast Novohradsko-Doudlebsko spojuje 49 měst a obcí, mezi kterými dominují Kaplice, Trhové Sviny, Borovany, Velešín, Nové Hrady, Ledenice, Benešov nad Černou, Besednice a Římov. Zdejší klidná a tichá krajina je místem zapomenutých příběhů. Jedná se vlastně o nejjižnější cíp Čech, dosahující až k hranicím Rakouska – Bavor.
 
Na tomto území naleznete Novohradské hory a řeku Malši se svým přítokem Stropnicí. V části Novohradských hor je území velmi řídce obydlené, takže jej vyhledávají turisté, kteří na jedné straně preferují aktivní turistiku (pěšky, na kole, na koni) a na straně druhé nechtějí na svých cestách potkávat masy lidí.

Celá oblast je bohatá na významné kulturní památky a přírodní zajímavosti. Příznivci historie  zde mohou navštívit Nové Hrady s Terčiným údolím, Buquoyskou hrobkou, zámek Borovany, rodiště Jana Žižky, muzeum první koněspřežné železnice v Bujanově, křížovou cestu v Římově nebo tvrz Žumberk. Za objevení však stojí i hrady na Malši (torza menších hradů podél řeky).
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

Novohradsko-Doudlebsko nabízí pobyt v přírodě daleko od davů turistů i koronaviru
30. září 2020 10:15

Novohradsko-Doudlebsko nabízí pobyt v přírodě daleko od davů turistů i koronaviru

Doudleby
Krajina dvou tváří. Krajina dobrých vod. Krajina s duší a zapomenutých příběhů. Tak často označují návštěvníci území, které se nachází jihozápadně od Českých Budějovic směrem k česko-rakouské hranici mezi Českým Krumlovem na západě a Třeboní na východě. Podobu území do značné míry určují Novohradské hory a řeka Malše se svým přítokem Stropnicí. V části Novohradských hor je území velmi řídce obydlené, takže jej vyhledávají turisté, kteří preferují aktivní turistiku, pěšky, na kole nebo třeba na koni, a nechtějí na svých cestách potkávat masy lidí. Poznejte tento kraj i vy, kam se vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
5.12.
6.12.
Vánoce u pana správce - zrušeno

Vánoce u pana správce - zrušeno

Nové Hrady, Jižní Čechy
10.7.
11.7.
Borůvkobraní v Borovanech 2021

Borůvkobraní v Borovanech 2021

Borovany, Jižní Čechy