Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Novohradsko-Doudlebsko
Novohradsko-Doudlebsko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Novohradsko-Doudlebsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod anebo krajina zapomenutých příběhů: to je oblast jihozápadně od Českých Budějovic zasahující až k česko-rakouským hranicím. Dokonale ukrytý ráj všech, kteří chtějí v pohodě a s klidem poznávat přírodní krásy i historická města bez davů dalších výletníků.
Málo známá oblast jižních Čech nabízí spousty možností pro aktivní odpočinek a zároveň téměř na každém kroku nějakou zajímavost. K  objevování zvou Nové Hradyhradem a malebným Terčiným údolím, jehož tajným klenotem je umělý vodopád, Borovany coby dějiště každoročního letního Borůvkobraní, Kaplice, Trhové Sviny, Velešín anebo Římovbarokním poutním areálem. Mezi oblíbené výletní cíle patří Trocnov, rodiště Jana Žižky, zříceniny středověkých hradů kolem řeky Malše, Bujanov s Muzeem koněspřežné železnice nebo středověká tvrz Žumberk, o kterou pečuje Jihočeské muzeumČeských Budějovicích. Královstvím pro samotáře pak jsou Novohradské hory se vzácným Žofínským a Hojnovodským pralesem, poutním místem Dobrá Voda a také Pohoří na Šumavě, osada téměř na česko-rakouských hranicích se zříceninou kostela.

Aktuality z oblasti

22. květen 2021 12:00

V Trocnově pokračuje stavba unikátního vrcholně středověkého archeoskanzenu

Borovany
V jihočeském Trocnově, rodišti vojevůdce Jana Žižky, pokračuje od minulého roku stavba Archeoskanzenu Trocnov, který bude představovat život na vesnici ve 14. až 15. století. Stavby, které zde vznikají budou přesnými replikami středověkých vesnických domků. V interiérech budou umístěny tematické expozice, některé stavby budou sloužit k interaktivní výuce historie. Skanzen by měl být hotov do tří let, tedy do roku 2024.
31.7.
Hradozámecká noc na hradě Nové Hrady

Hradozámecká noc na hradě Nové Hrady

Nové Hrady, Jižní Čechy
31.7.
Rock na plovárně

Rock na plovárně

Velešín, Jižní Čechy
7.8.
8.8.
Slavnost města Velešín

Slavnost města Velešín

Velešín, Jižní Čechy
8.8.
Mezinárodní den lvů a výročí zoo

Mezinárodní den lvů a výročí zoo

Borovany, Jižní Čechy