!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Budějovicko

Budějovicko

Turistické oblasti mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou, Lišovem a Týnem nad Vltavou panuje řeka Vltava. Metropole jižních Čech nabízí pestrou mozaiku turistických zajímavostí. V jejím okolí na vás dýchne staletá historie a kouzlo přírodních krás.
Budějovicko se pyšní řadou památek, které zde zanechaly významné panovnické rody v průběhu staletí. Mezi nejvýznamnější turistické cíle oblasti, kromě Českých Budějovic, patří honosný zámek Hluboká, Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou nebo renesanční zámek Mitrowicz.
 
Nejsou to však jen hrady a zámky, které lze obdivovat. Pozornost si zaslouží také technické památky – budova tužkárny Kooh-i-noor Hardtmuth, vodárenská věž v Budějovicích a navštívit lze také Budějovický Budvar nebo jadernou elektrárnu Temelín.

Celá oblast je propojená sítí cyklotras, které návštěvníky zavedou do klidných částí regionu za poznáním místních zajímavostí. Pestrou nabídku sportovních aktivit či adrenalinových zážitků doplňuje splavnost řeky Vltavy.
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

Nejlepší muzea soutěže Gloria musaealis 2019
7. říjen 2020 12:00

Nejlepší muzea soutěže Gloria musaealis 2019

České Budějovice
Od 1. ledna 2019 do 28. února 2020 probíhal XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, do které přihlásilo 60 muzeí a galerií celkem 87 projektů. Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin. Některé oceněné výstavy už sice dávno skončily, ale vítězná muzea můžete zahrnout do svých tipů na výlet.
Vyhlídka Baba u Purkarce

Vyhlídka Baba u Purkarce

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Karlův hrádek u Purkarce

Karlův hrádek u Purkarce

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Černá věž - dominanta Českých Budějovic

České Budějovice, Jižní Čechy