!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Budějovicko
Budějovicko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Budějovicko

Turistické oblasti mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou, Lišovem a Týnem nad Vltavou panuje řeka Vltava. Metropole jižních Čech nabízí pestrou mozaiku turistických zajímavostí. V jejím okolí na vás dýchne staletá historie a kouzlo přírodních krás.
Budějovicko se pyšní řadou památek, které zde zanechaly významné panovnické rody v průběhu staletí. Mezi nejvýznamnější turistické cíle oblasti, kromě Českých Budějovic, patří honosný zámek Hluboká, Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou nebo renesanční zámek Mitrowicz.
 
Nejsou to však jen hrady a zámky, které lze obdivovat. Pozornost si zaslouží také technické památky – budova tužkárny Kooh-i-noor Hardtmuth, vodárenská věž v Budějovicích a navštívit lze také Budějovický Budvar nebo jadernou elektrárnu Temelín.

Celá oblast je propojená sítí cyklotras, které návštěvníky zavedou do klidných částí regionu za poznáním místních zajímavostí. Pestrou nabídku sportovních aktivit či adrenalinových zážitků doplňuje splavnost řeky Vltavy.

Aktuality z oblasti

1. květen 2021 5:00

Nejnavštěvovanější místa Jihočeského kraje: Český Krumlov, Stezka korunami stromů na Lipně a zoo Hluboká

České Budějovice
V první desítce nejnavštěvovanějších míst Jihočeského kraje najdete vše, co je pro jižní Čechy typické: hrady i zámky, muzea, přírodní památky, zoo a rozhledny. První tři příčky patří hradu a zámku Český Krumlov, Stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou a zoo Hluboká.
Vyhlídka Baba u Purkarce

Vyhlídka Baba u Purkarce

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Via Ferrata Hluboká

Via Ferrata Hluboká

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Karlův hrádek u Purkarce

Karlův hrádek u Purkarce

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy