Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Budějovicko
Budějovicko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Budějovicko

Královnou Budějovicka je řeka Vltava: leží na ní města České Budějovice, Hluboká nad Vltavou i Týn nad Vltavou. Vodní trasa láká vodáky, rovinaté stezky na jejích březích zase pěší výletníky a cyklisty.
Jako spolehlivá průvodkyně po všech krásách Budějovicka vás Vltava dovede třeba na pohádkový zámek Hluboká, k zoo Hluboká či na zámek Ohrada a Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Je tu také Vltavská vodní cesta, po níž se můžete na lodi vydat dál do světa, po březích řeky vede příjemná Stezka Vltavy pro pěší i cyklisty. Zůstaňte ale u nás na jihu: k seznámení zvou České Budějovice a tamní vodárenská věž, budova tužkárny Kooh-i-noor Hardtmuth či návštěvnické centrum pivovaru Budvar. Jsou tu i města Hluboká nad Vltavou a Týn nad Vltavou, poutní kostel Panny Marie Bolestné v Dobré Vodě, soutok Lužnice a Vltavy nebo zámek Mitrowicz, renesanční sídlo s neopakovatelným geniem loci. Řeka a její okolí nabízí rovněž sportovní aktivity i adrenalinové zážitky. Fanoušky vědy a techniky láká jaderná elektrárna Temelín s informačním centrem a zajímavou multimediální expozicí jaderné energetiky a fyziky.

Aktuality z oblasti

27. červenec 2021 12:00

Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů

Hluboká nad Vltavou
Národní myslivecké slavnosti jsou již tradiční akcí, jež se koná v areálu lovecké zámku Ohrada vždy na konci července. Program slavností je koncipován tak, aby byl atraktivní nejen pro myslivce, ale i pro nejširší kulturní veřejnost včetně rodin s dětmi. Vrcholem programu je divácky atraktivní Mistrovství České republiky ve vábení jelenů. Návštěvníkům se 31. července 2021 představí myslivečtí trubači, sokolníci či kynologové.