Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Budějovicko
Budějovicko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Budějovicko

Královnou Budějovicka je řeka Vltava: leží na ní města České Budějovice, Hluboká nad Vltavou i Týn nad Vltavou. Vodní trasa láká vodáky, rovinaté stezky na jejích březích zase pěší výletníky a cyklisty.
Jako spolehlivá průvodkyně po všech krásách Budějovicka vás Vltava dovede třeba na pohádkový zámek Hluboká, k zoo Hluboká či na zámek Ohrada a Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Je tu také Vltavská vodní cesta, po níž se můžete na lodi vydat dál do světa, po březích řeky vede příjemná Stezka Vltavy pro pěší i cyklisty. Zůstaňte ale u nás na jihu: k seznámení zvou České Budějovice a tamní vodárenská věž, budova tužkárny Kooh-i-noor Hardtmuth či návštěvnické centrum pivovaru Budvar. Jsou tu i města Hluboká nad Vltavou a Týn nad Vltavou, poutní kostel Panny Marie Bolestné v Dobré Vodě, soutok Lužnice a Vltavy nebo zámek Mitrowicz, renesanční sídlo s neopakovatelným geniem loci. Řeka a její okolí nabízí rovněž sportovní aktivity i adrenalinové zážitky. Fanoušky vědy a techniky láká jaderná elektrárna Temelín s informačním centrem a zajímavou multimediální expozicí jaderné energetiky a fyziky.

Aktuality z oblasti

16. říjen 2021 9:40

Zámky jako ze snů: kde u nás najdete novogotické skvosty?

Hluboká nad Vltavou
Zámecká sezóna pomalu končí, avšak většina památek má otevřeno ještě do konce října. Navíc možnost prodlouženého víkendu, který nás čeká, na konci října přímo zve k poslední návštěvě historických objektů. Ty největší z nich budou mít otevřeno i mimo hlavní sezónu, avšak k těm menším byste si měli pospíšit. A které, že to ty novogotické zámky jsou? Určitě znáte Hlubokou nad Vltavou nebo Hrádek u Nechanic, ale ukážeme vám i sídla téměř neznámá a pak ta zapomenutá, která na své objevitele teprve čekají.
Vyhlídka Baba u Purkarce

Vyhlídka Baba u Purkarce

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Černá věž – dominanta Českých Budějovic

Černá věž – dominanta Českých Budějovic

České Budějovice, Jižní Čechy
Via Ferrata Hluboká

Via Ferrata Hluboká

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy