Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha - Horní a Dolní Počernice

Praha – Horní a Dolní Počernice

Horní i Dolní Počernice na východním okraji Prahy vás přivítají až venkovsky poklidnou atmosférou. K hlavnímu městu se obě připojily až v roce 1974. Nejznámějším místem v Dolních Počernicích je zámecký park, v Horních Počernicích si nenechte ujít prohlídku Chvalského zámku.

Co musíte vidět v Horních a Dolních Počernicích

Dominantou Horních Počernic je Chvalský zámek, společenské centrum městské části, kde se pořádá řada akcí a výstav. V zámku v Dolních Počernicích sídlí dětský domov, ale chloubou městské části je zámecký park, skutečná oáza klidu. Bývalý pivovar a mlýn slouží jako restaurace, je tu venkovní amfiteátr, dětské hřiště a jedna z cest vede po hrázi největšího rybníka v Praze, Velkého Počernického. V parku najdete také kočičí hrádek; kamenná hlava kočky vyplazuje jazyk a vytváří tak skluzavku.
 

Místo zaslíbené rekreaci a sportu

Horní i Dolní Počernice si nemohou stěžovat na nedostatek zeleně, malebných přírodních zákoutí a výletních cest. Prozkoumat můžete například přírodní rezervaci v Pískovně, rybník Martiňák a soustavu rybníků na Svépravickém potoku, po jejichž březích vede cyklostezka. K procházkám láká Xaverovský háj, součást přírodního parku Klánovice-Čihadla, který připomíná klasické lesy, jaké v Praze takřka nenajdete. Směrem k sídlišti Černý Most na něj navazuje 18jamkové golfové hřiště Black Bridge.
 

Broukárna, most, motokáry a zábava

Víte, že na břehu Velkého Počernického rybníka stával domek, kterému se říkalo broukárna? Na konci 19. století v něm sídlila první hydrobiologická stanice na světě, dnes ji připomíná jen informační panel. Také ze starého kamenného mostu nad železniční tratí do Čelákovic, začouzenému od kouře z parních lokomotiv, se dochovalo jen torzo a jméno městské části Černý Most. V Horních Počernicích objevíte motokárový areál Praga Arena a zábavní park Tvrz Hummer se spoustou atrakcí pro děti i dospělé.

Aktivity