Fotografie


Výměna či přidání fotografie přes váš profil

 

Fotografie můžete editovat ve „Vašem profilu“ vždy u příslušného záznamu, kam se dostanete po přihlášení (kliknutím na vaše jméno v levém horním rohu na stránkách). Na horní liště si pak vyberete typ záznamu („Moje akce nebo Moje aktivity“). V profilu se vám zobrazí náhled vašich akcí nebo aktivit a na náhledové fotce je modrý čtvereček se třemi tečkami - když na něj kliknete, dostanete na editační formulář, kam lze fotografie vložit.
 
Do záznamů vkládejte pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg, na šířku, v rozměru minimálně 1000 pxl šířka. Výška je variabilní.
Nevhodné jsou například plakáty, fotomontáže, fotografie s vodotiskem, webovými odkazy a jinými znaky - tyto obrázky nebudou redakcí zveřejněny. Plakáty redakce nezveřejňuje.

Kromě fotografií uživatelů Kudy z nudy portál využívá též fotografie na základě licence od Shutterstock.com.

(Další návod, jak editovat záznamy ve vašem profilu naleznete zde)

Obrázek nebo fotografie se nezobrazuje

 
Jestliže se vámi vložený obrázek u záznamu neobjevuje, je to způsobeno pravděpodobně tím, že nesplňuje publikační podmínky a redakce jej neschválila. V takovém případě se na webu vůbec neobjeví. Prosíme vás takový obrázek již na portál Kudy z nudy nevkládat.
 

 

 

Vkládání fotografie přes zelené tlačítko "vložit fotografii"

 

Fotografii lze ke konkrétnímu záznamu (akci nebo aktivitě) vložit přes Můj profil (pokud jste registrovaný uživatel). Přes zelené tlačítko v pravém horním rohu portálu se vkládají fotografie, které slouží jen jako inspirace na výlet pro ostatní uživatele webu - tj. k záznamům se nepřiřadí.

Existuje také možnost vložit fotografii ke konkrétnímu místu přímo na detailu akce či aktivity - pod hlavním obrázkem tlačítekem "přidat foto". Využívat ji mohou především nepřihlášení uživatelé. Pokud máte na Kudy z nudy registraci, fotografie se k vašemu účtu touto cestou nepropíší. Vkládejte je proto vždy přes váš profil.
 
Fotografii také můžete zaslat redakci (katalog@czechtourism.cz), která ji k příslušenému záznamu vloží.
 

Zpět na hlavní menu