Anketa Dovolená 2020

Jaká bude vaše letošní dovolená? V naší anketě chceme zjistit, který z našich regionů vás nejvíce láká. Vybrat si můžete poznávací cesty za památkami nebo odpočinek v přírodě. Hlasujte pro svůj oblíbený turistický region v ČR! Hlasování v této anketě skončilo 30. května 2020.
Východní Morava

Východní Morava

Máte rádi atmosféru venkova? Pak jsou pro vás tu Bílé Karpaty, Vsetínské a Hostýnské vrchy, Javorníky a Beskydy. Užijte si nezaměnitelné zvyky a tradice Valašska a Slovácka plné slavností, vín, krojů a folkloru.


Více informací..

Východní Morava, Bílé Karpaty

98 hlasů


Praha

Praha

Jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě a také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.


Více informací..

Praha, Pražský hrad a Karlův most

52 hlasů


Východní Čechy

Východní Čechy

Pohodový region prosluněných luk a řek, rybníků, historických vodních kanálů a medových perníků. Nesmíme ale zapomenout na koně: můžete tu navštívit několik hřebčínů!


Více informací..

Východní Čechy, Toulovcovy Maštale

72 hlasů


Český ráj

Český ráj

Skalní města plná strží, stezek, věží a vyhlídkových plošin, tu a tam hrady a zámky, naleziště drahých kamenů a pohádky, plné udatných rytířů, krásných princezen a vousatých loupežníků, to je v kostce hlavní nabídka Českého ráje.


Více informací..

Český ráj, Drábské světničky

135 hlasů


Plzeňsko a Český les

Plzeňsko a Český les

Na Plzeňsku na vás čekají kláštery, hrady a zámky, interaktivní expozice, rozhledny i vojenská a řemeslnická muzea. A samozřejmě pivo, ať už je řeč o slavném ležáku Pilsner Urquell nebo o speciálech z menších a mladších pivovarů.


Více informací..

Plzeňsko a Český les, Klášter Plasy

70 hlasů


Královéhradecko

Královéhradecko

Za ideální dovolenou zvou nádherné hrady a zámky, bludiště skalních měst i trasy pro cyklisty i pěší na hřebenech a v podhůří Orlických hor. Raritou regionu jsou vojenské památky, třeba pevnostní město Josefov.


Více informací..

Královéhradecko, Skalní město Adršpach

79 hlasů


Jižní Čechy

Jižní Čechy

Pohádkové hrady a zámky, pěkná příroda, slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí nebo zoologické zahrady – to všechno slibují výlety do jižních Čech.


Více informací..

Jižní Čechy, Česká Kanada

128 hlasů


Severozápadní Čechy

Severozápadní Čechy

Když se vydáte na severozápad, už zdálky vás přivítají hory, kopce a skály – špičaté sopečné vrcholky Českého středohoří, mohutná hradba Krušných hor i památná hora Říp. Za prozkoumání stojí rozhodně pohádková krajina národního parku České Švýcarsko!


Více informací..

Severozápadní Čechy, Národní park České Švýcarsko

103 hlasů


Severní Morava a Slezsko

Severní Morava a Slezsko

Projděte se kolem vodopádů a po zalesněných svazích Beskyd a Jeseníků nebo zdolejte Lysou horu či Praděd! Anebo raději zůstanete v nížinách a budete cestovat po industriálních památkách, hradech a zámcích?


Více informací..

Severní Morava a Slezsko, Rešovské vodopády

169 hlasů


Střední Morava a Jeseníky

Střední Morava a Jeseníky

Zatímco Jeseníky slibují pěší i cyklistické toulky horskou přírodou, sport a relaxaci, cestování střední Moravou je spojeno s poznáváním hradů, zámků a historických památek Olomouce. Nezapomeňte ani na věhlasné lázně!


Více informací..

Střední Morava a Jeseníky, hrad Bouzov

97 hlasů


Krkonoše a Podkrkonoší

Krkonoše a Podkrkonoší

Skalnaté hřebeny, ledovcové kotle, údolí plná lesů a kamení, upravené stezky pro pěší i cyklistické výlety, vodopády, horské louky a spousty skvělých vyhlídek – tak vypadají nejvyšší české hory Krkonoše.


Více informací..

Krkonoše a Podkrkonoší, Pančavský vodopád

84 hlasů


Střední Čechy

Střední Čechy

Prozkoumejte ulice starobylých měst a městeček, údolí pěti řek, tedy Berounky, Sázavy, Vltavy, Labe a Jizery. Na ideální dovolenou zve krajina a města, která se jako široký pás ovíjí kolem Prahy!


Více informací..

Střední Čechy, Chrám sv. Barbory Kutná Hora

64 hlasů


Západočeské lázně

Západočeské lázně

Kolonády, termální prameny a všechna potěšení, která vás jen napadnou, od obyčejného nicnedělání přes wellness a procházky až po rekreační sport – to je nejzápadnější region České republiky, po staletí známý díky lázeňským městům.


Více informací..

Západočeské lázně, Mariánské Lázně

61 hlasů


Jižní Morava

Jižní Morava

Region s největším počtem slunečných dnů v ČR, kde stojí nejznámější funkcionalistická stavba světa a kde najdete místa podobná Toskánsku i Provence.


Více informací..

Jižní Morava, Moravské Toskánsko

181 hlasů


Vysočina

Vysočina

Vysočina vypadá jako idylický obraz venkova: oblé kopce, hluboké lesy, rozlehlé louky, rybníky, potoky klikatící se skrz údolí a cesty lemované alejemi. Najdete tu také celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst.


Více informací..

Vysočina, město Telč

80 hlasů


Českolipsko a Jizerské hory

Českolipsko a Jizerské hory

Objevování hradů a zámků, sklárny a sklářská muzea, skály a hory – Jizerské, Lužické i Ještědský hřbet. Navíc koupání a letní sporty. Užijte si v létě Českolipsko a Jizerské hory!


Více informací..

Českolipsko a Jizerské hory, Máchovo jezero

71 hlasů


Šumava

Šumava

Voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, bezedné slatě, pralesy, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců – tak se vám představí Šumava coby národní park.


Více informací..

Šumava, Boubínský prales

127 hlasů