Anketa Dovolená 2020

Jaká bude vaše letošní dovolená? V naší anketě chceme zjistit, který z našich regionů vás nejvíce láká. Vybrat si můžete poznávací cesty za památkami nebo odpočinek v přírodě. Hlasujte pro svůj oblíbený turistický region v ČR! Hlasování v této anketě skončilo 30. května 2020.
Jižní Morava

Jižní Morava

Region s největším počtem slunečných dnů v ČR, kde stojí nejznámější funkcionalistická stavba světa a kde najdete místa podobná Toskánsku i Provence.


Více informací..

Jižní Morava, Moravské Toskánsko

181 hlasů


Východní Čechy

Východní Čechy

Pohodový region prosluněných luk a řek, rybníků, historických vodních kanálů a medových perníků. Nesmíme ale zapomenout na koně: můžete tu navštívit několik hřebčínů!


Více informací..

Východní Čechy, Toulovcovy Maštale

72 hlasů


Střední Morava a Jeseníky

Střední Morava a Jeseníky

Zatímco Jeseníky slibují pěší i cyklistické toulky horskou přírodou, sport a relaxaci, cestování střední Moravou je spojeno s poznáváním hradů, zámků a historických památek Olomouce. Nezapomeňte ani na věhlasné lázně!


Více informací..

Střední Morava a Jeseníky, hrad Bouzov

97 hlasů


Český ráj

Český ráj

Skalní města plná strží, stezek, věží a vyhlídkových plošin, tu a tam hrady a zámky, naleziště drahých kamenů a pohádky, plné udatných rytířů, krásných princezen a vousatých loupežníků, to je v kostce hlavní nabídka Českého ráje.


Více informací..

Český ráj, Drábské světničky

135 hlasů


Severní Morava a Slezsko

Severní Morava a Slezsko

Projděte se kolem vodopádů a po zalesněných svazích Beskyd a Jeseníků nebo zdolejte Lysou horu či Praděd! Anebo raději zůstanete v nížinách a budete cestovat po industriálních památkách, hradech a zámcích?


Více informací..

Severní Morava a Slezsko, Rešovské vodopády

169 hlasů


Severozápadní Čechy

Severozápadní Čechy

Když se vydáte na severozápad, už zdálky vás přivítají hory, kopce a skály – špičaté sopečné vrcholky Českého středohoří, mohutná hradba Krušných hor i památná hora Říp. Za prozkoumání stojí rozhodně pohádková krajina národního parku České Švýcarsko!


Více informací..

Severozápadní Čechy, Národní park České Švýcarsko

103 hlasů


Střední Čechy

Střední Čechy

Prozkoumejte ulice starobylých měst a městeček, údolí pěti řek, tedy Berounky, Sázavy, Vltavy, Labe a Jizery. Na ideální dovolenou zve krajina a města, která se jako široký pás ovíjí kolem Prahy!


Více informací..

Střední Čechy, Chrám sv. Barbory Kutná Hora

64 hlasů


Jižní Čechy

Jižní Čechy

Pohádkové hrady a zámky, pěkná příroda, slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí nebo zoologické zahrady – to všechno slibují výlety do jižních Čech.


Více informací..

Jižní Čechy, Česká Kanada

128 hlasů


Vysočina

Vysočina

Vysočina vypadá jako idylický obraz venkova: oblé kopce, hluboké lesy, rozlehlé louky, rybníky, potoky klikatící se skrz údolí a cesty lemované alejemi. Najdete tu také celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst.


Více informací..

Vysočina, město Telč

80 hlasů


Plzeňsko a Český les

Plzeňsko a Český les

Na Plzeňsku na vás čekají kláštery, hrady a zámky, interaktivní expozice, rozhledny i vojenská a řemeslnická muzea. A samozřejmě pivo, ať už je řeč o slavném ležáku Pilsner Urquell nebo o speciálech z menších a mladších pivovarů.


Více informací..

Plzeňsko a Český les, Klášter Plasy

70 hlasů


Královéhradecko

Královéhradecko

Za ideální dovolenou zvou nádherné hrady a zámky, bludiště skalních měst i trasy pro cyklisty i pěší na hřebenech a v podhůří Orlických hor. Raritou regionu jsou vojenské památky, třeba pevnostní město Josefov.


Více informací..

Královéhradecko, Skalní město Adršpach

79 hlasů


Českolipsko a Jizerské hory

Českolipsko a Jizerské hory

Objevování hradů a zámků, sklárny a sklářská muzea, skály a hory – Jizerské, Lužické i Ještědský hřbet. Navíc koupání a letní sporty. Užijte si v létě Českolipsko a Jizerské hory!


Více informací..

Českolipsko a Jizerské hory, Máchovo jezero

71 hlasů


Praha

Praha

Jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě a také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.


Více informací..

Praha, Pražský hrad a Karlův most

52 hlasů


Krkonoše a Podkrkonoší

Krkonoše a Podkrkonoší

Skalnaté hřebeny, ledovcové kotle, údolí plná lesů a kamení, upravené stezky pro pěší i cyklistické výlety, vodopády, horské louky a spousty skvělých vyhlídek – tak vypadají nejvyšší české hory Krkonoše.


Více informací..

Krkonoše a Podkrkonoší, Pančavský vodopád

84 hlasů


Šumava

Šumava

Voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, bezedné slatě, pralesy, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců – tak se vám představí Šumava coby národní park.


Více informací..

Šumava, Boubínský prales

127 hlasů


Východní Morava

Východní Morava

Máte rádi atmosféru venkova? Pak jsou pro vás tu Bílé Karpaty, Vsetínské a Hostýnské vrchy, Javorníky a Beskydy. Užijte si nezaměnitelné zvyky a tradice Valašska a Slovácka plné slavností, vín, krojů a folkloru.


Více informací..

Východní Morava, Bílé Karpaty

98 hlasů


Západočeské lázně

Západočeské lázně

Kolonády, termální prameny a všechna potěšení, která vás jen napadnou, od obyčejného nicnedělání přes wellness a procházky až po rekreační sport – to je nejzápadnější region České republiky, po staletí známý díky lázeňským městům.


Více informací..

Západočeské lázně, Mariánské Lázně

61 hlasů