Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Interaktivní expozice

Interaktivní expozice Jihomoravský kraj

Toužíte zažít radost z poznání? Víme o místech, kde se vědní a technické obory představují vtipnou a interaktivní formou. Projděte si muzea, hvězdárny a planetária, vědecká centra a další místa, kde se před vámi dokořán otevřou dveře do světa vědy a techniky, pokusů a her!

Science centra 

Absolutními jedničkami mezi interaktivními expozicemi jsou vědecká centra. Tím úplně prvním byl iQparkLiberci, o pár let později doplněný iQlandií s planetáriem. V Plzni si interaktivní expozice a vědeckotechnické show užijete v Techmania Science Center, navštívit můžete i 3D planetárium. Ostrava láká návštěvníky do areálu Dolních Vítkovic, kde vedle Malého Světa techniky fascinuje všechny zvídavé objevitele Velký Svět techniky, v Olomouci na vás čeká interaktivní muzeum popularizace vědy Pevnost poznání a v Brně zábavní vědecký park Vida!
 

Elektřina, filmy a triky

Spousty zábavy, pokusů a tvůrčích výzkumů si užijete v herně v Technickém muzeuBrně, o zábavu se postará i Elektrikárium VUT Brno, tedy herna zaměřenou na elektřinu a elektroniku, anebo Ekotechnické centrum AlternátorTřebíči. Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity nabízí Filmový uzel, originální svět filmu a fantazie v areálu filmových ateliérů ve Zlíně, kde si pod vedením zkušených animátorů vytvoříte vlastní krátký animovaný snímek, do světa neobyčejných triků a zázraků se podíváte v Muzeu Karla ZemanaPraze.
 

Noc vědců a další zážitky

Portál Kudy z nudy pravidelně láká na oblíbené akce – například podzimní Noc vědců, při níž si v muzeích, vědeckých centrech, vysokých školách nebo v laboratořích užijete přednášky, neobvyklé experimenty, workshopy a zábavné show. Nabídku rozšiřují také pořady v hvězdárnách a planetáriích; prozkoumejte třeba aktuální programy Planetária Praha, Hvězdárny a planetária Brno, Planetária Ostrava nebo Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.
Zobrazit více
28. březen 2022 12:39

Na Špilberku byla dokončena rekonstrukce – hrad otevírá nový prohlídkový okruh

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Muzeum města Brna otevírá 1. dubna 2022 nový prohlídkový okruh, který bude zaměřený na dějiny dominanty města Brna, hradu Špilberku. Prohlídka bude vést jak interiéry hradu, tak i exteriéry. Na pozadí příběhů jednotlivých sálů a míst areálu si návštěvníci poskládají pestrou mozaiku dějin hradu. Jedná se o první stálý prohlídkový okruh zaměřený na historii hradu, ale zároveň již o čtvrtý v celkovém počtu stálých prohlídkových okruhů na Špilberku. V rámci tohoto okruhu bude mít veřejnost možnost zavítat na místa, která byla dosud nepřístupná.