Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Penziony
10 nejlepších českých penzionů

Penziony celá ČR

V naší nabídce najdete velké množství tipů na krásné penziony, ve kterých můžete strávit příjemnou rodinnou dovolenou, dobrodružné prázdniny s dětmi, romantický víkend se svým protějškem nebo třeba firemní teambuilding.

Penziony lákají na rodinnou atmosféru

Pokud toužíte po klidném pobytu v přírodě, jsou pro vás penziony tou správnou volbou. Stačí si jen vybrat a můžete vyrazit.

Penziony nabízí ubytování pro nejrůznější příležitosti a jsou velmi oblíbenou alternativou k hotelům. Kvalita poskytovaných služeb bývá často srovnatelná, a navíc si užijete pohodovou rodinnou atmosféru. A to je v dnešní hektické době k nezaplacení. Každý si potřebuje čas od času odpočinout a dobít baterky. A kde jinde můžeme načerpat tolik energie jako v náručí přírody, obklopení voňavým lesem, s nebem plným hvězd nad hlavou.

Penziony také často poskytují zajímavé volnočasové aktivity nebo vám poradí, kam se vydat v okolí na výlet. Zábavu si tak užijí jak aktivní sportovci, tak rodiny s dětmi. Můžete si třeba vyzkoušet farmaření, jízdu na koni nebo poznávat kulturní památky, na kole i pěšky. Pokud cestujete s dětmi, vybírejte penziony, které nabízí zábavu i pro ně. Ať už v podobě bazénu, dětského hřiště nebo velké zahrady, na které se mohou proběhnout. Na mnoha místech vám také po předchozí domluvě dovolí, vzít si s sebou svého zvířecího mazlíčka.

Internetové připojení přes wifi nebo televize na každém pokoji jsou dnes už samozřejmostí. Pokud se ale chcete úplně odpojit a relaxovat, existují také penziony bez těchto moderních vymožeností, kde zcela ztratíte pojem o čase a utečete tak od pracovních povinností a starostí všedních dnů. Umíte si to představit?
 

Penziony provoněné domácí kuchyní

Kvalitní maso, čerstvé ovoce a zelenina, křupavé pečivo a lahodné mléko. Domácí kuchyně připravovaná z lokálních surovin, šetrně a s láskou, vám připomene prázdniny u babičky. Penziony si své zákazníky hýčkají a dobře vědí, že láska prochází žaludkem. Umožní vám ochutnat tradiční českou kuchyni, jako poctivou rajskou omáčku nebo nadýchané borůvkové knedlíky a potěší vaše chuťové pohárky. Na mnoha místech vyhoví speciálním požadavkům nebo dietním omezením a připraví vám pokrmy bez lepku či bez laktózy, pro vegetariány nebo vegany. Penziony zkrátka ocení všichni milovníci poctivé kuchyně, kteří si rádi pochutnají na dobrém jídle. Kudy z nudy vám přeje dobrou chuť.
Zobrazit více

Aktivity

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Vinařství U Kapličky v Zaječí – relax uprostřed vinohradů

Vinařská obec Zaječí je odpradávna zajímavá svou polohou na rozhraní dvou největších vinařských podoblastí "Velkopavlovická" a "Mikulovská". Zdejší kraj je zcela protkán vinařskými stezkami a určitě nadchne každého milovníka vín. Zdejší sklepy skrývají mnohdy nádherná a zajímavá vína.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina

Glamping Bahenec

Vyzkoušejte luxusní glampingové ubytování v plně vybavené kopuli v horách v Beskydech. Kopule najdete v nadmořské výšce 900m nad mořem u známého Wellness hotelu Bahenec.
Písek, Moravskoslezský kraj

Silverstone Living

Silverstone Living je privátní luxusní rezort, který propojuje rodinnou farmu a wellness s atraktivní horskou přírodou. Místo, které si každý zamiluje pro jedinečné kouzlo a energii, nabízí nejen nevšední zážitky a výjimečnou atmosféru, ale především naprosté soukromí a klid. 
Bystrá nad Jizerou, Liberecký kraj

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.
Stráž nad Ohří, Karlovarský kraj

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi je situován v nížině toku řeky Moravy pod hřebenem Bílých Karpat u hranice se Slovenskem a Rakouskem. Areál je plný staveb podobných vinařským búdám a apartmány získaly názvy podle odrůd vína, jež u každé rostou. Rybáře potěší chatky s rákosovou střechou.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Ubytování ve vagonu na stanici Kovářská – glamping na krušnohorském nádraží

Dva zrekonstruované služební vagony nabízí pohodlné ubytování na vedlejší koleji nádraží Kovářská v Krušných horách. Užijte si nádražní romantiku v nadmořské výšce 850 metrů a přispějte tím na rekonstrukci opuštěné stanice Kovářská.
Kovářská, Ústecký kraj

Mlýn vodníka Slámy

Nechte se překvapit krásou zdejší krajiny a objevte místo příhodné pro relaxaci s nádechem historie.
Háj ve Slezsku, Moravskoslezský kraj

Bison Ranch Rožnov v České Kanadě

Osada Rožnov, obklopená nádhernými lesy, loukami a pastvinami, leží u Českého Rudolce uprostřed přírodního parku Česká Kanada. V roce 2007 tu manželé Dirk a Eva van de Poel koupili ruinu starého statku a pustili se do ekologického chovu bizonů, na české poměry neobvyklých hospodářských zvířat.
Český Rudolec, Jihočeský kraj

Pension Stará Plynárna v Hřensku

Kamenný dům v Hřensku schovaný v úzké skalní rokli, který původně sloužil jako plynárna, je dnes přebudován na pension.
Hřensko, Ústecký kraj

Resort Svět

Naše poloha od obytné zástavby je výhodou pro nerušenou zábavu až do pozdních nočních hodin.
Úžice, Středočeský kraj