Kempy celá ČR

Milovníci přírody a letního táboření pozor. Přinášíme bohatou inspiraci na kempy, kde můžete strávit pohodovou dovolenou ve stanu, pod širákem, v pohodlné chatce nebo třeba v luxusním obytném karavanu.

Kempy jsou skvělým místem pro aktivní odpočinek

Kempy jsou ideálním místem pro všechny, co mají rádi turistiku, ať už pěšky nebo na kole, motorkáře i rodiny s dětmi.

Kempy nabízí široké možnosti ubytování a jsou tak skvělým místem, kde můžete strávit aktivní letní dovolenou a být při tom pánem svého času. Často je využívají sportovně založení lidé, kteří se věnují pěší turistice, rybaření, cykloturistice nebo vodáctví.  Ubytovat se můžete v komfortně vybavených chatkách nebo luxusních karavanech, kempy ale poskytují také prostor pro váš vlastní obytný přívěs nebo stan. Pokud hledáte něco netradičního, vyzkoušejte jurtu nebo týpí, a pro ty úplně nenáročné je tu možnost nocování pod širým nebem. 

V areálech kempů jsou určená místa, kde si můžete rozdělat oheň a opéct špekáčky nebo uvařit něco dobrého v kotlíku. Třeba pravý trampský guláš nebo polévku z čerstvých hub, které nasbíráte v okolním lese. Pro milovníky barbecue jsou k zapůjčení grily. Pokud si chcete od vaření na chvíli odpočinout, využijte stravování v místních stáncích a restauracích, kde se o vás a vaše žaludky postará zkušený personál.

V mnoha kempech si můžete vypůjčit také kolo a různé sportovní vybavení nebo vyrazit na pěší výlet po okolí. Děti zase ocení koupání a hry na čerstvém vzduchu, jako např. ping pong nebo badminton. Na portálu Kudy z nudy najdete bohatou nabídku kempů, od low-cost až po luxusní, ve kterých si budete připadat skoro jako v hotelu.
 

Kempy pro motorkáře i vodáky

Pokud máte rádi svobodu a holdujete motorkářství, kempy vás rádi uvítají a nabídnou bezpečné parkování pro vaše miláčky. Často jsou také oblíbeným místem pro moto srazy, koncerty a letní festivaly. Můžete si tak naplánovat svoji cestu dopředu a objet všechna zajímavá místa v okolí. Večer vám pak přijde vhod posezení u vychlazeného piva a dobré muziky.

A na své si přijdou i vodáci. Mnoho kempů se nachází na břehu oblíbených řek – Vltavy, Sázavy, Berounky nebo Lužnice a každoročně lákají vodáky ze všech koutů republiky. Nabízí zapůjčení lodí nebo raftů a veškerého potřebného vybavení pro vaše vodní dobrodružství. Přejeme vám šťastnou cestu a ahóóój!
Zobrazit více
20. květen 2022 12:00

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Hrubá Skála
Vrací se kempování do módy? Pro někoho ano, pro jiné je léto v kempu už dávno běžná dovolená. Návštěvníci kempů jsou však stále náročnější. I proto některé kempy lákají na netradiční typy ubytování, jako jsou jurty, tee-pee, ubytovací sudy či retro maringotky. Pokud se i vy letos chystáte do kempu, mohlo by vás zajímat, jak dopadla soutěž Kemp roku 2021 a co jednotlivá zařízení svým návštěvníkům nabízejí.

Aktivity

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj
Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Turnov, Liberecký kraj
Treehouse Sněžník

Treehouse Sněžník

Dolní Morava, Pardubický kraj
Glamping Brdy

Glamping Brdy

Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj