Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Kempy
​Kam vyjet s karavanem po Česku?

Kempy celá ČR

Milovníci přírody a letního táboření pozor. Přinášíme bohatou inspiraci na kempy, kde můžete strávit pohodovou dovolenou ve stanu, pod širákem, v pohodlné chatce nebo třeba v luxusním obytném karavanu.

Kempy jsou skvělým místem pro aktivní odpočinek

Kempy jsou ideálním místem pro všechny, co mají rádi turistiku, ať už pěšky nebo na kole, motorkáře i rodiny s dětmi.

Kempy nabízí široké možnosti ubytování a jsou tak skvělým místem, kde můžete strávit aktivní letní dovolenou a být při tom pánem svého času. Často je využívají sportovně založení lidé, kteří se věnují pěší turistice, rybaření, cykloturistice nebo vodáctví.  Ubytovat se můžete v komfortně vybavených chatkách nebo luxusních karavanech, kempy ale poskytují také prostor pro váš vlastní obytný přívěs nebo stan. Pokud hledáte něco netradičního, vyzkoušejte jurtu nebo týpí, a pro ty úplně nenáročné je tu možnost nocování pod širým nebem. 

V areálech kempů jsou určená místa, kde si můžete rozdělat oheň a opéct špekáčky nebo uvařit něco dobrého v kotlíku. Třeba pravý trampský guláš nebo polévku z čerstvých hub, které nasbíráte v okolním lese. Pro milovníky barbecue jsou k zapůjčení grily. Pokud si chcete od vaření na chvíli odpočinout, využijte stravování v místních stáncích a restauracích, kde se o vás a vaše žaludky postará zkušený personál.

V mnoha kempech si můžete vypůjčit také kolo a různé sportovní vybavení nebo vyrazit na pěší výlet po okolí. Děti zase ocení koupání a hry na čerstvém vzduchu, jako např. ping pong nebo badminton. Na portálu Kudy z nudy najdete bohatou nabídku kempů, od low-cost až po luxusní, ve kterých si budete připadat skoro jako v hotelu.
 

Kempy pro motorkáře i vodáky

Pokud máte rádi svobodu a holdujete motorkářství, kempy vás rádi uvítají a nabídnou bezpečné parkování pro vaše miláčky. Často jsou také oblíbeným místem pro moto srazy, koncerty a letní festivaly. Můžete si tak naplánovat svoji cestu dopředu a objet všechna zajímavá místa v okolí. Večer vám pak přijde vhod posezení u vychlazeného piva a dobré muziky.

A na své si přijdou i vodáci. Mnoho kempů se nachází na břehu oblíbených řek – Vltavy, Sázavy, Berounky nebo Lužnice a každoročně lákají vodáky ze všech koutů republiky. Nabízí zapůjčení lodí nebo raftů a veškerého potřebného vybavení pro vaše vodní dobrodružství. Přejeme vám šťastnou cestu a ahóóój!
Zobrazit více

Aktivity

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém – můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Tree house Hrusice

V obci Hrusice nedaleko Říčan stojí ukrytá v korunách stromů prosklená chatka. Její okolí tvoří les a pastviny, na které se pasou ovce. Jednoduché ubytování poskytuje dokonalý zážitek milovníkům přírody.
Hrusice, Středočeský kraj

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatičkách i karavanech, nebo třeba v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2019, v r. 2020 pak nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.
Turnov, Liberecký kraj

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů

Autokemp Merkur Pasohlávky na horní Novomlýnské nádrži je jedním z největších kempů v ČR. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, školy i jednotlivce.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Treehouse Sněžník

Přijeďte relaxovat a nabrat životní energii do náruče přírody a zažít nevšední romantiku v korunách stromů! V domku se vyspí až 4 osoby. Kromě zážitku v podobě spaní v korunách stromů se můžete těšit také na saunu a ohniště.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Glamping Brdy

Vraťte se do dětských let a užijte si luxusní kempování v glampingových stanech uprostřed chráněné oblasti Brdy. Stany nabízí vše potřebné pro vaši relaxaci, včetně venkovní sauny a dřevěného koupacího sudu.
Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Rekreační areál Stříbrný rybník se nachází v Malšově Lhotě u města Hradec Králové, na břehu Stříbrného rybníka. Areál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Vodní nádrž Džbán v Divoké Šárce

Areál byl v lednu 2022 uzavřen kvůli havarijnímu stavu. Stalo se tak po dlouhé odborné diskusi, za neprovozuschopný a nebezpečný ho označili i přizvaní experti na bezpečnost a provozy veřejných areálů.
Praha 6, Praha

Nouzová nocoviště v Národním parku Šumava

Slunce už se dávno sklonilo k západu a vy už byste rádi někde složili batoh, rozdělali stan a natáhli nohy k odpočinku. Jenže jste v Národním parku Šumava, kde lze legálně stanovat pouze na několika tábořištích, která jsou pro vás na kilometry vzdálená…
Nová Pec, Jihočeský kraj

Jezero Chmelař s kempem u městečka Úštěk

Jezero vzniklé zatopením oblasti pojmenované příznačně Chmelař. V pivu se tu koupat sice nebudete, ale obrovská vodní plocha a dvě písečné pláže a sportovní vybavení kempu s možností ubytování ve stanech i v chatkách vás v horkém létě osvěží zaručeně.
Úštěk, Ústecký kraj

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná

Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa.
Zlín, Zlínský kraj