Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Kempy Celá ČR

Milovníci přírody a letního táboření pozor. Přinášíme bohatou inspiraci na kempy, kde můžete strávit pohodovou dovolenou ve stanu, pod širákem, v pohodlné chatce nebo třeba v luxusním obytném karavanu.

Kempy jsou skvělým místem pro aktivní odpočinek

Kempy jsou ideálním místem pro všechny, co mají rádi turistiku, ať už pěšky nebo na kole, motorkáře i rodiny s dětmi.

Kempy nabízí široké možnosti ubytování a jsou tak skvělým místem, kde můžete strávit aktivní letní dovolenou a být při tom pánem svého času. Často je využívají sportovně založení lidé, kteří se věnují pěší turistice, rybaření, cykloturistice nebo vodáctví.  Ubytovat se můžete v komfortně vybavených chatkách nebo luxusních karavanech, kempy ale poskytují také prostor pro váš vlastní obytný přívěs nebo stan. Pokud hledáte něco netradičního, vyzkoušejte jurtu nebo týpí, a pro ty úplně nenáročné je tu možnost nocování pod širým nebem. 

V areálech kempů jsou určená místa, kde si můžete rozdělat oheň a opéct špekáčky nebo uvařit něco dobrého v kotlíku. Třeba pravý trampský guláš nebo polévku z čerstvých hub, které nasbíráte v okolním lese. Pro milovníky barbecue jsou k zapůjčení grily. Pokud si chcete od vaření na chvíli odpočinout, využijte stravování v místních stáncích a restauracích, kde se o vás a vaše žaludky postará zkušený personál.

V mnoha kempech si můžete vypůjčit také kolo a různé sportovní vybavení nebo vyrazit na pěší výlet po okolí. Děti zase ocení koupání a hry na čerstvém vzduchu, jako např. ping pong nebo badminton. Na portálu Kudy z nudy najdete bohatou nabídku kempů, od low-cost až po luxusní, ve kterých si budete připadat skoro jako v hotelu.
 

Kempy pro motorkáře i vodáky

Pokud máte rádi svobodu a holdujete motorkářství, kempy vás rádi uvítají a nabídnou bezpečné parkování pro vaše miláčky. Často jsou také oblíbeným místem pro moto srazy, koncerty a letní festivaly. Můžete si tak naplánovat svoji cestu dopředu a objet všechna zajímavá místa v okolí. Večer vám pak přijde vhod posezení u vychlazeného piva a dobré muziky.

A na své si přijdou i vodáci. Mnoho kempů se nachází na břehu oblíbených řek – Vltavy, Sázavy, Berounky nebo Lužnice a každoročně lákají vodáky ze všech koutů republiky. Nabízí zapůjčení lodí nebo raftů a veškerého potřebného vybavení pro vaše vodní dobrodružství. Přejeme vám šťastnou cestu a ahóóój!
Zobrazit více

Aktivity

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště ve Sloupu v Čechách leží na břehu Radvaneckého rybníka. Oblíbené rekreační místo slouží turistům již od roku 1905. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, tak také v chatičkách.
Sloup v Čechách, Liberecký kraj

Rekreační areál Nový rybník v Příbrami

Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. Areál je využíván zejména k volné rekreaci, k procházkám a ke koupání. Nachází se zde také minikemp na Nováku.
Příbram, Středočeský kraj

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatkách i karavanech, nebo v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2023, vyhrál i dílčí ocenění nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.
Turnov, Liberecký kraj

Kemp Merkur Pasohlávky

Autokemp Merkur Pasohlávky na horní Novomlýnské nádrži je jedním z největších kempů v ČR. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, školy i jednotlivce.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové – glampingové stany ve větvích

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém – můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 300 stanových míst a 60 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.
Šumná, Jihomoravský kraj

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi je situován v nížině toku řeky Moravy pod hřebenem Bílých Karpat u hranice se Slovenskem a Rakouskem. Areál je plný staveb podobných vinařským búdám a apartmány získaly názvy podle odrůd vína, jež u každé rostou. Rybáře potěší chatky s rákosovou střechou.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Nový kemp Riviéra Zbečno

Kemp Riviéra Zbečno je zrekonstruovaný kemp v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.
Zbečno, Středočeský kraj

Koupání u Proboštských jezer

Proboštská jezera jsou oblíbeným místem rybaření ale i přírodního koupání v těsné blízkosti Staré Boleslavi. Jezera vznikly po vytěžení štěrkopísku. Nejlepší koupání je na placené písečné pláži v kempu.
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Středočeský kraj

Nouzová nocoviště v Národním parku Šumava

Slunce už se dávno sklonilo k západu a vy už byste rádi někde složili batoh, rozdělali stan a natáhli nohy k odpočinku. Jenže jste v Národním parku Šumava, kde lze legálně stanovat pouze na několika tábořištích, která jsou pro vás na kilometry vzdálená…
Nová Pec, Jihočeský kraj

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.
Český Krumlov, Jihočeský kraj