Glamping Středočeský kraj

Netypické ubytování stranou od civilizace, v náruči přírody a naprostém klidu, a přitom v pohodlí a s vymoženostmi moderní doby. To je glamping: krása, luxus a kempování v jednom. Neobvyklý název vznikl spojením anglických slov „glamorous“ a „camping“, v doslovném překladu tedy skutečně jde o luxusní kempování.

Glamping: splněný sen romantiků

Glamping má mnoho podob, a proto se před výletem vyplatí dobře prostudovat nabídku. Někde vás čeká jen pár metrů čtverečních, jinde může být velkoryse rozvržená ložnice, terasa i obývací pokoj. V některém místě je vana nebo sprchový kout s teplou vodou, jinde jen suchý záchod, voda ze studánky anebo horský potok, v lepším případě solární sprcha. Počítejte také s tím, že nejhezčí glampingová místa bývají rezervovaná na dlouhou dobu dopředu.
 

Luxus pod nebem plným hvězd

Počátky glampingu se zrodily v luxusně vybavených stanech na safari v exotických destinacích v Africe a Asii. Podobně vás ubytují například v Medieval Glamour Campu Malešov, v glampingovém stanu u hraběte Kinského v oboře Kněžičky, v glampingových stanech v Nové Živohošti u Slapské přehrady anebo v originálním Africkém stanu nedaleko zoo Zlín. Vybrat si můžete i jinou podobu vašeho romantického útočiště: v nabídce jsou malé chatky, houseboaty, tree house aneb domky v korunách stromů, maringotky, jurty i indiánská tee-pee. Vybrat si můžete i Luční hobití dům s bylinkovou koupelí v netradičním kotli, meditativní Útulnu 2.0 na jednom z mnoha řopíků v pohraničí, bublinový hotel Skyhome v průhledné bublině nebo luxusní glampingové kopule v nadmořské výšce 900 metrů.
 

Samota a žádní sousedé

Co se na glampingu skutečně cení? Výjimečné místo, které se nepodobá ničemu, co znáte z běžných rekreačních center. Místo pohodlných silnic jen polní cesty, často bez internetu, televize a bez signálu. I když majitelé zařízení zaručují, že se postarají o vaše bezpečí, předem si ověřte, jak daleko od civilizace budete a jestli to vám, přátelům nebo rodině nevadí. Pokud ano, vyberte si místo, kde je víc stanů nebo chatiček pohromadě, třeba Glamping Brdy, Vodní domky Čejkovice, maringotky Včelín v Želivi nebo glamping v divočině u Rožmitálu.
Zobrazit více
Glamping Brdy

Glamping Brdy

Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj
Glamping Slapy

Glamping Slapy

Křečovice, Středočeský kraj
Glamping v divočině

Glamping v divočině

Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj
Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Český Brod, Středočeský kraj