100 tipů na místa, kde můžete vyzkoušet glamping

Glamping Celá ČR

Netypické ubytování stranou od civilizace, v náruči přírody a naprostém klidu, a přitom v pohodlí a s vymoženostmi moderní doby. To je glamping: krása, luxus a kempování v jednom. Neobvyklý název vznikl spojením anglických slov „glamorous“ a „camping“, v doslovném překladu tedy skutečně jde o luxusní kempování.

Glamping: splněný sen romantiků

Glamping má mnoho podob, a proto se před výletem vyplatí dobře prostudovat nabídku. Někde vás čeká jen pár metrů čtverečních, jinde může být velkoryse rozvržená ložnice, terasa i obývací pokoj. V některém místě je vana nebo sprchový kout s teplou vodou, jinde jen suchý záchod, voda ze studánky anebo horský potok, v lepším případě solární sprcha. Počítejte také s tím, že nejhezčí glampingová místa bývají rezervovaná na dlouhou dobu dopředu.
 

Luxus pod nebem plným hvězd

Počátky glampingu se zrodily v luxusně vybavených stanech na safari v exotických destinacích v Africe a Asii. Podobně vás ubytují například v Medieval Glamour Campu Malešov,, v glampingových stanech v Nové Živohošti u Slapské přehrady anebo v originálním Africkém stanu nedaleko zoo Zlín. Vybrat si můžete i jinou podobu vašeho romantického útočiště: v nabídce jsou malé chatky, houseboaty, tree house aneb domky v korunách stromů, maringotky, jurty i indiánská tee-pee. Vybrat si můžete i Luční hobití dům s bylinkovou koupelí v netradičním kotli, meditativní Útulnu 2.0 na jednom z mnoha řopíků v pohraničí, bublinový hotel Skyhome v průhledné bublině nebo luxusní glampingové kopule v nadmořské výšce 900 metrů.
 

Samota a žádní sousedé

Co se na glampingu skutečně cení? Výjimečné místo, které se nepodobá ničemu, co znáte z běžných rekreačních center. Místo pohodlných silnic jen polní cesty, často bez internetu, televize a bez signálu. I když majitelé zařízení zaručují, že se postarají o vaše bezpečí, předem si ověřte, jak daleko od civilizace budete a jestli to vám, přátelům nebo rodině nevadí. Pokud ano, vyberte si místo, kde je víc stanů nebo chatiček pohromadě, třeba Glamping Brdy, Vodní domky Čejkovice, maringotky Včelín v Želivi nebo glamping v divočině u Rožmitálu.
Zobrazit více

Aktivity

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Golden Valley glamping

Netradiční ubytování s privátním wellness uprostřed nádherného údolí. Užijte si pohodu a relax nebo si upečte pizzu ve vlastní peci.
Borotice, Středočeský kraj

Treehouse – Vyhlídkový posed v korunách stromů u Volar

První vyhlídkový posed v koruně stromu (treehouse) na Šumavě se nachází 3 km od šumavského městečka Volary. Je zde možné pozorování přírody i neobvyklé ubytování.
Volary, Jihočeský kraj

Yurt in the Wood – glamping v jurtě

Nabízíme ubytování v glampingu Yurt in the Wood. Jurta je umístěna v okrajové části lesa v blízkosti Dvora Králové nad Labem. Svou tradiční kruhovou stavbou poskytne nezapomenutelný zážitek.
Hřibojedy, Královéhradecký kraj

Glamping Bahenec

Vyzkoušejte luxusní glampingové ubytování v plně vybavené kopuli v horách v Beskydech. Kopule najdete v nadmořské výšce 900m nad mořem u známého Wellness hotelu Bahenec.
Písek, Moravskoslezský kraj

Glamping U Lesní víly

Jste již unaveni z klasických hotelů a wellness center, které se sobě podobají jako vejce vejci? Chcete vyzkoušet něco neobvyklého? Toužíte být blíže přírodě a venkovu? Tak potom jste na správné adrese a seznamte se s tzv. glampingovým ubytováním.
Záchlumí, Pardubický kraj

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Tree House U Jezevce

Jezevčí tree house je umístěn na modřínu, více v lese, dál od civilizace. Na tomto místě můžete načerpat novou energii, kterou vám toto krásné místo poskytne v podobě ničím nerušeného klidu.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou, to vše v nejkrásnějším prostředí téměř nedotčené přírody.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Glamping Tři Stromky – ThreeTrees – maringotka Bonifác u rybníka

Odpočinek a napojení se na přírodu, být offline sami se sebou. To nabízí nevšední glampingové ubytování v designové maringotce Bonifác, která se nachází cca 9 km od Pelhřimova na Vysočině.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Sušárna švestek – glamping u Křivoklátu

V krásném prostředí Křivoklátska se nachází voňavý Tiny House, modřínové molo, vlastnoručně vytvořené jezírko s kvetoucími kosatci a švestkovými stromky.
Křivoklát, Středočeský kraj

Glamping Brdy

Vraťte se do dětských let a užijte si luxusní kempování v glampingových stanech uprostřed chráněné oblasti Brdy. Stany nabízí vše potřebné pro vaši relaxaci, včetně venkovní sauny a dřevěného koupacího sudu.
Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj