Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Glamping
Tipy na na místa, kde vyzkoušet glamping

Glamping celá ČR

Netypické ubytování stranou od civilizace, v náruči přírody a naprostém klidu, a přitom v pohodlí a s vymoženostmi moderní doby. To je glamping: krása, luxus a kempování v jednom. Neobvyklý název vznikl spojením anglických slov „glamorous“ a „camping“, v doslovném překladu tedy skutečně jde o luxusní kempování.

Glamping: splněný sen romantiků

Glamping má mnoho podob, a proto se před výletem vyplatí dobře prostudovat nabídku. Někde vás čeká jen pár metrů čtverečních, jinde může být velkoryse rozvržená ložnice, terasa i obývací pokoj. V některém místě je vana nebo sprchový kout s teplou vodou, jinde jen suchý záchod, voda ze studánky anebo horský potok, v lepším případě solární sprcha. Počítejte také s tím, že nejhezčí glampingová místa bývají rezervovaná na dlouhou dobu dopředu.
 

Luxus pod nebem plným hvězd

Počátky glampingu se zrodily v luxusně vybavených stanech na safari v exotických destinacích v Africe a Asii. Podobně vás ubytují například v Medieval Glamour Campu Malešov, v glampingovém stanu u hraběte Kinského v oboře Kněžičky, v glampingových stanech v Nové Živohošti u Slapské přehrady anebo v originálním Africkém stanu nedaleko zoo Zlín. Vybrat si můžete i jinou podobu vašeho romantického útočiště: v nabídce jsou malé chatky, houseboaty, tree house aneb domky v korunách stromů, maringotky, jurty i indiánská tee-pee. Vybrat si můžete i Luční hobití dům s bylinkovou koupelí v netradičním kotli, meditativní Útulnu 2.0 na jednom z mnoha řopíků v pohraničí, bublinový hotel Skyhome v průhledné bublině nebo luxusní glampingové kopule v nadmořské výšce 900 metrů.
 

Samota a žádní sousedé

Co se na glampingu skutečně cení? Výjimečné místo, které se nepodobá ničemu, co znáte z běžných rekreačních center. Místo pohodlných silnic jen polní cesty, často bez internetu, televize a bez signálu. I když majitelé zařízení zaručují, že se postarají o vaše bezpečí, předem si ověřte, jak daleko od civilizace budete a jestli to vám, přátelům nebo rodině nevadí. Pokud ano, vyberte si místo, kde je víc stanů nebo chatiček pohromadě, třeba Glamping Brdy, Vodní domky Čejkovice, maringotky Včelín v Želivi nebo glamping v divočině u Rožmitálu.
Zobrazit více

Aktivity

RozhledNa Ještěd – glamping v korunách stromů

Stojí na samotě v lese, v korunách stromů a s výhledem na jednu z nejznámější staveb Česka. Řeč je o unikátním stromovém domečku v podobě rozhledny nedaleko malebné vesničky Křižany, který nabízí glampingové ubytování.
Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou, to vše v nejkrásnějším prostředí téměř nedotčené přírody.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Yurt in the Wood – glamping v jurtě

Ubytování v glampingu Yurt in the Wood.
Hřibojedy, Královéhradecký kraj

Paseca – glampingové ubytování v přírodě

Jedinečné ubytování v minimalistickém domku v srdci malebné krajiny Posázaví. Přímo z luxusní postele Hastens můžete pozorovat ten nejlepší výhled na západ slunce nad lesem.
Vlkančice, Středočeský kraj

Liščí bouda FoxHut – glamping v Českém středohoří

Liščí bouda FoxHut v sobě spojuje krásný design, absolutní soukromí a relax v přírodě. Nachází se v nádherné přírodě Českého středohoří, poblíž obce Sebuzín. Mobilní domek je absolutně šetrný k přírodě kolem sebe. Je schopný žít sám se sebou bez nutnosti napojení na sítě.
Litoměřice, Ústecký kraj

Golden valley glamping

Netradiční ubytování s privátním wellness uprostřed nádherného údolí. Užijte si pohodu a Relax nebo si upečte pizzu ve vlastní peci.
Borotice, Středočeský kraj

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina

Chatk A – glampingové ubytování v Českém Švýcarsku

Glampingovou chatku najdete v nádherné krajině Českého Švýcarska. Chatk_A je pro dva hosty a uchvátí každého, kdo miluje moderní design a ocení i ty sebemenší detaily.
Chřibská, Ústecký kraj

Chata v sadu – glamping v podhůří Železných hor

Stojí na samotě, v podhůří Železných hor, uprostřed staročeského polního sadu, obklopená jen loukami, lesem a klidem. Nemá žádné sousedy a v širokém okolí nestojí žádná jiná chata. Obklopeni budete jen lesem, loukami a klidem.
Rozsochatec, Kraj Vysočina

Glamping Adršpach – přírodě na dotek

Komfortní nový tiny house – maringotka nedaleko Adršpašsko-teplických skal.
Heřmánkovice, Královéhradecký kraj

Hidden Retreat – plovoucí sauna na lomu Hranice

Na hladině zatopeného lomu Hranice u Lipnice nad Sázavou na Vysočině, pluje malá dřevěná sauna se střešní terasou. Společnost Hidden Retreat zde nabízí ubytování a únik před stresem a civilizací.
Lipnice nad Sázavou, Kraj Vysočina

Ubytování ve vagonu na stanici Kovářská – glamping na krušnohorském nádraží

Dva zrekonstruované služební vagony nabízí pohodlné ubytování na vedlejší koleji nádraží Kovářská v Krušných horách. Užijte si nádražní romantiku v nadmořské výšce 850 metrů a přispějte tím na rekonstrukci opuštěné stanice Kovářská.
Kovářská, Ústecký kraj