Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > In-line
Jak (se) nezabít na in-line bruslích a kde si skvěle zajezdit

In-line celá ČR

Vyberte si z naší široké nabídky tras pro in-line brusle a kurzů in-line bruslení pro děti a dospělé, začátečníky i pokročilé. Poradíme vám nejenom to, kde najdete nejlepší speciální dráhy a ovály, ale také trasy s vhodným povrchem, kde si užijete jak skvělé bruslení, tak pěkné výhledy do okolí.

Nejlepší trasy v Praze

Rájem pražských bruslařů je park Ladronka, Malešický park a samozřejmě Stromovka. Dobře si zabruslíte na Modřanské stezce, vedoucí po pravém břehu Vltavy ze Zbraslavi kolem Freestyle parku Modřany až pod Vyšehrad, anebo naopak po trase na severním okraji Prahy od Trojského zámku kolem zoologické zahrady do Zámků. Kuriozitou je cyklostezka pod Vítkovem, která prochází starým železničním tunelem; začíná poblíž křižovatky U Bulhara, po rekonstruovaném železničním mostě vede k úpatí Vítkova a odkud tunelem a parky až na Krejcárek.
 

Tipy na zajímavé in-line stezky

Mezi nejromantičtější in-line trasy se řadí Jezerní stezka vedoucí po břehu Lipenského jezera; snadno po ní dojedete z Frýdavy přes Přední Výtoň až do Frymburku. Bruslaři mají rádi také Labskou stezku, například úsek mezi Nymburkem a Poděbrady, cyklostezku Bečva na Valašsku, kterou díky nevelkému převýšení lze zdolávat v obou směrech, anebo okruh kolem vodního veslařského kanálu v Račicích. Vyzkoušet můžete také speciální in-line dráhuareálu závodiště Hipodrom Most.
 

Oblíbené trasy i mezi cyklisty

Spousta pěkných tras vede také po nepříliš frekventovaných silnicích, a přestože na nich číhá větší riziko než na speciálních oválech, byla by škoda je úplně odepsat. Mezi ty nejlepší patří trasa krajinou Vátých písků z Bzence-Přívozu do Ratíškovic, vyjížďka z Krnova do Chomýže anebo trasa Mimoňskými lesy z Hradčan do Kuřivod, kde se navíc dá bruslit na bývalém vojenském letišti. Minimální provoz je i na šumavské in-line stezce z Nové Pece do Stožce a na horské silničce od přehrady Souš až na SmědavuJizerských horách.


Vyberte si z naší široké nabídky tras pro in-line brusle, kurzů inline bruslení pro děti a dospělé, začátečníky i pokročilé...

Zobrazit více

Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta

Romantické skalnaté údolí spojované s legendou o Šárce a Ctiradovi, která se údajně ve zdejších lesích odehrála. Rozlehlá lesní oblast na území Prahy působí jako oáza v ruchu velkoměsta a každého nového návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií.
Praha 6, Praha

Valdštejnova cyklostezka z Chebu do německého Waldsassenu

Město Cheb a německý Waldsassen propojila Valdštejnova cyklostezka. Podařilo se dobudovat její druhou část mezi chebskou částí Háje a pohraničními Slapany.
Cheb, Karlovarský kraj

Královská obora Stromovka v Praze

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná především jako park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, v současnosti se rozkládá asi na 95 ha.
Praha 7, Praha

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

KouPark Ostrava Radvanice

KouPark je sportovně rekreační areál pro každého, kdo hledá sportovní vyžití, klid pro odpočinek nebo chce zabavit děti. Najdete zde in-line dráhu, workoutová hřiště, opalovací místa či veřejné grily. Areál aktuálně prochází rekonstrukcí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Moravské vinařské stezky – na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena osmnácti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, kde si lze také skvěle zajezdit na kolečkových bruslích vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, nádraží Praha – Modřany, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.
Praha 4, Praha

Vodní nádrž Josefův Důl

Josefodolská přehrada je největší a zároveň nejmladší přehradou v Jizerských horách. Sestává se ze dvou sypaných hrází s výškou 43 m a délkou okolo 720 m. Obě hráze poskytují ideální podmínky in-line bruslařům.
Josefův Důl, Liberecký kraj

Cyklo a in-line trasa Nymburk – Poděbrady

Jednu z nejlepších a zřejmě i nejfrekventovanějších cyklo a in-line stezek můžete navštívit v Polabí mezi městy Nymburk, Poděbrady a Libice nad Cidlinou.
Nymburk, Středočeský kraj

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichu v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.
Praha 6, Praha

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Od roku 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks. Cyklostezka Hradec Králové/Josefov/Kuks je součástí dálkové Labské stezky. Nová trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR. Je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké a Purkarce

Cyklostezka na levém břehu Vltavy z Českých Budějovic přes Karlův hrádek do Hluboké a Purkarce je jedna z nejoblíbenějších v jižních Čechách. Více než 20 km dlouhá trasa je asfaltová a vedená, mimo krátkého úseku přes obec Bavorovice, mimo silniční komunikace.
České Budějovice, Jihočeský kraj