Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > In-line
50 tipů, kam vyrazit na in-line bruslích

In-line celá ČR

Vyberte si z naší široké nabídky tras pro in-line brusle a kurzů in-line bruslení pro děti a dospělé, začátečníky i pokročilé. Poradíme vám nejenom to, kde najdete nejlepší speciální dráhy a ovály, ale také trasy s vhodným povrchem, kde si užijete jak skvělé bruslení, tak pěkné výhledy do okolí.

Nejlepší trasy v Praze

Rájem pražských bruslařů je park Ladronka, Malešický park a samozřejmě Stromovka. Dobře si zabruslíte na Modřanské stezce, vedoucí po pravém břehu Vltavy ze Zbraslavi kolem Freestyle parku Modřany až pod Vyšehrad, anebo naopak po trase na severním okraji Prahy od Trojského zámku kolem zoologické zahrady do Zámků. Kuriozitou je cyklostezka pod Vítkovem, která prochází starým železničním tunelem; začíná poblíž křižovatky U Bulhara, po rekonstruovaném železničním mostě vede k úpatí Vítkova a odkud tunelem a parky až na Krejcárek.
 

Tipy na zajímavé in-line stezky

Mezi nejromantičtější in-line trasy se řadí Jezerní stezka vedoucí po břehu Lipenského jezera; snadno po ní dojedete z Frýdavy přes Přední Výtoň až do Frymburku. Bruslaři mají rádi také Labskou stezku, například úsek mezi Nymburkem a Poděbrady, cyklostezku Bečva na Valašsku, kterou díky nevelkému převýšení lze zdolávat v obou směrech, anebo okruh kolem vodního veslařského kanálu v Račicích. Vyzkoušet můžete také speciální in-line dráhuareálu závodiště Hipodrom Most.
 

Oblíbené trasy i mezi cyklisty

Spousta pěkných tras vede také po nepříliš frekventovaných silnicích, a přestože na nich číhá větší riziko než na speciálních oválech, byla by škoda je úplně odepsat. Mezi ty nejlepší patří trasa krajinou Vátých písků z Bzence-Přívozu do Ratíškovic anebo trasa Mimoňskými lesy z Hradčan do Kuřivod, kde se navíc dá bruslit na bývalém vojenském letišti. Minimální provoz je i na šumavské in-line stezce z Nové Pece do Stožce a na horské silničce od přehrady Souš až na SmědavuJizerských horách.


Vyberte si z naší široké nabídky tras pro in-line brusle, kurzů inline bruslení pro děti a dospělé, začátečníky i pokročilé...

Zobrazit více

Královská obora Stromovka v Praze

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, rozkládá se asi na 95 ha.
Praha 7, Praha

Vodní nádrž Josefův Důl

Josefodolská přehrada je největší a zároveň nejmladší přehradou v Jizerských horách. Sestává se ze dvou sypaných hrází s výškou 43 m a délkou okolo 720 m. Obě hráze poskytují ideální podmínky in-line bruslařům.
Josefův Důl, Liberecký kraj

Letiště Ralsko u Mimoně – ráj inlinistů

V bývalém vojenském prostoru Ralsko je letiště, které tu zbylo po Sovětské armádě. Bruslit se dá jak na přistávací ploše, tak i na rolovacích drahách, povrch je velmi kvalitní beton. Provoz in-linistů je zde sice čilý, ale vzhledem k velikosti plochy si každý najde svoji cestu.
Mimoň, Liberecký kraj

Sportovní areál Vrch Háj u Aše

Akraktivní moderní sportovní areál nabízí pestrou škálu možností pro sportovní vyžití rodin s dětmi, sportovců i sportovních týmů. Areál se nachází pod Ašskou rozhlednou. Malebné okolí nabízí možnost na procházku.
Aš, Karlovarský kraj

Geopark Ralsko – území bývalého vojenského prostoru Ralsko

Poznejte místa s bohatou historií Geopark Ralsko nabízí výjimečné scenérie 60 let nedotčené přírody s bohatým geologickým dědictvím. Svým rovinatým terénem láká k návštěvě turisty, cykloturisty, "in-linisty", ale také rodiny s dětmi a kočárky.
Ralsko, Liberecký kraj

Centrální park Stodůlky

Centrální park Prahy 13 je velmi oblíbeným místem sloužícím k odpočinku a relaxaci. Dá se zde jezdit na in-linech, zahrát minigolf, pozorovat vodní ptactvo na vodních plochách a maminky se tu pohodlně projdou s kočárkem. Starší děti zde mohou jezdit na kole, mladší se zabaví na dětských hřištích.
Praha 13, Praha

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichu v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.
Praha 6, Praha

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Moravské vinařské stezky – na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena osmnácti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Multifunkční areál Škodaland v Českém údolí – země plná sportu, pohybu a zábavy

V Plzni najdete další zajímavý sportovně-kulturní multifunkční areál s koupacím jezírkem. České údolí nabízí prostory jak pro aktivní činnosti mladých i dospělých, ale i odpočinek pro rodiny s dětmi. Najdete zde i prostory k vyžití pro seniory.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Hradecké městské lesy

Hradecké lesy se rozkládají jihovýchodně od města. Lesy jsou vyhledávaným odpočinkovým místem nejen pro Hradečáky. Nenáročný, mírně zvlněný terén je ideální na procházky, cyklovýlety a v zimě i pro běžkování. Nachází se zde několik vyasfaltovaných cest, které jsou v letních měsících plné bruslařů.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Cyklostezka Koleje u Nového Jičína

První drážní cyklostezka na Moravě vede v trase bývalé železniční dráhy, kterou zničila povodeň v roce 2009 a na které byl následně zrušen provoz. Cyklostezka byla otevřena v roce 2012.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj