!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Sportovní > Lezecké centrum Holešovice - nejvěší lezecké centrum v České republice
Sportovní

Lezecké centrum Holešovice - nejvěší lezecké centrum v České republice

Horolezecká stěna Mamut Holešovice v Praze je největší lezecké centrum v České republice. Na lezecké ploše 2600 m²; a výšce až 12 m se může dosytnosti vyřádit začínající či špičkový lezec. Lezení není jen o tom, jak těžkou cestu člověk vyleze, je to hlavně o pomoci, pohodě a kamarádství bez ohledu na obtížnost trasy.
Lezecké centrum Mamut v Holešovicích nabízí kromě klasické lezecké stěny také 3D stěnu. Jde o velmi zajímavou laminátovou jeskyni s bohatě členěným povrchem, umožňujícím lezení nejen po našroubovaných chytech, ale i po struktuře.

Prostor lezeckého centra je rozložen do 5 hal, které nabízi k lezeni celkovou plochu 2600 metrů čtverečních s maximální výškou 12 m. Vedle hlavní a sportovní haly se nachází hala s dětskou stěnou, 3D stěnou a místnost s dvoupatrovou bouldrovkou.
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Lezecké centrum Mammut - lezení na umělé stěně v Praze Holešovicích

Lezecké centrum Mammut - lezení na umělé stěně v Praze Holešovicích

Láká vás lezení? Chcete začít? Chcete zažít něco nového? Navštivte Lezecké centrum Mammut - profesionál mezi horolezeckými školami. Stěna v Holešovicích se dostala na pevné místo v kalendáři mnohých pražských i okolních lezců. Je totiž jako jediná opravdu jen lezecká.

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

Do výšky! Trochu adrenalinu do krve snadno vyplavíte na lezeckých stěnách, které jsou otevřeny po celý rok. Posílíte tak svaly celého těla, získáte mrštnost a aktivně si odpočinete. Skvělou zprávou je to, že i několik málo lanových center se otevírá už začátkem března. A kam se za tímto obíbeným sportem vypravit? To vám prozradíme v dnešních deseti tipech.

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

Skalní město Adršpašské skaly je jedním z nejvýznamnějších horolezeckých terénů v Česku. Máme pro vás další zajímavé horolezecké terény po celé České republice, včetně dalších pískovcových oblastí. Nabídneme vám také netradiční místa, individuální výpravy s vlastním průvodcem a lezecké stěny, které můžete zdolávat i za špatného počasí.