!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Sportovní > Lezecká stěna SmíchOFF - největší vnitřní lezecká stěna v ČR
Sportovní

Lezecká stěna SmíchOFF - největší vnitřní lezecká stěna v ČR

Tato umělá lezecká stěna představuje největší sportoviště svého druhu v České republice. V hale o rozměrech 16 x 32 metrů se totiž nalézá umělá lezecká stěna o výšce 14 metrů. Vybrané profily pak dokonce dosahují výšky úctyhodných 15,5 metru.
V pražské hale SmíchOFF se nalézá umělá lezecká stěna o výšce 14 m, místy dosahuje výška až 15,5 m. Je zde asi 2000 m2 lezecké plochy, široká škála profilů od vyloženě „monstrózního“ převisu přes mírně převislé linie a kolmice až po ukloněné rajbasy a také několik, v dnešní době tak populárních, spár.

Stěna je vhodná pro všechny výkonnostní kategorie lezců, od úplných začátečníků až po vyspělé, sportovně založené lezce.
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Umělá lezecká stěna centra Tendon Smíchoff představuje největší sportoviště svého druhu v České republice. V hale o rozměrech 16 x 32 metrů totiž najdete lezeckou stěnu o výšce 14 metrů.

Adrenalinové zážitky pro každého

Adrenalinové zážitky pro každého

Zvyšuje se vám hladina adrenalinu v krvi, když vidíte skokany na padáku nebo horolezce na skalách? Ano, to je ten pravý adrenalin pro ty nejodvážnější. Pokud ovšem toužíte nasát trochu adrenalinu do krve, ale zároveň se tak trochu bojíte, určitě si vyberete z našich „zajištěných“ tipů s nádechem nebezpečí.

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

Do výšky! Trochu adrenalinu do krve snadno vyplavíte na lezeckých stěnách, které jsou otevřeny po celý rok. Posílíte tak svaly celého těla, získáte mrštnost a aktivně si odpočinete. Skvělou zprávou je to, že i několik málo lanových center se otevírá už začátkem března. A kam se za tímto obíbeným sportem vypravit? To vám prozradíme v dnešních deseti tipech.

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

Skalní město Adršpašské skaly je jedním z nejvýznamnějších horolezeckých terénů v Česku. Máme pro vás další zajímavé horolezecké terény po celé České republice, včetně dalších pískovcových oblastí. Nabídneme vám také netradiční místa, individuální výpravy s vlastním průvodcem a lezecké stěny, které můžete zdolávat i za špatného počasí.

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

Rádi trávíte volný čas aktivně a sport je váš největší kamarád? Co ale dělat, když venku je nevlídno a vy nechcete sedět doma? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za sportem a zlepšením fyzičky.