Úvod > Česká nej > Průmysl > Kapří paštika z Poříčí - nejlepší rybí paštika světa
Průmysl

Kapří paštika z Poříčí – nejlepší rybí paštika světa

Česká rodina Plachých z farmy Poříčí u Pelhřimova dělá nejlepší paštiku světa. V roce 2020 jejich lapří paštika vyhrála letošní cenu Great Taste, která je určena malým výrobcům z oblasti gastronomie z celého světa.
Výrobek vyvíjela rodinná firma čtyři roky, na začátku se zrodil nápad na kapří paštiku v hlavě sestry Martina Plachého Markéty Kubálkové. Po menších experimentech, které sklízely úspěch, se sourozenci se svými partnery rozhodli pustit do výroby ve velkém. Koupili budovu opuštěné prodejny Jednota a přestavěli ji na výrobnu.

Produkt z farmy Poříčí vyhrál také jinou významnou cenu – Red Dot Design Award, která se uděluje v Kolíně nad Rýnem za produktový design. Obal navrhl designér Petr Novague.
 

Skvělá a bez kostí

Obecně je konzumováno jen málo sladkovodních ryb a to jen kvůli obavy z kostí nebo složitosti přípravy.
Na farmě Poříčí se snažili tento zažitý názor pokořit. Po několika letech ladění receptury přišli s Kapří paštikou, která:
  • je bez lepku a chemických přísad
  • je plná vitamínů a antioxidantů
  • obsahuje prospěšné omega3 mastné kyseliny

Cenou Great Taste byla Kapří paštika oceněna byla ve své kategorii – Rybí paštiky a terinky – spolu s dalšími 11 produkty z celého světa.
Hotel Farma Služátky u Pelhřimova

Hotel Farma Služátky u Pelhřimova

Hotel Farma Služátky u Pelhřimova nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Posedět můžete v příjemné restauraci a na venkovní terase s letním grilem.

Ubytování a restaurace