Úvod > Česká nej > Průmysl > Chov pštrosů v Doubravicích nad Svitavou - největší chov pštrosů u nás

Chov pštrosů v Doubravicích nad Svitavou - největší chov pštrosů u nás

Průmysl
Největší chov pštrosů v České republice najdete v Doubravicích. V současné době se zde nachází zhruba 50 chovných zvířat starších tří let, 20 dvouletých ptáků jako rezervu a přes čtyři stovky kuřat. Pštrosí farma v Doubravicích se nachází na okraji Moravského krasu, jedné z nejméně znečištěných oblastí České republiky na úpatí Drahanské vrchoviny.
V Doubravicích nad Svitavou chovají pštrosy. Tento pták dosahuje výšky až 2,5 m a hmotnosti až 150 kg. Na této pštrosí famě se pořádají prohlídky celého areálu s výkladem, ochutnávkou pštrosích specialit (grilovaných steaků, klobás) i jiných pštrosích specialit, které můžete zakoupit v podnikové prodejně.

Farma se zabývá se chovem pštrosů afrických, jejich šlechtěním, zpracováním pštrosího masa a pštrosích produktů. Kromě afrických pštrosů modrokrkých a uměle vyšlechtěných černokrkých chovají ještě nandu pampového a emu hnědého.

Zvířata se v létě pasou na jetelotravních pastvinách a v zimě jsou přikrmována senem, senáží a obilím. Neaplikují se jim žádné stimulátory růstu ani veterinární farmaka. Pestrost pastvy, životní pohoda zvířat se samozřejmě příznivě projeví i na kvalitě masa. Šlechtitelský chov pštrosů produkuje chovný materiál, maso, uzeniny, vejce, peří, výrobky z kůže a také export do zahraničí.

Pro návštěvníky pořádá pštrosí farma exkurze s odborným komentářem. Dále nabízíme prohlídky celého areálu formou zájezdů s odborným výkladem, ochutnávkou a možností nákupu. Při přednášce se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě a chovu pštrosů, zpracování a využití pštrosích produktů. Návštěvníci si také mohou prohlédnout další zvířata chovaná na naší farmě – pštrosy emu, nandu, kozy a ovce.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 1. 2020
Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou

Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou

Pštrosí farma v Doubravici na okraji Moravského krasu se zabývá chovem pštrosů afrických, jejich šlechtěním, zpracováním pštrosího masa a pštrosích produktů. Pro návštěvníky pořádá farma prohlídky s odborným komentářem a ochutnávky pštrosích výrobků, samozřejmostí je také možnost nákupu.

Poznejte exotiku domova

Poznejte exotiku domova

Kvůli zážitkům, jako je procházka deštným pralesem, poznání korálových útesů, jízda po safari anebo relaxace ve vodním ráji, vůbec nemusíte navštěvovat vzdálené exotické země. Nefalšovanou exotiku ve skutečnosti můžete prožít doma, v České republice. Prozkoumejte jak.

Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou

Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou

Doubravice nad Svitavou, Jižní Morava
Kostel Všech Svatých v Rájci - Jestřebí

Kostel Všech Svatých v Rájci - Jestřebí

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava
Zámecký park v Rájci nad Svitavou

Zámecký park v Rájci nad Svitavou

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava