Úvod > Česká nej > Přírodní > Hřebčín Fríských koní v Pecínově - nejstarší hřebčín Fríských koní v České republice
Přírodní

Hřebčín Fríských koní v Pecínově – nejstarší hřebčín Fríských koní v České republice

Hřebčín byl vybudován již za Marie Terezie a od té doby koně k Pecínovu neodmyslitelně patří. V současnosti se zde chovají fríští koně, kteří jsou dovezené z Holandska a jsou tzv. černou perlou mezi koňmi a zároveň jediní svého druhu v ČR.
Původně bylo plemeno dost nevzhledné, věhlas získalo až po vyšlechtění. Kůň s dlouhou hustou hřívou a rousy na nohách je inteligentní, uhelně černý a silný. Spřežení proto vypadá velmi působivě a hrdě. Fríský kůň v kohoutku měří klisny v průměru 156 cm a hřebci 163 cm. Je o něco menší a rychlejší než bývali jeho chladnokrevní předci. Vyznačuje se velkou silou, odvahu a přívětivou povahu.

Plemeno fríského koně má své kořeny v Holandsku, odkud je majitel a zakladatel jediného chovu fríského plemene v Čechách, pan Hora, přivezl v roce 1996. Fríské koně kromě povahových vlastností proslavuje jejich pohyb a přispůsobivost. Jsou používáni k drezuře i do kočárů. Na Pecínově je v současné době 20 frísů. Jezdecký klub Pecínov je veden pod dohledem profesionálních trenérů a sklízí úspěchy. V červnu 2002 získal plemenný hřebec Jelle van de Lindenhoff cenu „Kůň roku 2002" jak odborné poroty, tak diváků.

Hřebčín Pecínov nabízí řadu služeb, které mohou využívat všichni návštěvníci areálu i majitelé vlastních koní, sportovní a rekreační jezdci.

 

Ubytování a restaurace

Dvůr Pecínov

Dvůr Pecínov

Benešov, Středočeský kraj
Cafe Custoza na zámku Jemniště

Cafe Custoza na zámku Jemniště

Postupice, Středočeský kraj
Hostinec Fara

Hostinec Fara

Postupice, Středočeský kraj