Úvod > Česká nej > Historické > Manifestace 1989 na Václavském náměstí a Letenské pláni – největší manifestace v České republice
Historické

Manifestace 1989 na Václavském náměstí a Letenské pláni – největší manifestace v České republice

Nejvíce lidí se sešlo při demonstraci proti komunistickému režimu v listopadu 1989. Lidé během demonstrace vytvořili lidský řetěz z Letné až k Pražskému hradu.
Nejvíce lidí se sešlo při Sametové revoluci (termín vymyslel český novinář a používá se u revolucí, kde je moc získána bez násilí) v listopadu 1989 na Václavském náměstí (až 300 000) a Letenské pláni (přes 500 000) v Praze.

17. listopad se v Česku vztahuje ke dvěma historickým událostem. V roce 1939 došlo k uzavření českých vysokých škol a v roce 1989 začala sametové revoluce. 17. listopadu 1989 se konala povolená demonstrace k padesátému výročí uzavření českých vysokých škol. Po jejím oficiálním ukončení se velká část demonstrantů vydala na pochod do centra města, aby projevila nesouhlas s tehdejším komunistickým režimem. Pietní akt se ale brzy proměnil v protirežimní demonstraci, kdy dav skandoval hesla jako Zrušte monopol KSČ! a Chceme svobodné volby! Průvod se pak vydal na Vyšehrad, kde lidé pokládali květiny k hrobu Karla Hynka Máchy. Po skončení demonstrace většina účastníků pokračovala na Václavské náměstí. Cestu jim ale zahradily bezpečnostní složky, které vyzvaly dav k opuštění prostoru. Nebylo však kudy odejít, a tak policie pro „neuposlechnutí“ výzev začala účastníky protestu bít.

Pokojné demonstrace na Václavském náměstíPraze a na mnoha místech republiky už od 20. listopadu 1989 požadovaly vyšetření a potrestání zásahu na Národní třídě, politickou pluralitu, svobodné volby a odchod zkompromitovaných politiků. Večer 21. listopadu si zhruba 300 000 lidí na Václavském náměstí vyslechlo projevy představitelů OF a řady významných osobností, které promluvily z balkonu Melantrichu. Poprvé vystoupil i Václav Havel, který ohlásil program OF (Občanské fórum).

Přesvědčivý obraz o tom, že občané chtějí zásadní politické změny a stojí za Občanským fórem (OF), ukázaly především mohutné manifestace na pražské Letenské pláni 25. a 26. listopadu. Zúčastnilo se jich přes 500 000 lidí a poprvé je v přímém přenosu vysílala televize a rozhlas.


Konspirační teorie Sametové revoluce

V průběhu let vyšly v "sametových" událostech najevo záhadné skutečnosti, jenž postupně vyústily v několik konspiračních teorií. Jedna z nich vystvětluje, že za vším stála KSČM a vyvoláním protestů chtěli komunisté svrhnout stranické špičky. Některé fámy (např. o smyšlené smrti studenta Šmída) měla vyvolat StB.

Další z teorií hovoří o tom, že za vypuknutím protestů stojí sama Moskva a KGB, což by vysvětlovalo mimo jiné také to, proč tehdejší vláda nepřistoupila k vojenském zásahu, když sovětští vojáci a lidové milice byly na zásah připraveni.
Díky, že můžem! a akce pro mladé na 17. listopad 2023

Díky, že můžem! a akce pro mladé na 17. listopad 2023

Pouliční umění, koncerty, videomapping, výstavy a mnohem víc. To vše se už za pár dní odehraje na Národní třídě, která se už podesáté promění v korzo – pěší zónu plnou pouličního umění, a kulturního programu, jenž připomene důležitost listopadu 1989. V pátek 17. 11. 2023 zažijete v Praze Festival svobody, Sametové posvícení, Koncert pro budoucnost, Sametový průvod, videomapping na Národním divadlu a spoustu dalších akcí. Slavit se však bude po celé republice!

17 akcí a tipů, kam se vydat 17. listopadu

17 akcí a tipů, kam se vydat 17. listopadu

Sedmnáctý listopad podobně jako nedávné říjnové oslavy nabídne řadu akcí a speciálních prohlídek. Je co slavit: je to státní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studentů a také den, který v roce 1989, přesně před 34 lety, odstartoval sametovou revoluci. Kam se vypravíte s portálem Kudy z nudy vy?

30 let od sametové revoluce: oslavy v Praze, v celém Česku i v cizině

30 let od sametové revoluce: oslavy v Praze, v celém Česku i v cizině

Vyvrcholením oslav kulatého výročí sametové revoluce budou akce na Albertově, Národní třídě a Václavském náměstí v Praze, po celé republice se ale budou konat stovky dalších výstav, koncertů, besed a happeningů. Ať už jste pamětníky sametové revoluce anebo si atmosféru listopadu 1989 připomenete poprvé, užijte si všechny akce stejně jako tehdy společně s ostatními.

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava. Je obchodním a administrativním centrem, sídlí zde kina, divadla, bankovní domy, hotely, restaurace a desítky obchodů. Jedná se o tradiční místo oslav a veřejných shromáždění, které zažilo mnoho historických chvil.

30 let od sametové revoluce: užijte si výstavy, koncerty, festivaly a studentský průvod

30 let od sametové revoluce: užijte si výstavy, koncerty, festivaly a studentský průvod

Chcete znovu (anebo poprvé?) zažít atmosféru sametové revoluce, projít se se studentským průvodem z Albertova až na Národní třídu anebo si v Olomouci užít Sametovou noc? Portál Kudy z nudy už nyní přináší přehled TOP podzimních akcí z Prahy i dalších měst. Nezůstávejte doma a užijte si je společně s ostatními, stejně jako tehdy před třiceti lety. Bude to velké a bude to skvělé!

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Muzeum komunismu v Praze

Muzeum komunismu v Praze

V muzeu jsou vystaveny pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace. Uvidíte záblesk historie z originálních filmů, archivních fotografií, projekcí, rozhovorů, maleb, historických dokumentů a velkých zařízení které dohromady přivádí celou tuto kapitolu historie k životu.

30 let od sametové revoluce: retro dovolená aneb kam se jezdilo kdysi i nyní

30 let od sametové revoluce: retro dovolená aneb kam se jezdilo kdysi i nyní

Máchovo jezero, Lipno, Špindlerův Mlýn nebo Český ráj: to jsou místa, kam se za socialismu jezdilo na dovolenou. Prázdniny jsme trávili také na chatách a na chalupách a záviděli jsme těm, kteří jeli na výlet do Prahy, protože taková jízda metrem a po eskalátorech, to byl vážně zážitek!

Sametové tipy – oslavte státní svátek 17. listopadu

Sametové tipy – oslavte státní svátek 17. listopadu

V roce 2019 si připomínáme 30. výročí Sametové revoluce. Přinášíme vám tipy, jak státní svátek 17. listopadu oslavit. Pádem komunismu se Československo po 41 letech stalo svobodným demokratickým státem. Řada měst pořádá speciální akce k tomuto významnému výročí. Jinde si zase můžete užít řemeslné trhy nebo lampionový průvod. Jednou ze stěžejních akcí bude otevření nové stálé expozice Národního muzea věnované českým a slovenským dějinám 20. století.

30 let od sametové revoluce: Památky, které se povedlo zachránit či obnovit soutěží v anketě Památka roku 2019

30 let od sametové revoluce: Památky, které se povedlo zachránit či obnovit soutěží v anketě Památka roku 2019

Anketa Památka roku 2019 připomíná čtrnáct architektonických objektů, které se za uplynulých 30 let od sametové revoluce podařilo zrenovovat do původní krásy. A právě úcta k odborným znalostem a uměleckému a řemeslnému mistrovství těch, kteří o kulturní dědictví pečují, stála za vznikem ocenění Opera Historica. O tom, kdo toto ocenění obdrží, rozhodla veřejnost, a to hlasováním v anketě portálu Kudy z nudy. Hlasování probíhalo od 1. do 30. září 2019.

Televizní věž, Švejk, Kafka a Nobelova cena: patnáct žižkovských zastavení

Televizní věž, Švejk, Kafka a Nobelova cena: patnáct žižkovských zastavení

Jak dobře znáte Žižkov, jednu z nejznámějších pražských čtvrtí? Víte, že se můžete projít po starém popravišti, že z několika míst se otvírají fantastické výhledy na centrum města a že Žižkov má dodnes bohémské srdce? Například jedna stará tančírna se stala domovem divadla Járy Cimrmana.

17. listopad: umění v ulicích, cesta svobody, průvody i prohlídky památek

17. listopad: umění v ulicích, cesta svobody, průvody i prohlídky památek

Pamětníci vzpomínají a mládež tápe: co se vlastně stalo 17. listopadu? Ať už si připomeneme tragické události v říjnu a listopadu 1939 v tehdejším Protektorátu Čechy a Morava anebo Sametovou revoluci v roce 1989, vždy v událostech sehráli hlavní roli studenti.

32 let od sametové revoluce: jak jsme žili za socialismu?

32 let od sametové revoluce: jak jsme žili za socialismu?

Jak se žilo před listopadem 1989? Co jsme jedli a pili, co jsme mlsali, s čím jsme si hráli, co jsme si oblékali a čím jsme jezdili? Pojďte se společně s portálem Kudy z nudy vypravit do časů před sametovou revolucí. Začneme třeba v ulicích Malé Strany, kterou v létě 1989 beznadějně ucpaly trabanty.

30 let od sametové revoluce: monstrózní stavby socialismu

30 let od sametové revoluce: monstrózní stavby socialismu

Od vítězného února 1948 do sametového listopadu 1989 vznikla řada budov, které dodnes budí vášně. Pro někoho jde o unikátní a exotické klenoty, které vypovídají o tehdejší době, jiní by je okamžitě strhli a místo nich postavili cokoliv jiného. Které stavby to schytávají ze všech stran? Která je nejohavnější? A u které nezabralo oblíbené komunistické heslo „poručíme větru, dešti“?

30 let od sametové revoluce: Národní muzeum ve víru oslav

30 let od sametové revoluce: Národní muzeum ve víru oslav

Interaktivní výstava, vysílání speciálního rozhlasového studia a také několik premiér, například slavnostní otevření první nové stálé expozice v historické budově nebo podzemního tunelu, který obě budovy propojí: to všechno čeká Národní muzeum během oslav 30. výročí sametové revoluce.

30 let od sametové revoluce: pěší i autobusové výlety do osmdesátek

30 let od sametové revoluce: pěší i autobusové výlety do osmdesátek

Chtěli byste se podívat do městských ulic takových, jak vypadaly v dobách před sametovou revolucí? Zjistit, jak se během třiceti let proměnila známá místa, co přibylo a co se naopak ztratilo navždy? Vypravte se na Staroměstskou radnici v Praze anebo do Brna, kde připravili komentované výlety ve stylu osmdesátých let.

Procházka Prahou: krok za krokem po místech, kde probíhala Sametová revoluce 1989

Procházka Prahou: krok za krokem po místech, kde probíhala Sametová revoluce 1989

Rok 1989 byl plný změn, od lednového Palachova týdne přes listopadovou sametovou revoluci až do konce prosince. Pojďte se s portálem Kudy z nudy projít krok za krokem po místech, kde tehdy zápas o svobodu probíhal.

30 let od sametové revoluce: po stopách železné opony a co dnes najdete na hranicích?

30 let od sametové revoluce: po stopách železné opony a co dnes najdete na hranicích?

Téměř půl století rozděloval Evropu na východ a západ ostnatý obojek železné opony. Bylo to unikátní a zároveň strašlivé dílo, pod nímž umírali civilisté i pohraničníci. Jak se třicet let po listopadu 1989 proměnila místa kolem hranic a kde si železnou oponu připomenete?

30 let od sametové revoluce: třicet let obnoveného Junáka a českého skautingu

30 let od sametové revoluce: třicet let obnoveného Junáka a českého skautingu

Přátelství na celý život, nevšední dobrodružství a opravdové prožitky: to je skauting. Organizace Junák – český skaut letos slaví třicet let od svého obnovení. Víte, že jde o rekordně nejdelší období, kdy čeští skauti mohli volně žít bez zákazů a omezení?

Den boje za svobodu a demokracii: 10 tipů na oslavu výročí 17. listopadu mimo Prahu

Den boje za svobodu a demokracii: 10 tipů na oslavu výročí 17. listopadu mimo Prahu

Státní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studentů a také den, který před 34 lety v roce 1989 odstartoval sametovou revoluci – tím vším je 17. listopad. Portál Kudy z nudy pro vás má spoustu tipů a nápadů, kde si můžete užít podzimní volný den a co všechno můžete podnikat.

Kam se ještě můžete vypravit v listopadu? Máme pro vás několik tipů!

Kam se ještě můžete vypravit v listopadu? Máme pro vás několik tipů!

Sezóna hradů a zámků ještě neskončila. Navíc řadu míst můžete spatřit netradičně při výjimečných akcích, které během listopadu probíhají. Vybírat lze například z předvánočních trhů, speciálních prohlídek anebo zimních prohlídkových tras. Vydejte se třeba do Kuksu anebo na zámky Loučeň, Kynžvart, Valeč, Sychrov nebo na hrad Bouzov! Komentované prohlídky letos poprvé v historii nabízí i zámek Lány.

Korzo Národní zve na oslavu 17. listopadu

Korzo Národní zve na oslavu 17. listopadu

Organizátoři ze spolku Díky, že můžem zvou na čtvrteční oslavy 17. listopadu 2022 Korzo Národní na Národní třídě multižánrovým programem. Letos se vrací především živé umění, audiovizuální instalace, divadlo nebo koncerty. Po celý den čeká bohatý program i na rodiny s dětmi. Pietní místo, kam lidé přicházejí položit věnce nebo květiny, dostane také online podobu s možností zapálit svíčku na dálku. Kromě historie a připomínky sametové revoluce se akce zaměří na aktuální společenské výzvy. Nebudou chybět debaty věnované nadcházejícím prezidentským volbám, evropským tématům nebo ruské válečné agresi na Ukrajině.

Oslavy 17. listopadu: Korzo Národní je zpátky a nebude mu patřit jen původní dějiště revoluce

Oslavy 17. listopadu: Korzo Národní je zpátky a nebude mu patřit jen původní dějiště revoluce

Pouliční výstavy, světelné instalace nebo audiovizuální projekce budou během státního svátku čekat na návštěvníky Národní třídy. Tradiční srdce oslav – pietní místo, kam si lidé budou moct přijít zapálit svíčku, dostane po vzoru loňska také online podobu. Pořadatelé Korzo Národní kromě divadelních představení nebo talkshow slibují debaty živě přenášené z českého pavilonu EXPO 2020 v Dubaji. Z ampliónů v českých městech potom zazní Modlitba pro Martu a více než 40 významných budov se zbarví do českých národních barev – Češi a Češky si tak budou moct svátek připomenout nehledě na to, kde jsou. S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci vyzývají organizátoři především k dodržování hygienických opatření a vzájemné ohleduplnosti.

Oslavte výročí sametové revoluce satirickým pochodem Prahou

Oslavte výročí sametové revoluce satirickým pochodem Prahou

Organizátoři satirického karnevalového průvodu Sametové posvícení připravili na Den boje za svobodu a demokracii průvod tvořených zejména studenty ve spolupráci s neziskovkami a jejich klienty. Motto letošního ročníku zní "Ohýbání Komenského". Průvod nadrozměrných masek inspirovaný basilejským karnevalem Fasnacht vyrazí v 15:30 z Kampy, projde Karlovým mostem, Národní třídou, Ovocný trh, až doputuje do Kampusu Hybernská.

Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Letošní slavnostní ohňostroj v hlavním městě proběhne v již tradičnímu termínu a to 1. ledna v 18 hodin. Jeho název je Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce. Bude odpálen stejně jako v posledních letech v Letenských sadech a bude trvat 10 minut a 52 vteřin. Hodinu před ohňostrojem bude na letenský kopec promítán pomocí laseru odpočet, který divákům zpestří čekání. První zvukový efekt bude vypálen patnáct minut před 18. hodinou, další budou následovat v 10., 5. a 1. minutě před začátkem show.

Třicáté výročí svatořečení Anežky České: výstavy, národní pouť a dávná legenda

Třicáté výročí svatořečení Anežky České: výstavy, národní pouť a dávná legenda

Jedním z velkých okamžiků roku 1989 bylo svatořečení Anežky České, úzce spojené se sametovou revolucí. Pouhých pět dní po kanonizaci, k níž došlo 12. listopadu ve Vatikánu, odstartovaly události na Národní třídě pád komunistického režimu. Naplnilo se tak staré proroctví, že v Čechách bude dobře teprve tehdy, až bude Anežka Přemyslovna prohlášena za svatou?

Třicet let svobody: jak budeme letos slavit 30. výročí sametové revoluce?

Třicet let svobody: jak budeme letos slavit 30. výročí sametové revoluce?

Třicet let od pádu komunismu v roce 1989 sice budeme slavit až v listopadu, ale už nyní si stojí za to připomenout některé zajímavé akce a výstavy, které budou výročí tří desítek let svobody doprovázet. Těšit se můžete na výstavy, festivaly, průvody a koncerty.

Václav Havel – poslední československý a první český prezident

Václav Havel – poslední československý a první český prezident

Václav Havel (5. října 1936 Praha – 18. prosince 2011 Vlčice-Hrádeček) byl spisovatel a dramatik, jeden z prvních mluvčích Charty 77, vůdčí osobnost politických změn v listopadu 1989, poslední prezident Československa a první prezident České republiky po Sametové revoluci. Svými postoji v letech totality si získal postavení uznávané morální autority. Hloubkou názorů na problémy soudobé civilizace a promyšleností jejich formulací se stal i v nové ústavní funkci respektovanou osobností, mezi politiky ojedinělou.

Česko Běží Modře – Praha

Celé startovné bude použito na pomoc lidem na spektru autismu prostřednictvím organizace Za sklem o. s. Pro ty, kteří chtějí pomoci a zároveň běžet virtuálně bude i virtuální běh.
Praha, Praha

Česko Běží Modře – Zlín

Celé startovné bude použito na pomoc lidem na spektru autismu prostřednictvím organizace Za sklem o. s. Pro ty, kteří chtějí pomoci a zároveň běžet virtuálně bude i virtuální běh.
Zlín, Zlínský kraj

Run 4 help

Letenské sady, Praha.
Praha, Praha

NN Night Run Praha

Sobota 14. září 2024.
Praha, Praha

Letní Letná 2024 – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění

Letní Letná – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění proběhne jako již tradičně v Letenských sadech. Dvacátá první Letní Letná to nejlepší z nového cirkusu předvede od 15. srpna do 1. září 2024.
Praha 7, Praha

Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu

Pro všechny, které zajímá téma bylinek, připravilo Národní zemědělské muzeum Praha na sobotu 20. dubna voňavý bylinkový program.
Praha, Praha

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Rybářství je moderní, interaktivní expozice prezentující tradici českého rybníkářství, která byla roku 2015 oceněna 2. místem v národní soutěži Gloria musaealis. Expozici Rybářství najdete v prvním patře pražské budovy muzea vedle dalších expozic věnovaných přírodním zdrojům.
Praha 7, Praha

Expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu

Expozice vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí, oboru s tradicí, kde role člověka byla vždy zásadní. Představuje profesi, v níž je důležitá etika, morálka lidí, ale je to i obor hospodářsky přínosný, schopný produkce kvalitních potravin.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Praha – Letná

Když se řekne Letná, vybaví se nám především park Letenské sady a Letenská pláň, místo kulturních a sportovních akcí. Mimo je Letná také jednou z čtvrtí Prahy 7 se zajímavou zástavbou či stadion AC Sparta Praha.
Praha 7, Praha

Shaolin kung-fu Praha – kurzy pro děti

Shaolin kung-fu je bojové umění, které v sobě skrývá velkou sílu. Proniknout a osvojit si bojové techniky Shaolin kung-fu však vyžaduje silnou vůli, vybudování dobré fyzické zdatnosti a uvědomění si své životní cesty. Rád vás na této cestě budu provázet a předám důležité techniky a metody.
Praha 7, Praha

Metronom na Letné – kyvadlo nad Prahou

Na místě, kde v minulosti stával Stalinův památník, se dnes kývá z jedné strany na druhou obrovské kyvadlo metronomu – Stroje času sochaře Vratislava Nováka, které sem bylo umístěo roku 1991. Od metronomu si užijete krásné panorama na Prahu a její mosty.
Praha 7, Praha

Inline kurzy bruslení na Letné

Kurzy inline brusleni a freestyle slalomu v Praze na Letné. Nabízíme výuku inline bruslení ve formě dětských, víkendových a individuálích inline kurzů.
Praha 7, Praha

Kurzy inline bruslení Letná – Stromovka

Inline kurzy pro dospělé jsou určeny pro toho, kdo se učí na inline bruslích první krůčky i pro ty, kteří už nějakou dobu jezdí, ale chtějí vypilovat techniku brždění, zatáčení nebo jízdu vzad. Inline bruslení je sport vhodný pro všechny věkové kategorie od jara do podzimu.
Praha, Praha

Klubovna Lawn Tennis Clubu Praha na Letné

Provizorní budova bývalého Lawn Tennis Clubu (LTC) Praha je dřevěná stavba z roku 1926. Budova se nachází v Letenských sadech.
Praha 7, Praha

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.
Praha 7, Praha

Muzeum kávy – Galerie Scarabeus

Expozice pražského Muzea kávy je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa. Muzeum kávy, cukrárna a kavárna Alchymista tvoří společně s Galerií Scarabeus unikátní celek. Milovníci kávy si v muzeu přijdou na své!
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné. Sídlí v ulici Jana Zajíc, blízko stadionu Sparta. Její interiér je nádherný, obsluha příjemná a zákusky určitě stojí za ochutnání. Navíc má Alchymista i Muzeum kávy a také čarokrásnou zahradu.
Praha 7, Praha

Farm Letná

Zakládáme si na přípravě jídel z čerstvých a kvalitních surovin, nepoužíváme žádné náhražky, polotovary a glutamáty.
Praha, Praha

MyStay – bezkontaktní nástroj pro hotelové recepce

MyStay je platforma, která naplní přání a potřeby všech hostů, a kterou je lehké integrovat a přizpůsobit pro jakýkoli ubytovací zařízení. Nabízí online check-in, automatizovanou komunikaci, digitální informace upsell hotelových služeb a nabídek.
Praha, Praha

Presto kurzy vaření

Nabízíme pro všechny milovníky dobrého jídla a příjemného stolování kurzy vaření poblíž centra Prahy. Kurzy jsou vedeny zábavnou metodou a jsou určeny všem, ať začátečníkům nebo i pokročilejším, kteří rádi vaří a neví jak na to, i těm, kteří vědí jak na to a chtějí se naučit ještě více.
Praha 7, Praha

Argentinská restaurace Rotisería Cruz na pražské Letné

Tradiční streetfood z Jižní Ameriky ochutnáte v restauraci Rotisería Cruz, kterou v polovině roku 2023 otevřel rodák z Argentiny. Důraz je kladen na čerstvé suroviny.
Praha 7, Praha

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse.
Praha 7, Praha

Restaurace Občanská plovárna

Občanská plovárna je rozhodně jedno z nejatraktivnějších míst v Praze, kde se můžete výborně najíst. Charakteristická architektura budovy na břehu Vltavy nabízí naprosto úžasný výhled přes řeku na Staré Město, velkou terasu nad hladinou, zahradu i hlídané parkování v objektu.
Praha 1, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 7, Praha