!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Dopravní > Expozice historických motocyklů Kašperské hory - největší expozice historických motocyklů v ČR
Dopravní

Expozice historických motocyklů Kašperské hory - největší expozice historických motocyklů v ČR

V Kašperských Horách je k vidění největší expozice historických motocyklů v Česku. Některé vystavené exponáty jsou světové unikáty, dochované v jediném kuse, jiné jsou jediné dochované exempláře v České republice.
Muzeum historických motocyklůKašperských Horách vzniklo v roce 1990 a postupně k němu přibyly další dvě pobočky. Jedná se o muzeum v Železné Rudě a v Bečově nad Teplou. Ve všech výše zmíněných lokalitách se nachází v součtu přes 170 kusů motocyklů, 80 kusů historických jízdních kol a několik historických automobilů. Díky těmto číslům patří toto muzeum k největším v České republice. Kolekce se neustále doplňují o nové exponáty.

První vrak historického motocyklu se k majitelům a provozovatelům muzea dostal v polovině 70. let. Po jeho úspěšné renovaci začala vznikat jedna z největších kolekcí historických motocyklů v tehdejším Československu, dnes v České republice.

Znalcovo oko jistě ocení např. čtyřválcový Ariel, řemenový Wanderer z roku 1913 a další výjimečné motocykly. V jednotlivých expozicích lze najít i mnoho světových unikátů dochovaných v jediném kuse, např. JAC 500 či motocykl Wagner. Na své si přijde i naprostý laik, který bude bezesporu uchvácen nejdelším vyráběným motocyklem na světě značky Čechie. Zajímavostí je též jízdní kolo od firmy Kohout z roku 1890, jehož průměr předního kola činí téměř 160 cm.
 
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách

Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách

Vydejte se s námi zpět do historie či vlastního dětství. Aspoň částečně vám to umožní jedna z největších tuzemských kolekcí historických motocyklů a hraček.

Muzeum historických motocyklů Železná Ruda

Muzeum historických motocyklů Železná Ruda

Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Mezi světové unikáty tohoto historického muzea patří např. motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921 či první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech.

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů v Bečově nad Teplou nabízí ukázku více jak 50 kusů historických motocyklů, dále historická jízdní kola a motocyklové motory.

28.12.
1.1.
Zimní prohlídky hradu Kašperk

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Kašperské Hory, Šumava
16.1.
17.1.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
31.10.
Zamykání hradu Velhartice

Zamykání hradu Velhartice

Velhartice, Šumava