Úvod > Česká nej > Dopravní > Expozice historických motocyklů Kašperské hory - největší expozice historických motocyklů v ČR
Dopravní

Expozice historických motocyklů Kašperské hory – největší expozice historických motocyklů v ČR

V Kašperských Horách je k vidění největší expozice historických motocyklů v Česku. Některé vystavené exponáty jsou světové unikáty, dochované v jediném kuse, jiné jsou jediné dochované exempláře v České republice.
Muzeum historických motocyklůKašperských Horách vzniklo v roce 1990 a postupně k němu přibyly další dvě pobočky. Jedná se o muzeum v Železné Rudě a v Bečově nad Teplou. Ve všech výše zmíněných lokalitách se nachází v součtu přes 170 kusů motocyklů, 80 kusů historických jízdních kol a několik historických automobilů. Díky těmto číslům patří toto muzeum k největším v České republice. Kolekce se neustále doplňují o nové exponáty.

První vrak historického motocyklu se k majitelům a provozovatelům muzea dostal v polovině 70. let. Po jeho úspěšné renovaci začala vznikat jedna z největších kolekcí historických motocyklů v tehdejším Československu, dnes v České republice.

Znalcovo oko jistě ocení např. čtyřválcový Ariel, řemenový Wanderer z roku 1913 a další výjimečné motocykly. V jednotlivých expozicích lze najít i mnoho světových unikátů dochovaných v jediném kuse, např. JAC 500 či motocykl Wagner. Na své si přijde i naprostý laik, který bude bezesporu uchvácen nejdelším vyráběným motocyklem na světě značky Čechie. Zajímavostí je též jízdní kolo od firmy Kohout z roku 1890, jehož průměr předního kola činí téměř 160 cm.
 
Naposledy změněno: 15. 7. 2021
Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách

Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách

Vydejte se s námi zpět do historie či vlastního dětství. Aspoň částečně vám to umožní jedna z největších tuzemských kolekcí historických motocyklů a hraček.

Muzeum historických motocyklů Železná Ruda

Muzeum historických motocyklů Železná Ruda

Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Mezi světové unikáty tohoto historického muzea patří např. motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921 či první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech.

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů v Bečově nad Teplou nabízí ukázku více jak 50 kusů historických motocyklů, dále historická jízdní kola a motocyklové motory.