!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Architektonické > Škroupovo náměstí v Praze - dokonalé kruhové náměstí
Architektonické

Škroupovo náměstí v Praze - dokonalé kruhové náměstí

Škroupovo náměstí je veřejné prostranství v Praze 3 poblíž Žižkovského vysílače. Náměstí se nachází ve čtvrti Žižkov, asi 200 metrů východně od Riegrových sadů a 200 metrů severně od náměstí Jiřího z Poděbrad. Náměstí má tvar kruhu o průměru asi 150 metrů, z něhož vybíhají čtyři ulice. Nese jméno českého hudebního skladatele Františka Škroupa.
Že takzvaný pražský Kulaťák ve skutečnosti není kulatý ví kdekdo, ale dokonalé kruhové náměstíPraze skutečně existuje. Nese jméno českého hudebního skladatele Františka Škroupa a najdete ho na Žižkově, mezi televizní věží a Riegrovými sady.

Náměstí má tvar kruhu o průměru asi 150 metrů, ale víc než tvar jej proslavila vůbec první oficiálně povolená manifestace opozičních seskupení v období normalizace. Uskutečnila se 10. prosince 1988, výroční den přijetí Všeobecné deklarace lidských práv, a vystoupil na ní i budoucí prezident Václav Havel.
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Restaurace Oblaca v Žižkovské věži - gastronomický zážitek 66 metrů nad zemí

Restaurace Oblaca v Žižkovské věži - gastronomický zážitek 66 metrů nad zemí

Restaurace Oblaca představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Zdejší filozofií je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka.

Dům Radost na Žižkově se střešní vyhlídkou

Dům Radost na Žižkově se střešní vyhlídkou

Dům Radost na Žižkově, známý také jako Dům odborových svazů, nabízí nevšední výhled ze své střechy. Pro veřejnost je zde otevřeno v sezóně tj. od dubna do konce září. Konají se zde i kulturní akce.

Rajská zahrada na Žižkově

Rajská zahrada na Žižkově

Rajská zahrada je luxusní park, který byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Poskytuje zázemí pro trávení volného času jak aktivně na hřišti, tak pasivně v kavárně.

One Room Hotel - luxusní ubytování na Žižkovské věži

One Room Hotel - luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá One Room Hotel. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.

Televizní věž Žižkov - Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov - Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.

Plavecký bazén Pražačka

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 26 x 14,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.

Pomník Jaroslava Seiferta na Žižkově

Pomník Jaroslava Seiferta na Žižkově

Památník žižkovského rodáka je umístěn poblíž míst, kde básník žil, na malém pozemku mezi ulicemi Seifertova, Chelčického a Táboritská. Má podobu kamenné stuhy s citátem ze Seifertovy básně Prosinec 1920.