!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Architektonické > Poslední malostranská požární ulička
Architektonické

Poslední malostranská požární ulička

V ulici U Lužického semináře v Praze najdete velice těsnou uličku, která ve svém nejširším bodu měří pouhých 70 cm. Prostor sloužil ve středověku jako přístupový koridor k Vltavě.
Z odborného hlediska se však nejedná o "plnohodnotnou" ulici, prostor architekti označují jako "soutěsku". Těsnou uličku v blízkosti Karlova mostu tvoří kamenné schody z ulice U Lužického semináře, které ústí  na dvůr restaurace u kraje Čertovky.  Nahoře i dole jsou instalovány semafory pro pěší, které tu řídí "dopravní situaci".
Naposledy změněno: 23. 10. 2019
Nejužší pražská ulička

Nejužší pražská ulička

Bezejmenná pražská ulička vedoucí z ulice U Lužického semináře na zahrádku restaurace Čertovka je tak úzká, že tam provoz musí řídit semafor. Jedná se o poslední požární uličku na Malé Straně.

Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Po stopách pana Hergeta v centru Prahy

Po stopách pana Hergeta v centru Prahy

Jedním z oblíbených cílů pražských výletů se během posledních let stala Hergetova cihelna na Malé Straně s noblesní restaurací, muzeem Franze Kafky a dalšími atrakcemi. Proč se místu říká cihelna, po kom se jmenuje a kdo byl pan Herget? Odpovědi pro vás hledá portál Kudy z nudy.