ÚvodČeská nejArchitektonickéKryštof Dientzenhofer – jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů a architektů v Čechách
Architektonické

Kryštof Dientzenhofer – jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů a architektů v Čechách

Když se píše o stavitelské rodině Dientzenhoferů, nejčastěji se objevuje jméno Kiliána Ignáce. Jeho otec Kryštof Dientzenhofer (7. července 1655, St. Margarethen, Německo – 20. června 1722, Praha) zůstává skrytý v pozadí a téměř neznámý. Přitom i jeho dílo je mimořádné svým rozsahem i úrovní barokní architektury.
Z malého statku Gugghof v osadě St. Margarethen v Horním Bavorsku pocházelo pět bratrů. Po otcově smrti v roce 1673 se vydali do Prahy, která od konce třicetileté války zažívala barokní stavební horečku. Všech pět bratrů našlo uplatnění ve stejném oboru a zastávali významná místa dvorních architektů v Horní Falci, Bavorsku, Hesensku, Durynsku a Slezsku, pouze Kryštof se natrvalo usadil v Čechách.

Začal pracovat ve firmě pražského stavitele a architekta Abrahama Leuthnera, a to na stavbě zámku v Ostrově, pevnosti v Chebu a přestavbě cisterciáckého kláštera ve Waldsassenu. Prvním Kryštofovým samostatným dílem byla přestavba poutního místa v Chlumu Svaté Máří, zahájená v roce 1687. O dva roky později mu bylo svěřeno rozšíření kláštera v Teplé, budoval také kapli sv. Maří Magdalény na Skalce v Mníšku pod Brdy a kapli Zjevení Páně ve Smiřicích. Řídil rovněž přestavbu Břevnovského kláštera s kostelem sv. Markéty.
V roce 1685 se Kryštof oženil s vdovou po zednickém mistrovi Johannu Georgu Aichbaurovi Annou Marií. Vedle dvou dětí vyženil i domek na Malé Straně, takže se mohl stát malostranským měšťanem a byl rovněž přijat do malostranského zednického cechu. Měli pět dětí, dvě dcery a tři syny, z nichž nejtalentovanější byl Kilián Ignác (1689–1751). Otec mu dopřál vzdělání, tedy něco, co Kryštofovi chybělo a co mu konkurenti často předhazovali. Když se Kilián Ignác v roce 1715 vrátil z pětileté cesty po Německu a Itálii, začal pomáhat otci na jeho stavbách a řadu z nich také po Kryštofově smrti v roce 1722 dokončil.

Kromě malostranského chrámu sv. Mikuláše, který nakonec ani Kilián Ignác neviděl v jeho výsledné podobě a dokončil jej teprve jeho zeť Anselmo Lurago, byla společným projektem otce a syna Dientzenhoferových například Loreta v Praze na Hradčanech a Broumovská skupina kostelů, jedenáct venkovských kostelů budovaných na přání benediktinů v krajině kolem Broumovského kláštera. Kryštof vypracoval projekty ke kostelu sv. Michala ve Vernéřovicích (základní kámen položen v roce 1719) a kostela sv. Jakuba v Ruprechticích (základní kámen položen v roce 1720).

Kryštof Dietzenhofer zemřel 20. června 1722 v Praze ve věku 67 let. Když v roce 1709 dokončil kostel sv. Máří Magdaleny v dnešní Karmelitské ulici na Malé Straně, nechal si v něm zřídit rodinnou hrobku. Za Josefa II. byl kostel zrušen, dnes je důstojným sídlem Českého muzea hudby. Ostatky Dientzenhoferů byly už v roce 1783 přeneseny na Malostranský hřbitov, přesné místo nového hrobu se však nedochovalo.
 
Kostel sv. Jakuba Většího v Ruprechticích Památky

Kostel sv. Jakuba Většího v Ruprechticích

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního dřevěného kostelíka, který je poprvé připomínán k roku 1386. Kostel se nachází na návrší v severní části obce Ruprechtice na Broumovsku uprostřed hřbitova.

Kostel sv. Barbory v Otovicích Památky

Kostel sv. Barbory v Otovicích

Na místě dnešního kostela stával dřevěný kostel patřící protestantům, který byl roku 1724 zbourán. Současný kostel sv. Barbory byl postaven v letech 1725 – 1727 pravděpodobně podle plánů Kryštofa Dientzenhofera, stavbu však vedl jeho syn Kilián Ignác Dientzenhofer.

Kostel sv. Máří Magdalény v Božanově Památky

Kostel sv. Máří Magdalény v Božanově

Kostel sv. Maří Magdalény tvoří výraznou dominantu obce Božanov. Barokní kostel byl postaven v letech 1735-1743 a je pravděpodobně dílem K. I. Dienzenhofera. Jeho zvláštností je především kruhový půdorys hlavní lodě a eliptický presbytář, na nějž navazuje hranolová věž.

Broumovská skupina kostelů Památky

Broumovská skupina kostelů

Unikátní architektonickou památkou regionu Broumovsko jsou barokní kostely, postavené na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce. Kostely vznikly v poměrně krátkém čase, v rozmezí let 1719-43.

Unikátní broumovské kostely jsou otevřeny pro turisty po celé léto

Unikátní broumovské kostely jsou otevřeny pro turisty po celé léto

Letos jsou opět otevřeny broumovské kostely veřejnosti po celou dobu letních prázdnin. Osm unikátních kostelů na Broumovsku je letos opět otevřeno veřejnosti každou prázdninovou sobotu. Vstupné je dobrovolné a půjde předně na opravu těchto barokních skvostů.

50 tipů, jak poznat české baroko

50 tipů, jak poznat české baroko

Česká barokní krajina, kostely, statky, zámky, usedlosti, ale i drobné sakrální stavby, patří podle některých kunsthistoriků k nejcennějšímu příspěvku, který v oblasti kultury dala Česká země celému světu. Ne nadarmo je soubor našich barokních památek tím nejrozsáhlejším památkově chráněným souborem u nás a nikoli nadarmo chrání jeho notnou část i UNESCO. Nejvýznamnějšími barokními architekty byli Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové a tvůrce tzv. barokní gotiky Jan Blažej Santini Aichel. Matyáš Bernard Braun je autorem alegorických soch ctnostní a neřestí v Kuksu. Jan a Ferdinand Maxmilián Brokofové osadili sochami světců Karlův most. Světového věhlasu dosáhli malíři Karel Škréta, Petr Brandl a Václav Vavřinec Reiner. Inspirujte se na Kudy z nudy a vydejte se poznat období, které pozměnilo ráz naší krajiny.

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze Památky

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zvonice překvapivě nepatří ke kostelu a má zvláštní vchod.

#světovéČesko a Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha: jeden z nejstarších pivovarů na světě

#světovéČesko a Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha: jeden z nejstarších pivovarů na světě

Nejstarší mužský klášter v Čechách, poslední dochovaný větrný mlýn v Praze i jeden z nejstarších pivovarů v Evropě: to všechno poznáte při návštěvě Břevnova, jedné z částí Prahy 6. Zdejší klášterní pivo Benedict ochutnáte přímo na místě v Klášterním šenku.

Zámek Ostrov Památky

Zámek Ostrov

Jedná se o komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek a Palác princů. Jižně a zejména západně od zámku se rozprostírá Zámecký park – kdysi zvaný osmý div světa.

Klášter Teplá Památky

Klášter Teplá

Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech, leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá. Prohlédnete si zde historické interiéry s rozsáhlou knihovnu, součástí expozice je kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století.

Poznejte pověstné pražské baroko

Poznejte pověstné pražské baroko

Pražské baroko je skutečný pojem. Objevíte je téměř všude, nechalo svůj otisk na fasádách kostelů, paláců i měšťanských domů na Malé Straně a na Starém Městě. Barokní architekti vtiskli městu nad Vltavou neopakovatelný styl a jedinečnou krásu, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Chebský Špalíček – symbol chebské architektury Památky

Chebský Špalíček – symbol chebské architektury

Unikátní komplex jedenácti středověkých kupeckých domů zvaný Špalíček se nachází v severní části chebského náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Seskupení domů, které vyrůstalo od 13. století na místě kramářských bud a masných krámů, rozděluje Kramářská ulička široká pouhých 160 cm.

Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích Památky

Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1361, městem jsou Smiřice od roku 1659. Město se mimo jiné chlubí tím, že zde byl po 1. světové válce postaven jez s nejvyšším převýšením na Labi.

Kaple sv. Máří Magdalény v Mníšku pod Brdy Památky

Kaple sv. Máří Magdalény v Mníšku pod Brdy

Kostelík Máří Magdalény z roku 1693 byl vybudován stavitelem Kryštofem Dienzenhoferem. Vzorem pro vybudování kostelíka byla skalní kaple ve francouzském Aix en Provence, kde sv. Maří Magdaléna dlela na pokání. Zvláštností této stavby byly vnitřní omítky napodobující krápníkovou jeskyni.

Barokní kaple Nejsvětější Trojice v Teplé Památky

Barokní kaple Nejsvětější Trojice v Teplé

Osmiboká centrální budova se dvěma řadami oken s jehlancovou střechou a sloupkovou lucernou byla postavena na místě špitálního kostela v letech 1692-1699 Kryštofem Dienzenhoferem.

Klášterní zahrada na Břevnově Příroda

Klášterní zahrada na Břevnově

Zahrada břevnovského kláštera, někdy zvaná také Markétská je společně s klášterem chráněna jako národní kulturní památka ČR. Dělí se na dolní (klauzurní) část a horní sad. Dolní část je otevřena během dne, horní sad můžete navštívit kdykoliv. Pavilon Vojtěška je přístupný pouze s průvodcem.

Barokní areál Skalka – poutní kostel u Mníšku pod Brdy Příroda

Barokní areál Skalka – poutní kostel u Mníšku pod Brdy

Severně od Mníšku pod Brdy na návrší Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu Skalka vede z městečka Mníšek pod Brdy naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami z roku 1672. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí.

Písecká brána na Praze 6 Kultura

Písecká brána na Praze 6

Dokážete si představit, že Prahu dříve svíraly mocné hradby s mohutnými bastiony a několika málo branami, které dovolovaly vstup do "pevnosti"? Jedním z dochovaných fragmentů barokního fortifikačního systému se stala Písecká brána na Praze 6.

Svatá Hora u Příbrami – obdivované mariánské poutní místo Památky

Svatá Hora u Příbrami – obdivované mariánské poutní místo

Známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem Příbram již více než 300 let. Původní kapli ze 14. stol. roku 1647 přebudovali jezuité na svatyni, Svatá Hora stala jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě. V roce 2015 byla rekonstruována.

Valkounský palác na Malé Straně v Praze Památky

Valkounský palác na Malé Straně v Praze

Původně gotický dům, renesančně a roku 1704 barokně přestavěný Kryštofem Dientzenhoferem. V letech 1705–23 patřil J. B. Santinimu, který vytvořil vrcholně barokní domovní průčelí, z nějž se zachovaly jen zvlněné římsy. Dnes se zde nachází Hostel Santini Prague.

#světovéČesko a příběh rodu Šternberků: život se zářící hvězdou

#světovéČesko a příběh rodu Šternberků: život se zářící hvězdou

V erbu Šternberků září zlatá osmicípá hvězda v modrém poli a rodové heslo latinsky zní „Nescit occasum“, tedy nezná západu či nikdy nezapadá. Jméno rodu zní i v názvu hradu Český Šternberk: ostatně právě tam je zámeckým pánem hlava rodu, Zdeněk ze Šternberka (*1923). Mimochodem, je již dvacátou generací od zakladatele rodu.

Břevnovský klášter – nejstarší fungující klášter v ČR Památky

Břevnovský klášter – nejstarší fungující klášter v ČR

Tento první mužský benediktinský klášter v Čechách, ležící na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou, založili 14.1.993 pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. Podle legendy se název kláštera odvozuje podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se Boleslav s Vojtěchem setkal.

300 let od smrti barokního stavitele Kryštofa Dientzenhofera

300 let od smrti barokního stavitele Kryštofa Dientzenhofera

Klášterní kostel svaté Markéty v Praze-Břevnově, kaple Zjevení Páně ve Smiřicích, klášter a kaple Nejsvětější Trojice v Teplé a hlavně kostel svatého Mikuláše na Malostranském náměstí, zářící perla pražského baroka: to jsou nejznámější stavby Kryštofa Dientzenhofera (7. července 1655, St. Margarethen, Německo – 20. června 1722, Praha), jednoho z nejvýznamnějších barokních stavitelů a architektů v Čechách. Letos si připomínáme výročí 300 let od jeho úmrtí.

Znáte broumovské kostely? Nově jsou národními kulturními památkami

Znáte broumovské kostely? Nově jsou národními kulturními památkami

Unikátní architektonickou památkou regionu Broumovsko jsou barokní kostely, postavené v letech 1709-1743 na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce. Soubor církevních památek nazvaný Broumovská skupina kostelů se letos zapsal mezi národní kulturní památky. Udělejte si jarní výlet k některým z nich. Objevíte úžasné stavby s mimořádným geniem loci.

Znáte stavby architektů z rodiny Dientzenhoferů?

Znáte stavby architektů z rodiny Dientzenhoferů?

Ráz české barokní krajiny výrazně ovlivnily desítky kapliček, kostelíků a kostelů roztrošených volně na tradičních poutních místech i v okolí lidských obydlí. Velký vliv na jejich podobu měla rodina architektů a stavitelů Dientzenhoferů. Vydejte se na výlety za skvosty z pera Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Putování za příběhy nejznámějších staveb Kiliána Ignáce Dientzenhofera

Putování za příběhy nejznámějších staveb Kiliána Ignáce Dientzenhofera

V sobotu 12. prosince to bude právě 269 let ode dne, kdy v Praze zemřel věhlasný architekt českého vrcholného baroka Kilián Ignác Dientzenhofer. Znáte ho všichni, ze dvou set jeho staveb jich většina patří mezi skutečné barokní skvosty. Představí vám je portál Kudy z nudy.

#světovéČesko a Svatá Hora u Příbrami: tichý půvab mariánských poutních míst a šatů pro Pannu Marii

#světovéČesko a Svatá Hora u Příbrami: tichý půvab mariánských poutních míst a šatů pro Pannu Marii

Poutní areál Svatá Hora u Příbrami: úhledný, barokní svět sevřený ve zdech pestře malovaných ambitů. Slavné mariánské poutní místo je podobně jako další významné památky poměrně malé, ale jeho význam pro věřící je obrovský, navíc se honosí tradicí dlouhou bezmála 400 let.

Poutní kostel Chlum Svaté Maří Památky

Poutní kostel Chlum Svaté Maří

Nedaleko Sokolova se nachází velice půvabné místo. Dostalo název Chlum Svaté Maří a je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších barokních souborů v celé České republice. Jedná se o areál a komplex budov bývalého kláštera, k němuž se přidružil kostel svaté Maří Magdalény.

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze Gurmánská turistika

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.

Klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie – Nová Paka Památky

Klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie – Nová Paka

Barokní chrám z osmnáctého století je nejvzácnější památkou Nové Paky. Kostel Nanebevzetí Panny Marie dokonce patří mezi nejkrásnější barokní stavby první čtvrti 18. století ve střední Evropě.

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury Památky

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury

Rozsáhlý barokní palác, který dal v druhé polovině 17. století vystavět tehdejší nejvyšší kancléř Jan Hartwig z Nostitz v sobě skrývá unikátní knihovnu s 15 tisíci historickými svazky, kapli a obrazárnu. Palác není běžně přístupný, konají se zde však krátkodobé výstavy.

Hroznatova akademie v Teplé Památky

Hroznatova akademie v Teplé

Kulturně-vzdělávací centrum Hroznatova akademie působí v prostorách jižního křídla kláštera, které v letech 2012-2015 prodělalo rozsáhlou rekonstrukci. Jeho cílem je prezentovat veřejnosti místo, ve kterém sídlí a jeho historii, a nabídnout zajímavé aktivity všem, zejména z regionu.

Malostranské náměstí v Praze Památky

Malostranské náměstí v Praze

Malebné náměstí je odedávna centrem Malé Strany. Místo pro něj bylo vybráno v blízkosti brodů, mimo dosah častých záplav, kterými byla pověstná neregulovaná řeka Vltava. Náměstí je součástí Královské cesty – procházely tudy korunovační průvody a za Rakouska-Uherska tu sídlily nejvyšší zemské úřady.

Broumovské diskuse 2024

Konference, na které se nespěchá. V roce 2024 se uskuteční už 11. ročník akce, při které se v Broumově potkávají lidé napříč generacemi, profesemi, názory i místy, kde žijí. Spojuje je pocit zodpovědnosti za svět, ve kterém žijeme.
Broumov, Královéhradecký kraj

Adventní trh v klášteře Broumov 2024

Tradiční vánoční trhy v areálu broumovského benediktinského kláštera. Přijďte si vychutnat krásnou předvánoční atmosféru spojenou s ukázkou řemesel, občerstvením a prodejem kvalitních regionálních produktů.
Broumov, Královéhradecký kraj

Bronislava Bakule Malá v Galerii Dům v Broumově

Díla grafičky Bronislavy Bakule Malé budou k vidění v Galerii Dům v Broumově.
Broumov, Královéhradecký kraj

Klášterní zahrada 2024 – David Tureček

V Klášterní zahradě v Broumově budou letos díla Davida Turečka.
Broumov, Královéhradecký kraj

Rodopis – koníček na celý život

Přednáška o tvorbě rodokmenů s genealožkou Helenou Voldánovou.
Police nad Metují, Královéhradecký kraj

Nezakrytá okna Friedl Dicker Brandeisové

Výstava obrazů jedenácti umělců ve Staré papírně – Čapkově mlýně v Hronově.
Hronov, Královéhradecký kraj

66. ročník silničního běhu Hronov – Náchod

Jedná se o 66. ročník tradičního silničního běhu z náměstí v Hronově a přes Velké Poříčí do Náchoda v délce 8850 m. Akce je určena pro všechny věkové kategorie, registrované i neregistrované závodníky.
Hronov, Královéhradecký kraj

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec 2025

Během mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci se můžete potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí. Na festivalu je možné každoročně zhlédnout exotické soubory z daleké Asie, Jižní Ameriky, Afriky či Austrálie.
Červený Kostelec, Královéhradecký kraj

Hřebenovka Ještěd-Praděd: multifunkční turistická magistrála

Hřebenovka – vrcholová trasa vedoucí z Libereckého kraje přes Německo, Polsko a Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj až na Praděd. Poznejte trasu, která byla proznačena již na začátku 20. století a provede vás přes vrcholky všech pohoří při hranici.
Broumov, Královéhradecký kraj

Mariánský sloup na náměstí v Broumově

Mariánský sloup se nachází uprostřed broumovského Mírového náměstí. Dal jej postavit opat broumovského kláštera Otmar Zinke v roce 1706 jako dar městu Broumovu.
Broumov, Královéhradecký kraj

Turistická trasa z Broumova na Hvězdu a Ostaš

Středně náročná turistická trasa měří necelých 12 km. Zdejší krajina je pozoruhodná, krásná, tajemná, jedinečná a rozhodně má návštěvníkům co nabídnout. Vydejte se na výlet nádhernou přírodu s romantickými skalami a dech beroucími výhledy do kraje.
Broumov, Královéhradecký kraj

Broumovská skupina kostelů

Unikátní architektonickou památkou regionu Broumovsko jsou barokní kostely, postavené na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce. Kostely vznikly v poměrně krátkém čase, v rozmezí let 1719-43.
Broumov, Královéhradecký kraj

Cyklodům Broumov

Půjčovna kol a elektrokol, úschovna kol a zavazadel, dobíjecí stanice pro elektrokola, WC. K dispozici jsou stojany se zásuvkami 230 V pro dobíjení elektrokol. O tom, že zázemí pro vaše kola je v perfektní svědčí i udělení certifikace Cyklisté vítáni.
Broumov, Královéhradecký kraj

Galerie Dům v Broumově

Galerie Dům se nachází uprostřed klášterní zahrady v Broumově, kterou založil ve druhé polovině 17. století opat Thomas Sartorius.
Broumov, Královéhradecký kraj

Karta hosta Broumovsko

Turistické atraktivity regionu Broumovsko můžete od roku 2021 navštívit s výhodnou Kartou hosta Broumovsko. Jedinečné zážitky na kouzelných místech si tak vychutnáte ještě se zajímavou slevou.
Broumov, Královéhradecký kraj

Dětská galerie Lapidárium v Broumovském klášteře

V Broumovském klášteře se nachází Dětská galerie Lapidárium. Pořádá zajímavé autorské výstavy zaměřené hlavně na děti a mládež.
Broumov, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace

Penzion Diana Broumov

Penzion se nachází v nádherné rekreační oblasti JanovičkyO penzionu Diana vzdálené 8 km od Broumova. Přímo z penzionu je hezký výhled na Broumovský výběžek a Krkonoše.
Broumov, Královéhradecký kraj

Cukrárna For You

Zmrzlina z Opočna, regionální zákusky, lahodné chlebíčky, chutná káva a příjemné posezení.
Broumov, Královéhradecký kraj

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer zve k posezení v příjemném, klidném a inspirujícím prostředí kláštera u jedinečné a exklusivně pražené kávy trutnovské pražírny. Zvláště pro děti je velkým lákadlem široká nabídka zmrzlin.
Broumov, Královéhradecký kraj

Benediktinské oplatky z Broumovského kláštera

Lehké a křupavé benediktinské oplatky různých příchutí se připravují podle starých receptur benediktinských mnichů v Broumovském klášteře. V klášterní kavárně Café Dientzenhofer se dají koupit teplé i studené.
Broumov, Královéhradecký kraj

Dům hostů – ubytování v Broumovském klášteře

Dopřejte si nevšední zážitek z ubytování v Broumovském klášteře. Dům hostů nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Celková kapacita ubytovacího komplexu je 70 lůžek.
Broumov, Královéhradecký kraj

Benediktinské sklepy v Broumově

Vinný sklep v atraktivních prostorech sklepů bývalého klášterního pivovaru. Během degustace ochutnáte 8-10 vzorků moravských vín, k nim malé občerstvení na ukázku principu snoubení vín a pokrmů.
Broumov, Královéhradecký kraj

Degustace vín v Benediktinských sklepích

Pravidelné degustace vín v prostorách sklepů v broumovském klášteře.
Broumov, Královéhradecký kraj

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Do pivovaru v Broumově můžete zavítat k prohlídce výrobních prostor či za historií místního pivovarnictví. Během prohlídky, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete do tajemství výroby jednoho z nejstarších klášterních piv.
Broumov, Královéhradecký kraj