Úvod > Aktuality > Zvonice na Soláni zahájí novou sezonu koncertem
Zážitky

Zvonice na Soláni zahájí novou sezonu koncertem

  • Vydáno2. ledna 2020
Informační centrum Zvonice Soláň na Vsetínsku zahajuje novou sezónu. Kromě poskytování „běžných“ služeb turistům pořádá 4. ledna 2020 novoroční koncert.
Zvonice patří k vzhledově nejstylovějším informačním centrům na celé Východní Moravě. Jejím architektem je Jiří Kotásek. Zvonice se nachází na hřebeni Soláně nad Velkými Karlovicemi vedle Horského hotelu Barták. Otevřena je od listopadu 2006. V budově se nachází i galerie s jedinečnou akustikou, v níž Sdružení pro rozvoj Soláně pořádá výstavy, literární večery, setkání se zajímavými lidmi a koncerty.

Na koncertě, který se bude konat v sobotu 4. ledna 2020 v 13.30 hodin ve Zvonici na Soláni, zazní Zvonky dobré zpravy. V podání hudebního souboru hry na ruční zvonky zazní skladby z klasické hudby i známé a populární melodie.
Valašský atelier u Hofmanů na Soláni

Valašský atelier u Hofmanů na Soláni

Dům na Soláni byl postaven architektem Jiřím Auermüllerem v roce 1940 pro malíře Aloise Schneiderku. Navrhl mu dům v propojení dvou základních materiálů – kamene a dřeva. V roce 2001 vznikla z hospodářské budovy trvalá expozice a je zde také prodejní galerie.

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Na běžky do Vsetínských Beskyd

Na běžky do Vsetínských Beskyd

Oblast Vsetínských Beskyd (dřívě Vsetínských vrchů) je mnohem méně známá než jiná místa v Beskydech, jako jsou Pustevny, Radhošť a Lysá hora, ale v současné době je běžecky velmi atraktivní jak pro turisty, tak sportovní běžkaře.