Úvod > Aktuality > Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočních stromků

Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočních stromků

Vydáno 9. ledna 2019 Příroda
V pražské zoologické zahradě začalo zkrmování větví z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Na přilepšenou k běžné stravě dostávají i vánoční stromky, které Zoo věnovali jejich prodejci. Některé druhy zvířat dostaly obrovské smrkové větve do výběhu, některé si pochutnávají v teple svých pavilonů.
Zoo Praha zubřiAni chladné počasí nezabránilo tomu, aby si na větvích a menších stromcích z povánoční neprodané zásoby pochutnali třeba bizoni, zubři, losi nebo žirafy. Největší radost opět zavládla v Pavilonu slonů, kde se slonice se slůňaty doslova přetahovaly. Slůňata, na rozdíl od svých matek stromky ještě nejedí, ale považují je za skvělou zábavu.

Také gorily stromky nepožírají, ale užijí si s nimi mnoho radosti. Ošetřovatelé stromky nazdobí, navěsí na ně ovoce i zeleninu a primáti tak mají o zábavu postaráno.

Zásoba vánočních stromků vydrží v Zoo Praha ještě na minimálně dva týdny, takže se můžete těšit na zajímavou podívanou! Letos Zoo dostala stovky nepoužitých stromků, které se prodejcům nepodařilo prodat. Použité stromky z domácností Zoo odmítá, pro zvířata mohou být nebezpečné. Letos zoo obdrželo asi 650 stromků. Protože nabídka silně převyšuje poptávku, v současné chvíli už ani nové nabídky zoologická zahrada nepřijímá. Stromky, které Zoo nepoužije jako krmivo, pak uplatní i v ptačích voliérách jako přirozené úkryty pro ptactvo.


Přijďte se i v zimě podívat na komentovaná krmení

Zoo Praha sloniDo zoologické zahrady však můžete přijít i na oblíbená komentovaná krmení, která probíhají i v zimní sezoně, a to až do března 2019 vždy o víkendech nebo státních svátcích. V době krmení jsou zvířata nejaktivnější a tak si na 12 místech zoo lze užít neobvyklé, avšak nesmírně zajímavé chování vybraných živočichů. Například v 10 hodin probíhá krmení hrabáčů v Africkém domě, v 10:30 u slonů a od 11 hodin přicházejí na řadu tučňáci.

Odpoledne se komentovaná krmení konají například ve 13 hodin u velemloků, ve 13:30 u goril a oblíbené je také setkání ve 14 hodin u kočkovitých šelem. Žirafy dostanou své krmivo v 15:30 hodin.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.