Úvod > Aktuality > Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočních stromků
Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočních stromků
"> "> ">
Příroda

Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočních stromků

  • Vydáno11. ledna 2020
V pražské zoologické zahradě začalo zkrmování větví z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Na přilepšenou k běžné stravě dostávají i vánoční stromky, které Zoo věnovali jejich prodejci. Některé druhy zvířat dostaly obrovské smrkové větve do výběhu, některé si pochutnávají v teple svých pavilonů.
Zoo Praha zubřiDvaadvacetimetrový smrk zdobil Staroměstské náměstí do 9. ledna 2020, nyní si na jeho větvích a menších stromcích z povánoční neprodané zásoby pochutnávají třeba bizoni, zubři, losi nebo žirafy z pražské zoo. Největší radost opět zavládla v Pavilonu slonů, kde se slonice se slůňaty doslova přetahovaly. Slůňata, na rozdíl od svých matek stromky ještě nejedí, ale považují je za skvělou zábavu.

Také gorily stromky nepožírají, ale užijí si s nimi mnoho radosti. Ošetřovatelé stromky nazdobí, navěsí na ně ovoce i zeleninu a primáti tak mají o zábavu postaráno.

zoo velbloudi stromkyZásoba vánočních stromků vydrží v Zoo Praha ještě na minimálně dva týdny, takže se můžete těšit na zajímavou podívanou! Letos Zoo dostala stovky nepoužitých stromků, které se prodejcům nepodařilo prodat. Použité stromky z domácností Zoo odmítá, pro zvířata mohou být nebezpečné. Letos zoo obdrželo asi 650 stromků. Protože nabídka silně převyšuje poptávku, v současné chvíli už ani nové nabídky zoologická zahrada nepřijímá. Stromky, které Zoo nepoužije jako krmivo, pak uplatní i v ptačích voliérách jako přirozené úkryty pro ptactvo.

Zatímco na větvích pražského vánočního stromu si tradičně pochutnají zvířata, dřevo využijí do posledního kousku brněnští truhláři, kteří z něj již podruhé vyrobí originální stoly. Nejméně polovinu výtěžku z jejich prodeje navíc věnuje truhlářská dílna na výsadbu nových vzrostlých stromů.


Přijďte se i v zimě podívat na komentovaná krmení

Zoo Praha sloniDo zoologické zahrady však můžete přijít i na oblíbená komentovaná krmení, která probíhají i v zimní sezoně, a to až do dubna 2020 vždy o víkendech nebo státních svátcích. V době krmení jsou zvířata nejaktivnější a tak si na 12 místech zoo lze užít neobvyklé, avšak nesmírně zajímavé chování vybraných živočichů. Například v 10 hodin probíhá krmení hrabáčů v Africkém domě, v 10:30 u slonů a od 11 hodin přicházejí na řadu tučňáci.

Odpoledne se komentovaná krmení konají například ve 13 hodin u velemloků, oblíbené je setkání u kočkovitých šelem ve 14 hodin. Žirafy dostanou své krmivo v 15:30 hodin.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.