Úvod > Aktuality > Zúčastněte se soutěže o nejkrásnější kraslici roku s Národním zemědělským muzeem
Zúčastněte se soutěže o nejkrásnější kraslici roku s Národním zemědělským muzeem
"> "> ">
Kultura

Zúčastněte se soutěže o nejkrásnější kraslici roku s Národním zemědělským muzeem

  • Vydáno7. března 2016
Přijďte do Národního zemědělského muzea a zúčastněte se autorské soutěže o nejkrásnější, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější velikonoční kraslici! Zapojíte se tak do pokusu o vytvoření rekordu – největší muzejní kolekce kraslic v ČR a v Evropě!
KrasliceStaří Sumerové barvili při svátcích jara vajíčka zlatě, staří Egypťané rudě, Peršané používali karmínovou, Římané zelenou, staří Slované červenou. Ze staroslovanského slova „krasniti“ také kraslice dostala své jméno, ať už ale tento symbol zrození a života nabarvíte jakoukoliv barvou a k výzdobě použijete batikování, drátkování, gravírování, polepování či voskování, určitě stvoříte kraslici osobitou, nevšední a krásnou. Vajíčko má magickou moc a ta bude ornamenty posílena.
 
Pokuste se vyrobit tu nejzajímavější kraslici a přineste ji od 8.3. do 23.3. 2016 do budovy Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.
 
KrasliceKraslice (samozřejmě vyfouknuté) musíte vyzdobit vlastnoručně (abyste svou techniku mohli případně předvést ostatním) a do soutěže můžete přihlásit nejvýše pět autorských kousků. Přímo na místě si vyrobíte stojánek v podobě papírového zajíčka, na nějž napíšete své jméno, kontakt necháte v osudí na pokladně muzea. Všechna umělecká díla budou v prostorách NZM k vidění až do ukončení výstavy "Velikonoční kraslice".
 
Soutěž je určena pro děti i dospělé. V pátek 18. března vás čeká speciální velikonoční program a překvapení v podobě nejrůznějších tvůrčích dílen. A ve středu 30. března vyhlásí muzeum malíře a malířky 10 nejlepších kraslic. Ocenění umělci a umělkyně dostanou dárek a vstupenku do všech poboček NZM po celé ČR! Ze soutěžních kraslic se poté muzeum pokusí vytvořit rekordní největší a také nejkrásnější kolekci velikonočních kraslic v celé republice a možná v celé Evropě. Přijďte krásnit a krásou přivítat jaro!
Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.