Úvod > Aktuality > Zúčastněte se pochodu noční Prahou
Domov Sue Ryder poskytuje dustojnou péci seniorum již 15 let
"> Domov Sue Ryder poskytuje dustojnou péci seniorum již 15 let "> Zucastnete se pochodu nocní Prahou
Letní sporty

Zúčastněte se pochodu noční Prahou

  • Vydáno19. května 2015
Již tento pátek, tedy 22. května, se uskuteční charitativní pochod noční Prahou na podporu Domova Sue Ryder – Midnight Walk 2015. Patronem pochodu je Matěj Ruppert, který se pochodu zúčastní a na úvod účastníkům špacíru zazpívá. Pochod podpořil také herec Národního divadla Jiří Štěpnička. Trasa špacíru je 4 km dlouhá procházka z Kinského zahrady, přes Janáčkovo nábřeží, smíchovskou náplavku, železniční most až na Vyšehrad do Hospůdky Na hradbách.

Večerní PrahaRegistrovat se na Midnight Walk 2015 lze jednak online na webových stránkách akce nebo také přímo na startu před Letohrádkem Kinských v době od 18 hod. do 19 hod..

Vyrazí se od Letohrádku Kinských v 19 hodin přes Janáčkovo nábřeží, Hořejší nábřeží a po smíchovské náplavce až k železničnímu mostu. Ten pochod převede na druhou stranu Vltavy blíže k cíli – Vyšehradu, kde je cíl pochodu. Občerstvení a malý koncert v Hospůdce Na hradbách zakončí příjemně strávený večer.

Domov Sue Ryder poskytuje důstojnou péči seniorům již 16 let. Pochod Midnight Walk, jehož tradici přebrali organizátoři od Nadace Sue Ryder z Anglie před čtyřmi lety, je jedním z několika pravidelných projektů Domova Sue Ryder, které každoročně na podporu svého Domova sám organizuje.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

 Národopisné muzeum Národního muzea

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.