Úvod > Aktuality > Exkurze do Čertových schodů nabídne prohlídku rekultivace po ukončení těžby
Exkurze do Čertových schodů nabídne prohlídku rekultivace po ukončení těžby
"> "> Zúcastnete se exkurze do Certových schodu! "> Soucástí programu je i komentovaná prohlídka Výstavy Zkamenelin "> Bezplatná exkurze pro verejnost probehne ve trech skupinách v sobotu 25. kvetna
Zážitky

Exkurze do Čertových schodů nabídne prohlídku rekultivace po ukončení těžby

  • Vydáno18. září 2019
Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v 21. září 2019 již tradiční exkurzi do vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby. V rámci akce Evropské minerální dny máte jedinečnou příležitost podívat se do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody. Kromě zajímavého výkladu o těžbě a její historii, rekultivaci a geologii se účastníci mohou těšit i na ukázku těžební a dopravní techniky používané v lomech a prezentované přímo na dně lomu.
Lom Čertovy schodyBezplatná exkurze pro veřejnost proběhne ve třech skupinách v sobotu 21. září. Ve skupině může být pouze 40 zájemců, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Exkurze skupiny č. 1 začíná v 8.15 hod, exkurze skupiny č. 2. začíná v 9.00 hod a skupina č. 3 odchází na exkurzi v 10.20 hod. Sraz všech skupin je před Muzeem Českého krasu na Husově náměstí v Berouně.

Účastníci se mohou těšit na ukázky těžební a dopravní techniky značky Caterpillar a jiných, které jsou používány v lomech a které budou tentokráte prezentovány v technických prostorách lomů. Stejně jako v roce 2017 budou přítomni pracovníci pyrotechnické služby Policie ČR, kteří seznámí účastníky se svojí prací a předvedou praktickou ukázku použití cvičné pyrotechniky. Nově budou přítomni i profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru ČR (územní odbor Beroun), kteří umožní prohlídku hasičské techniky a prostředků používaných při hasebních zásazích, a především nejmenší účastníky seznámí se zásadami požární ochrany a prevence. Součástí programu je i komentovaná prohlídka muzejních expozic a výstavy Muzea Českého krasu, p. o. vedená muzejními geology.

Po ukončení programu EMD budou účastníkům v Muzeu Českého krasu, p.o. až do 17. hodiny zpřístupněny stálé expozice muzea spolu s výstavou Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech či vyhlídka na město a okolí z ochozu Plzeňské brány.
Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...

Přírodní rezervace Prokopské údolí – přírodní klenot Prahy

Přírodní rezervace Prokopské údolí – přírodní klenot Prahy

Prokopské údolí patří k nejkrásnějším místům na území Prahy a je častým cílem mnoha návštěvníků. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek, lomů, a skalních výběžků, nabízí údolí útočiště k odpočinku a relaxaci.

Další aktuality