!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zřícenina zámečku Mořičov projde revitalizací - bude v něm tábořiště s xylofonem
Zřícenina zámečku Mořičov projde revitalizací - bude v něm tábořiště s xylofonem
"> "> "> ">
Památky

Zřícenina zámečku Mořičov projde revitalizací - bude v něm tábořiště s xylofonem

Vydáno 11. dubna 2021
Zřícenina loveckého zámečku Mořičov u Ostrova dlouhá staletí pouze chátrala. Nyjí se jí blýská na lepší časy – do správy ji totiž získalo město Ostrov, které má se zbytky barokního zámečku velkolepé plány. Kromě konzervace zříceniny, která je v havarijním stavu, dostane místo nové využití. V plánu je vybudování tábořiště s xylofonem a didaktické zábavné prvky pro děti.
zámeček mořičovNedaleko OstrovaKarlovarském kraji se na kopci s příznačným jménem Zřícenina (499 m) nachází zbytky kdysi barokního loveckého zámečku. Objekt sloužil svým šlechtickým majitelům do počátku 19. století a následně byl opuštěn a postupně se proměnil ve zříceninu. Za dvě stovky let chátrání zbyly ze zámečku už pouze torza zdí, a i ty hrozily zřícením.

Vše se ale v dobré obrací. Zbytky zámečku se podařilo získat městu Ostrovu, které v krátké době nechá smutné zbytky barokní stavby zakonzervovat. Zároveň v novém prostoru vznikne výletní místo s ohništěm, sedátky a dřevěným xylofonem. Děti zde naleznou i zábavné vzdělávací prvky, jako je například poznávačka stop lesních zvířat.

Barokní lovecký zámeček nechali vystavět v letech 1738-1739 majitelé ostrovského panství markrabata Ludwig Georg a August Georg z Baden-Badenu a Hochburku na návrší v nejvyšší části rozsáhlé panské obory v někdejším lesním revíru Tiergarten asi 1,5 kilometru jihozápadně od vsi Mořičov. Z Ostrova, ulice Mořičovská, vede k zámečku žlutá značka.
Zřícenina loveckého zámečku Mořičov u Ostrova

Zřícenina loveckého zámečku Mořičov u Ostrova

Barokní lovecký zámeček nechali vystavět v letech 1738-1739 majitelé ostrovského panství markrabata Ludwig Georg a August Georg z Baden-Badenu a Hochburku na návrší v nejvyšší části rozsáhlé panské obory v někdejším lesním revíru Tiergarten asi 1,5 kilometru jihozápadně od vsi Mořičov.

Další aktuality

10.5.
2021
Znáte naše geoparky?

Znáte naše geoparky?

Západočeské lázně | Příroda
5.5.
2021
Stopy největšího Čecha aneb ať žije Cimrman!

Stopy největšího Čecha aneb ať žije Cimrman!

Západočeské lázně | Životní styl
3.5.
2021
10 tipů na nejkrásnější fotomísta Mariánských Lázní

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Mariánských Lázní

Západočeské lázně | Zážitky