Úvod > Aktuality > Zrekonstruovaná žižkovská věž otevře už v srpnu nové restaurace
Zrekonstruovaná žižkovská věž otevře už v srpnu nové restaurace
"> ">
Příroda

Zrekonstruovaná žižkovská věž otevře už v srpnu nové restaurace

  • Vydáno27. července 2012
Luxusní minihotel, tři nové restaurace a vyhlídková observatoř s multimediálním programem čeká na hosty zrekonstruovaného žižkovského vysílače v Praze. Nejvyšší stavba Prahy by měla být plně otevřena veřejnosti v srpnu.
Oproti minulým letům bude mít vysílač dvě nové restaurace a jeden lunch bar, který vznikl z bývalé kuchyně. Zázemí pro kuchaře se přestěhovalo do šestého patra, kde přibyl jednopokojový hotel.
 
Návštěvníci využívají především vyhlídkovou observatoř v osmém patře. Z výšky 93 metrů je odtud možné pozorovat Prahu a její okolí ze tří zrekonstruovaných vyhlídkových plošin. Jednu z plošin nově zaplní průhledná závěsná křesla, tzv. bubble chair, v nichž budou moci návštěvníci poslouchat zvuky metropole. Bude tam šumět Vltava, bude tam slyšet orloj i  projíždějící metro.  Na zdech centrální části vyhlídky lidé uvidí časosběrný dokument o výstavbě rozhledny, která vznikala v letech 1985 až 1992 podle návrhu architekta Václava Aulického a statika Jiřího Kozáka.
 
Do podzimu chce soukromý investor u paty vysílače postavit ještě venkovní pivní bar, na jaře příštího roku by měla být dokončena úprava parku s dětským hřištěm, minigolfem a amfiteátrem. Zatímco interiéry prodělaly zásadní proměnu, vnější futuristický vzhled vysílače zůstane. A stejně tak i černá mimina sochaře Davida Černého, která zdobí vysílač od roku 2000. Také noční osvětlení věže investor zachová.
 

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.