Úvod > Aktuality > Zpříjemněte si podzim degustací vín na Hradě Litoměřice
Litomerický hrad a degustace
"> Litomerický hrad a degustace "> Litomerický hrad parkány "> Litomerický hrad
Gurmánská turistika

Zpříjemněte si podzim degustací vín na Hradě Litoměřice

  • Vydáno17. října 2016
Hrad Litoměřice a jeho oblíbená degustační místnost se v listopadu stane dějištěm populárního Povídání o víně, které zahrnuje také degustaci. V pátek 4. 11. se v jedné z nejhezčích částí historického objektu představí vinařství Bábíček-Vacenovský.
Degustace na hraděListopadové Povídání o víně, které se koná 4. listopadu, představí Vinařství Bábíček-Vacenovský z Milotic u Kyjova.

Vinařství vzniklo díky investici pana Bábíčka, milovníka vín, který si zamiloval vína malovinaře Petra Vacenovského. Nejprve se naskytla možnost koupě 22 ha vinohradů v Ratíškovicích, dalších 22 ha poté ve vyhlášené trati Úlehle. Na tuto plochu vinohradů byla koupena moderní zpracovatelská technologie.

Hlavním cílem Vinařství Bábíček Vacenovský je výroba vysoce kvalitních přívlastkových vín která pochází z vyhlášených vinic které mají výbornou polohu což dává vínům jejich jedinečnost. Některá vína zrají ve francouzských dubových sudech typu Barrique. Na viničních tratích vinařství se výborně daří pozdním odrůdám, jako je například Ryzlink rýnský.

Povídání o víně začne v 18 hodin v jedné z nejhezčích částí Hradu Litoměřice, vstupné je 220 Kč a zahrnuje i drobné pohoštění. Nutná je však rezervace míst na recepci hradu. Provést ji můžete na recepci Hradu, telefonu 416 536 155 nebo emailu recepce@litomerice-info.cz.
Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu – k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.