Úvod > Aktuality > Zpomalte! Ve Svaté Kateřině zapomeňte na všední starosti a odpočiňte si!
Zpomalte! Ve Svaté Kateřině zapomeňte na všední starosti a odpočiňte si!
"> "> "> ">
Lázně a wellness

Zpomalte! Ve Svaté Kateřině zapomeňte na všední starosti a odpočiňte si!

  • Vydáno12. března 2020
Resort Svatá Kateřina je v České republice zcela jedinečný hotelový komplex, které se specializuje na zdravý životní styl, hubnutí, sportování, pobyt v přírodě a odpočinek. V lese, uprostřed nádherné přírody Vysočiny, nedaleko Počátek, naleznou návštěvníci luxusní resort, který je připraven vyhovět požadavkům velmi náročných klientů prahnoucích nejen po pohybu či odpočinku.
resort kateřinaZdravé jídlo, čistý vzduch a hodně pohybu vám ubere na váze, zvýší energii a přidá radost do života. V resortu Svatá Kateřina se můžete věnovat mnoha aktivitám. Naslouchejte přírodě a nechte se unášet krásou jógových ásán. Nechte volně působit energii okolní přírody na vaše tělo a mysl. 

Resort Svatá Kateřina se nachází v nadmořské výšce 730 m.n.m. uprostřed lesů na Vysočině, 3,5 km od Počátek u Pelhřimova. Obklopuje jej řada rybníků a hluboké lesy s kopcovitým terénem. Vyznačuje se mimořádně čistým vzduchem. Resort je místem pro každého kdo je unavený stereotypem všedního života, kdo trpí neduhy moderní doby. V Resortu je řada sportovních příležitostí. Můžete si odpočinout si uprostřed lesa, přijít na jiné myšlenky.

ajuverdský pavilonNovinkou letošní sezóny je unikátní Ájurvédský pavilon, stavba roku 2019. V pavilonu bylo vybudováno pět specializovaných terapeutických místností, jejichž součástí jsou parní kabiny pro intenzivní vstřebání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Tyto terapeutické místnosti jsou vybaveny originálními masérskými stoly vyrobenými v indické Kerale z mahagonového dřeva. Šestá masážní kabina je koncipována jako universální, není vybavena parní kabinou a není tedy specializovanou ájurvédskou terapeutickou místností. V blízkosti recepce je ordinace ájurvédského lékaře, umístěná tak, aby byl lékař kdykoliv k dispozici nejen zdejšímn hostům, ale také pro odbornou konzultaci a individuální úpravu terapií podle zdravotního stavu klienta.
 

Wellness & spa a největší kromlech

kateřinaWellness & spa v ájurvédském pavilonu nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa se naskytají nádherné výhledy do okolní přírody.

Vyznavači esoteriky zde naleznou také kamenný kruh, jenž je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.

Kamenný kruh Druidů v Resortu Svatá Kateřina

Kamenný kruh Druidů v Resortu Svatá Kateřina

Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.

Naučná stezka k pramenům Počátek a okolí

Naučná stezka k pramenům Počátek a okolí

Cesty roubené alejemi stromů, čistý a svěží vzduch, kapličky a mnoho rybníčků – to je procházka naučnou stezkou k pramenům Počátek. Pojďte se projít malebnou krajinou a načerpat sílu a energii na rozhraní Čech a Moravy v kraji Vysočina.

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².